Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Baltic Balkan“ apie „Trimitų žemę“: „Po filmo norisi išgerti ir išmokti groti tūba!“

Filmo „Trimitų žemė“ kadras
Filmo „Trimitų žemė“ kadras
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupė „Baltic Balkan“ – tai trijų chuliganų grupė, ant lietuviškos klubinės scenos užlipusi 2008-aisiais. Nuo to laiko jų įrašų kolekcijoje elektroninė muzika varijuoja, kaip išduoda pavadinimas, su balkaniškais ritmais, pankroku, ska ir dar galybe žanrų ir stilių. „Linksminkis, lyg tai darytum paskutinį kartą“, − sako „Baltic Balkan“. Pasiūlėme jiems pažiūrėti dokumentinį filmą „Trimitų žemė“ apie žmones, kurie pučiamaisiais instrumentais groja Balkanų muziką tarsi tai darytų paskutinį kartą.

Filmas rodomas šių metų festivalio „Kino pavasaris“ programoje „Lietuviai svetur“, kadangi vienas iš jo autorių – lietuvių kilmės kūrėjas Adamas Pogoffas, prie filmo „Trimitų žemė“ prisidėjęs bendru scenarijaus rašymu, režisūra, garso režisūra ir prodiusavimu. Filmą kūrė „Meerkat Media Collective“ – kino kūrėjų bendruomenė, susibūrusi kurti meninius, provokuojančius susimąstyti filmus, ypač vertinanti autorystės dalijimąsi, visų procesų vykdymą bendru sutarimu. 

Filmą  „Trimitų žemė“ galite pamatyti balandžio 3 d. 17 val. kino teatre  „Forum Cinemas Vingis“.

Grupės „Baltic Balkan“ komentaras:

Tai – muzikinis dokumentas apie Balkanų pučiamųjų instrumentų muzikos galią, formuojant krašto identitetą, vienijant tautas ir lipant per politines sienas. Filmas „Trimitų žemė“ – tarsi muzikinė, tarpkultūrinė kelionė nuo Niujorko iki Serbijos kaimelių. Kelionė, kurios pagrindiniai personažai yra trys orkestrai, grojantys etniškai labai artimu ritmu, bet gyvenantys skirtingų pasaulėžiūrų pasauliuose ir kuriantys skirtingus planus.

Virtuoziški Serbijos pietų romų (čigonų) gatvės muzikantai vadinami juodosios muzikos atstovais. Jų misija – kova su neigiamu požiūriu į romus ir grojimas dėl šeimai išlaikyti skirtų pinigų. Sielos skausmas ir džiaugsmas išliejamas nuoširdžiose trimito vedamo orkestro melodijose.

Tituluotieji vakarų Serbijos trimito meistrai, vadinami baltaisiais, – ugningos ir gaivališkos savo krašto muzikinės tradicijos vėliavnešiai. Jų aistra muzikai perduodama iš kartos į kartą. Jų požiūris ir veikla labiau komercializuota. Pripažinimas ir šlovė orkestrui – būtini kaip oras, rakija ir cigaretės.

„Zlatne Uste“ (angl. „Golden Lips“) – Balkanų muzikai ir kultūrai atsidavusiųjų entuziastų orkestras iš Niujorko. Jie yra gryni amerikiečiai, kuriantys Serbiją už Atlanto, puikiai leidžiantys laiką po darbo ilgiausiai Amerikoje gyvuojančio balkaniškų dūdų orkestro repeticijose.

Trys orkestrai – jų keliai, gyvenimai ir svajonės susitinka labiausiai išprotėjusiame, laukinės energijos ir pašėlusios žalvarinės kakofonijos Serbijos miestelyje Guča. Čia vykstantis festivalis yra didžiausias pasaulyje trimitų čempionatas, serbų nacionalinis pasididžiavimas.

Filme veiksmas sukasi daugiau nei dešimtmetį, įskaitant Jugoslavijos padalijimo karą. Todėl ši tradicinė pučiamųjų muzika – tai Serbijos koridorius į pasaulį. Koridorius, per kurį atidunda naujas karas – Trimitų karas! Nesvarbu, kokios yra etninės ir politinės takoskyros, žmonės suvažiuoja čia šokti, švęsti ir džiaugtis!

Šis filmas – gerai sudėliotas balkaniškos muzikos magijos paveikslas. Jis įtraukia savo gera nuotaika, trankiais muzikos ritmais, personažai tampa tavo broliais ir seserimis, tarsi gyventum kartu su jų troškimais ir tikslo siekiu. Pažiūrėjus filmą kilo begalinis noras išgerti ir išmokti groti tūba!

VIDEO: Filmas „Trimitų žemė“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min