Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Europą sužavėjęs lietuviškas filmas pristatomas „Kino pavasaryje“

Filmas „Barzakh“
Kadras iš filmo / Filmas „Barzakh“
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvių režisieriaus Manto Kvedaravičiaus dokumentinis filmas „Barzakh“ tapo vienu iš maloniausių ir prasmingiausių šių metų Berlyno kino festivalio atradimų. Prestižinės festivalio programos „Panorama“ atidaromuoju filmu pasirinktas „Barzakh“ iš karto sulaukė labai teigiamų kritikų ir žiūrovų atsiliepimų.

„Vienas geriausių filmų, matytų Berlyne“, „...filmas trunka nepilną valandą, tačiau apie gyvenimą jis pasako daugiau nei metus trunkantys TV reportažai. Deja, po Berlinalės tokių filmų pamatyti nebegalima, nes jie netelpa į jokias schemas“, „vienas įsimintiniausių Berlinalės debiutų“ – tokios recenzijos pasirodė didžiuosiuose Europos dienraščiuose. Tad nenuostabu, kad iš Berlyno režisierius parsivežė du reikšmingus prizus: Ekumeninės žiuri ir tarptautinės žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“ apdovanojimus.

Filmą „Barzakh“ M. Kvedaravičius kūrė kartu su pasaulinio garso suomių režisieriumi ir prodiuseriu Aki Kaurismaki (jis yra filmo prodiuseris), kuriam M. Kvedaravičiaus nufilmuota medžiaga ir filmo scenarijus padarė milžinišką įspūdį. „Barzakh“ atidarė Tarptautinį Helsinkio dokumentinių filmų festivalį, o atidarymo ceremonijoje filmą pristatė Suomijos prezidentė Tarja Halonen.

„Barzakh“ – tai jaudinantis pasakojimas apie skausmingas bendražmogiškas problemas: artimųjų netektį, valdžios patyčias iš savo valstybės piliečių, bergždžias teisingumo paieškas ir nuolatines pastangas atstatyti sugriautos būties pamatus ir neprarasti vilties. Filmas buvo kuriamas 2006-2009 m. Čečėnijoje. Režisierius fiksavo skaudžių išgyvenimų patyrusių šeimų likimus, karo nualinto Čečėnijos sostinės Grozno kasdienybę, lankėsi slaptuose kalėjimuose, kur buvo kankinami pagrobti žmonės.

Terminas „barzakh“ sufijų (islamo atšakos) tradicijoje reiškia būseną tarp mirties ir gyvenimo, niekieno žemę, kurioje persipina realybė ir sapnai.

„Šio filmo tikslas parodyti, ką žmonės išgyvena, kai nežino, jų artimieji yra gyvi ar mirę. Su tuo susiduria beveik kiekviena čečėnų šeima. Aš stengiausi atskleisti būseną, kuri nėra nei mirtis, nei gyvenimas“, – teigia filmo režisierius.

Filmo „Barzakh“ premjera Lietuvoje įvyks festivalio „Kino pavasaris“ metu, kovo 20 d., 17 val. „Forum Cinemas Vingis“ kino teatro Didžiojoje salėje. Papildomi festivaliniai filmo seansai vyks kovo 22, 24 ir 27 dienomis. Informacijos apie filmą ir rodymo laikus ieškokite „Kino pavasario“ internetinėje svetainėje www.kinopavasaris.lt

VIDEO: Manto Kvedaravičiaus filmo BARZAKH anonsas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min