Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalis „Kino pavasaris“ plečiasi į gylį ir į plotį

Festivalio „Kino pavasaris“ logotipas
Festivalio „Kino pavasaris“ logotipas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 17-31 dienomis. 16-ąjį kartą rengiamas festivalis plečiasi į gylį ir į plotį.

Festivalis plečiasi. Šiemet kino filmai bus rodomi jau keturiuose kino teatruose Vilniuje – „Forum Cinemas Vingis“, „Forum Cinemas Akropolis“, „Skalvija“, „Pasaka“ – ir pagrindiniuose kino teatruose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Tradiciškai per dvi savaites sostinėje ir savaitę regionuose bus parodyta apie 100 filmų, kurių didesnę dalį sudarys filmai iš Europos šalių, taip pat nepriklausomų kūrėjų darbai iš Šiaurės, Centrinės ir Pietų Amerikos, Azijos, Australijos. Lietuviški filmai sudarys nemažą dalį kino programoje – laukiame jaunų kūrėjų premjerų, ypač bus gausu trumpametražinių filmų.

Festivalis gilėja. Ne tik rodyti, bet ir mokyti, ne tik vertinti, bet ir rinkti geriausius, ne tik susitikti, bet ir keistis patirtimi ketina „Kino pavasario“ organizatoriai. Todėl šalia kino seansų vyks kino industrijai aktualūs renginiai – aplinkinių šalių festivalių organizatorių susitikimas ir apsikeitimas patirtimi, jaunų žmonių kino meno mokymas, susitikimas su režisieriais ir kino prodiuseriais, programų sudarytojais.

Festivalis gausėja. Svečiais, renginiais, apdovanojimais. Konkursinės programos žiuri ir konkursinių filmų iš Centrinės ir Rytų Europos režisieriai rinksis Vilniuje antrąją „Kino pavasario“ savaitę. Tradiciškai kino šventė jausis visame mieste dėl vykstančių renginių, tokių kaip „Kino pavasaris gyvai“. Festivalio metu bus renkami geriausi režisieriai, aktoriai, operatoriai, debiutantai.

Gausėja ir informacijos apie festivalį. 16-ojo „Kino pavasario“ organizatoriai pasižada pateikti kiek įmanoma daugiau informacijos apie festivalį – planuojami keli specialūs festivaliui skirti leidiniai, bus kuriami vaizdo pranešimai, internetinės spaudos konferencijos, planuojama filmų transliacija internetu.

Didžiausią kino renginį „Kino pavasarį“ kasmet aplanko apie 50 tūkst. žiūrovų. Iš viso per šešiolika festivalio metų, kokybiško nekomercinio kino pasižiūrėti atėjo beveik 450 tūkst. žmonių.

VIDEO: Kino Pavasaris 2011: atvažiuok į festivalį
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min