Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 8d. 09:54

Į „Kino pavasario“ muzikinių klipų konkursą „Kažkas atsitiko“ atrinkti 23 darbai

Didžiausias Lietuvoje kino festivalis „Kino pavasaris“ pirmą kartą į programą įtraukė muzikinius klipus. Šiandien paskelbti 23 Lietuvos kino kūrėjų darbai, kurie varžysis konkurse „Kažkas atsitiko“ dėl pagrindinio 2 000 eurų prizo, įsteigto portalo „Pakartot.lt“. Geriausius klipus vertins tarptautinė muzikos ir kino profesionalų žiuri, o žiūrovai savo balsus galės atiduoti apsilankę seansuose.

Vaizdo gamybos agentūros „Zest“ inicijuotas konkursas simboliškai pavadintas „Kažkas atsitiko“, norint pagerbti prieš 30 metų sukurtą bene pirmąjį Lietuvoje muzikinį filmą tokiu pačiu pavadinimu. Tada pirmieji muzikiniai klipai buvo sukurti kultinėms Lietuvos grupėms „Antis“ ir „Foje“, dainininkui ir dainų autoriui Vytautui Kernagiui.

Šįkart žiūrovai didžiajame kino ekrane išvys naujos kartos klipų kūrėjų darbus. Į konkursą pretendavo 2014 ir 2015 m. išleisti lietuviški muzikiniai klipai. Šiemet jau sukurta daug naujų lietuviškų muzikinių klipų – jie pretenduos patekti į kitų metų „Kino pavasario“ programą.

Programos lyderiai – interneto kartos režisieriai

Programos lyderiais tapo trys jauni, internete savo žiūrovą suradę muzikinių klipų režisieriai Saulius Baradinskas (į programą atrinkti jo režisuoti klipai „Deeper Upper – Unity“, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys – Į Venesuelą“, „Rasabasa – Interstellar“ ir „Rasabasa – Embers“), Justas Ramanauskas („Markas Palubenka – A Woman Of Stone“, „Neteisėtai padaryti – Galvotas“, „Freaks On Floor – Feelings“, „Tomas Sinickis – Juokas pro ašaras“) ir Pijus Vėberis („Rasabasa – Vessels“, „Lilas ir Innomine – Sau. Ir Tau.“, „JOIO – We Are The Same Blood“).

VIDEO: Rasabasa - Vessels

Į konkursą pateko ir puikiai žinomų Lietuvos atlikėjų dainoms sukurti klipai: Marijono Mikutavičiaus „Drąsių niekas nežudo“ (rež. Ričardas Marcinkus), SKAMP „Good Girl Gone Bad“ (rež. Marla Singer), Jurgos Šeduikytės „Sapnas“ (rež. Arūnas Staponas ir Viktorija Raggana), „ba.“ „Sugebėt pasikeist“ (rež. Dominykas Bliznikas ir Paulius Miliauskas), Vido Bareikio „Eina sau“ (rež. „Stepdraw“) ir „Babkės“ (rež. Paulius Norvaiša).

VIDEO: Marijonas - Drąsių Nieks Nežudo [official music video]

Į „Kažkas atsitiko“ programą taip pat atrinkti Rygos kino festivalio muzikinių klipų programoje varžęsi grupės „Earcraft“ vaizdo klipas dainai „Heaven Too Close“ (rež. Martynas Norvaišas ir Kamilė Milašiūtė) ir dueto „Red Milk“ ironiškas klipas dainai „Beat Patrol (Įvykis rajone)“ (rež. Darius Šilėnas).

VIDEO: ba. – „Sugebėt pasikeist“

Konkurse taip pat varžysis animacinis grupės „Monkey Tank“ vaizdo klipas dainai „One Way Ticket“ (rež. Jonė Zakaraitė), grupės „Kūjeliai“ klipas dainai „Už tūkstančio durų“ (rež. Armas Rudaitis), hiphopo atlikėjų susivienijimo „Despotin Fam x Goodhood“ klipas dainai „Taxi“ (rež. Gvidas Bindokas). Programą užbaigs elektroninės muzikos kūrėjo Manfredo klipas dainai „Uumellmahaye“ (rež. Rūta Kiškytė ir „pvz.lt“).

Rinkosi iš kelių šimtų klipų

Į konkursą pretendavo beveik 200 lietuviškų muzikinių vaizdo klipų. Juos peržiūrėjo, įvertino ir atrinko bendra „Kino pavasario“ ir agentūros „Zest“ komanda. Pagrindiniai vertinimo kriterijai buvo klipų kinematografiškumas ir meninė vertė.

„Ši atranka parodė, kad muzikinius klipus kuriančių žmonių Lietuvoje yra tikrai daug. Labai skiriasi klipų stilistika ir kokybinis lygis, tačiau juos žiūrėdami įsitikinome, kad šis žanras Lietuvoje plinta. Tikime, kad muzikinių klipų programa didžiausiame kino festivalyje paskatins muzikantus ir kūrėjus kurti daugiau ir augti toliau“, – sako „Zest“ vadovas Juozas Piekuras.

Nugalėtojų komandai atiteks solidus piniginis prizas

Į programą atrinktus muzikinius klipus vertins tarptautinė žiuri, kurią sudarys septyni muzikos ir kino profesionalai. Joje – pirmą kartą į „Kino pavasarį“ atvykstantis žurnalo „Vice“ Lenkijos redakcijos vadovas Pawelas Maczewskis, filmų „Redirected“ ir „Zero“ režisierius Emilis Vėlyvis,  idėjų agentūros „New!“ direktorius, buvęs „MTV Lietuva“ kūrybos vadovas Tomas Ramanauskas, ilgametė Lietuvos muzikos tinklaraštininkė Daina Dubauskaitė, filmų „Igrushki“ ir „Alkofutbolas“ operatorius Vilius Mačiulskis, lietuvišką muziką pasauliui pristatančio tinklalapio „MusicExportFund“ redaktorius britas George'as East ir originalaus „Kažkas atsitiko“ filmo režisierius, tarp Suomijos ir Lietuvos kuriantis Artūras Pozdniakovas.

VIDEO: Despotin Fam x Goodhood - Taxi

Žiuri savo balsais nuspręs, kurio klipo kūrėjai laimės pagrindinį 2000 eurų (prieš mokesčius) prizą, įsteigtą lietuviškos muzikos portalo „Pakartot.lt“.

„Muzikiniai klipai yra reikalingi tiek muzikantams, tiek kino kūrėjams. Daugelis jaunų režisierių pradeda savo kelią būtent kurdami muzikinius klipus, nes tai yra žanras, kuris leidžia jiems geriausiai realizuoti savo idėjas“, – pastebi „Pakartot.lt“ įkūrusios Lietuvos atlikėjų ir muzikos leidėjų asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Ji priduria, kad asociacija kalbasi su tarptautinėmis muzikos agentūromis – jos mato, kiek Lietuvoje yra talentingų režisierių ir svarsto, kaip su jais bendradarbiauti kuriant klipus pasaulinio garso atlikėjams. Tai jau vyksta kino pasaulyje, pavyzdžiui, neseniai Lietuvoje buvo filmuotas BBC serialas „Karas ir taika“, prie kurio dirbo ir lietuvių komanda. „Gali būti, kad toks bendradarbiavimas prasidės ir su Lietuvos muzikinių klipų kūrėjais. Bet kol kas turime juos palaikyti patys“, – teigia A. Masalskytė.

Žiūrovai atiduos savo balsą kino teatre

Savo balsą renkant geriausius lietuviškus muzikinius klipus atiduos ir žiūrovai. Priešingai nei kituose muzikinių klipų konkursuose, „Kažkas atsitiko“ organizatoriai atsisakė internetinio balsavimo. Pagrindinė programos idėja yra ta, kad muzikiniai klipai prilyginami filmams, todėl juos galės vertinti tik tie žiūrovai, kurie ateis į kino teatrą ir pamatys klipus didžiajame ekrane.

„Kažkas atsitiko“ seansai vyks visuose „Kino pavasario“ miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Bilietus į juos bus galima įsigyti kaip į bet kurį festivalio filmą. Kiekvienas į seansą atėjęs žiūrovas gaus anketą, kurioje turės pažymėti labiausiai patikusį vaizdo klipą. Apdovanojimų metu bus paskelbtas ne tik žiuri, bet ir žiūrovų geriausiai įvertintas klipas, už kurį bus įteiktas specialus prizas.

VIDEO: Kūjeliai - Už tūkstančio durų (oficialus vaizdo klipas)

Apdovanojimai įvyks balandžio 13-ąją Vilniuje, didžiojoje „Forum Cinemas Vingis“ salėje. Į juos bus kviečiami visų į konkursą atrinktų klipų kūrėjai ir muzikantai. Į šį ir kitus muzikinių klipų seansus jau galima įsigyti bilietus „Kino pavasario“ tinklalapyje. Šiandien, kovo 8-ąją, abonementams į festivalį kaip tik taikoma nuolaida. Festivalis vyks kovo 31-ąją – balandžio 14-ąją dienomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Streikuojantys Klaipėdos mokytojai išeis į gatves: „Tai gaisras, kurį gesinti reikia tuoj pat“

Verslas

Seime prasidėjo diskusijos dėl PVM lengvatų elektromobiliams, malkoms ir vaikų maistui

Aktualu

Justinas Mickus: Tikra Europos armija? Verčiau pakalbėkime apie tikrąją PESCO naudą

Vardai

15min studijoje – iš ekstremalios kelionės grįžę L.Pobedonoscevas ir A.Bružas

Verslas

Seimas pritarė naujovėms: individualiai veiklai – mažesni mokesčiai, o „Sodrai“ – įrankis prieš sukčius

Vardai

Eimunto Nekrošiaus netektis: „Mirė visa lietuviška teatro epocha. Kurti toliau bus labai sunku“

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Saulius Čiučelis

Kultūra

Mirė režisierius Eimuntas Nekrošius: artimųjų pageidavimu laidotuvės bus privačios

15min iš Belgrado Sportas

Serbų mačas su lietuviais Belgrade – vertas milijono

Aktualu

Garsus fotografas drėbtelėjo: niekas nepasikeis, kol asocialams leidžiama daugintis

Mokslas.IT

Pasaulyje sutriko „Facebook“ ir „Instagram“ veikla

Gazas

Ar automobilis gali degalams naudoti vandenį?

Aktualu

Dailininkės A.Každailytės artimieji neiškovojo didesnės bausmės jos žudikui

Mokslas.IT

Tiesos serumas: filmų kūrėjų pramanas ar realiai egzistuojanti tardymo priemonė?

Aktualu

Visiškai girtas BMW vairuotojas Kaune sukėlė kraupią avariją

Verslas

Seimas po svarstymo pritarė vaiko pinigų didinimui iki 50 eurų

Vardai

R.Mačiulytės skriaudėjo nepasigailėjo ir apeliacinis teismas: nelaisvės terminas prailgintas

Aktualu

Neprotestuojančios profsąjungos siūlo, kaip koreguoti atlyginimų pedagogams tvarką

Aktualu

Sprogimas per dvasininkų susitikimą Kabule pražudė mažiausiai 40 žmonių

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis su neurologe apie migrenos simptomus ir pasekmes

Naujienos

Aktualu

Lietuvos vadovai vieningi – dažnai gendančiu „Spartan“ orlaiviu skraidyti nenori

Verslas

Seimas tęs diskusijas dėl PVM lengvatų malkoms ir laikraščiams, paramą būstui ir elektromobiliams išpeikė

Tik 15min Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: išbandėme „Volga“ GAZ 21, vadintą rykliu

Aktualu

Dėl LGL bendruomenę įžeidusio lankstinuko kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir VDAI

Prie Pakso buvo...

Aktualu

Streikuojantys Klaipėdos mokytojai išeis į gatves: „Tai gaisras, kurį gesinti reikia tuoj pat“

Vardai

Eimunto Nekrošiaus netektis: „Mirė visa lietuviška teatro epocha. Kurti toliau bus labai sunku“

Sportas

Jautrus olando gestas sužavėjo pasaulį – po įvarčio guodė teisėją

Aktualu

50 metų vienoje įmonėje išdirbęs ir net paminklą jai pastatęs kaunietis: „Niekad neėmiau biuletenio“

Kultūra

Mirė aktorė Birutė Raubaitė

Aktualu

Justinas Mickus: Tikra Europos armija? Verčiau pakalbėkime apie tikrąją PESCO naudą

Verslas

Seimas pritarė naujovėms: individualiai veiklai – mažesni mokesčiai, o „Sodrai“ – įrankis prieš sukčius

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Saulius Čiučelis

Vardai

15min studijoje – iš ekstremalios kelionės grįžę L.Pobedonoscevas ir A.Bružas

15min iš Belgrado Sportas

Serbų mačas su lietuviais Belgrade – vertas milijono

Aktualu

Dailininkės A.Každailytės artimieji neiškovojo didesnės bausmės jos žudikui

Vardai

R.Mačiulytės skriaudėjo nepasigailėjo ir apeliacinis teismas: nelaisvės terminas prailgintas

Aktualu

Garsus fotografas drėbtelėjo: niekas nepasikeis, kol asocialams leidžiama daugintis

Aktualu

Apstulbino E.Misiūno požiūris į ugniagesius: ministras „raunasi“ ant visuomenės numylėtinių

Gyvenimas

Pirmasis plikledis: kaip išsilaikyti ant kojų ir išvengti traumų?

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min