Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 6d. 11:33

Festivalis „Kino pavasaris“ šv.Velykų savaitgalį tęs kelionę po Lietuvą

Festivalio „Kino pavasaris“ uždarymas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Festivalio „Kino pavasaris“ uždarymas

17-tasis tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“ tęsia kelionę po didžiuosius Lietuvos miestus. ketvirtadienį atsisveikinusi su kauniečiais, šiandien didžioji kino šventė kvies Panevėžio, šeštadienį – Šiaulių, o šv.Velykų dieną – Klaipėdos gyventojus.

Per ateinantį savaitgalį festivalio gerbėjai pamatys skirtingus „Kino pavasario“ filmus: rusų kūrėjų eksperimentą kine – juostą „Aš Tave myliu...“, ispanų dramą „Jie parduoda net lietų“, iraniečių juostą „Gabalėlis cukraus“ ir garsaus britų režisieriaus Mike‘o Leigh filmą „Dar vieneri metai“.     

Festivalio „Kino pavasaris“ konkursinės programos žiuri narys, garsus operatorius ir režiserius Pavelas Kostomarovas, viešėdamas Vilniuje, pristatė čia ir savo filmą „Aš Tave myliu...“, kuris sukėlė daug kalbų ir tapo atradimu kino pasaulyje. Ieškodami naujos kino kalbos, du jauni rusų režisieriai nusprendė paeksperimentuoti. Drauge su režisieriumi Alexanderiu Rastorguevu P.Kostomarovas patikėjo istorijos pasakojimą keletui iš penkiasdešimties atrinktų neprofesionalių aktorių, kurie nebijojo naudotis kamera ir itin natūraliai filmavo savo asmeninį gyvenimą. Juostoje „Aš Tave myliu...“ susipina trijų vaikinų, gyvenančių Rostove prie Dono, istorijos, susiliejančios į  vieną mozaiką, kurioje netrūksta meilės bei keiksmažodžių prisodrintos rusų kalbos.

Į tolimąją ir egzotišką Boliviją nukels Icíaros Bollaín režisuota drama „Jie parduoda net lietų“, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka garsus meksikiečių kilmės aktorius Gaelis García Bernalis, pažįstamas iš juostų „Miego mokslas“, „Babelis“, „Blogas auklėjimas“ bei „Motociklininko dienoraštis“. Filme jis vaidina idealistą režisierių, kuris užsidega sukurti filmą apie Kristupą Kolumbą ir sugriauti idealizuojamą Vakarų kultūros mitą apie jį. Nusprendus, kad filmuojama bus Bolivijoje – pigiausioje ir „indiškiausioje“ Lotynų Amerikos šalyje, čia iškyla pavojus ne tik istorijos ekranizavimui, bet ir pačiai filmavimo grupei. Ji, net ir nenorėdama, įsitraukia į Kočabamboje vis labiau stiprėjančius maišto protrūkius dėl geriamo vandens, kurie galiausiai virsta liūdnai pagarsėjusiu Bolivijos vandens karu, iš tiesų vykusiu 2000 metais.

Islamo kultūra besidomintys kviečiami į garsaus iraniečių režisieriaus Reza Mirkarimi filmą „Gabalėlis cukraus“, vaizduojantį šurmulingą gausios šeimos gyvenimą ir netikėtus įvykius. Kai jauniausioji iš penkių seserų vis labiau įsisuka į sužadėtuvių vakarėlio rūpesčius, vyresnėlės po ilgų nesimatymo metų susirenka paplepėti virtuvėje. Gausios šeimos vaikai savo siautuliu dar labiau pagyvina šventinį šurmulį. Nepaisant praeities konfliktų, visi šeimos nariai nekantraudami laukia ceremonijos. Tačiau vienas gabalėlis cukraus tampa lemtingu ir džiaugsmingą vakarėlio eigą pasuka visai netikėta linkme.

Festivalio „Meistrų“ programos, pristatančios garsiausių režisierių naujausius darbus, filmas „Dar vieneri metai“ sukelia geras emocijas ir pavergia nuoširdumu. Garsus britų režisierius, šių metų Berlyno kino festivalio žiuri prezidentas Mike'as Leigh natūraliai ir jautriai atskleidžia pagyvenusios poros kasdienybę, kurios ramią tėkmę sutrikdo į jų namus mielai užsukantys bičiuliai, kankinami vienatvės jausmo. Atrodytų, gyvenimiškos ir dažnam artimos situacijos apnuogina žmonių vidines dramas, baimes ir nesugebėjimą ar nenorą pasikeisti. Kita vertus, „Dar vieneri metai“ parodo, koks šiltas, jaukus ir prasmingas gali būti gyvenimo saulėlydis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min