Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Į svečius pas „Kino pavasarį“ – delegacija iš Kinijos

Filmas „Nanjingnanjing“
Kadras iš filmo / Filmas „Nanjingnanjing“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kinijoje taip pat pavasaris, gal net žalesnis, tačiau ten tikrai nevyksta „Kino pavasaris“, todėl penkių žmonių delegacija iš Kinijos atvyko į Vilnių, į 15-ąjį tarptautinį kino festivalį. Šiais metais festivalio programoje-penkios kino juostos iš Kinijos, lygiai toks pat skaičius kino kūrėjų kovo 28 d.-balandžio 1 d. atvyko iš Kinijos pristatyti savo šalies filmų.

Vilniuje viešintys Ni Qianghua, Kinijos radijo, filmų ir televizijos departamento atstovas, Zhao Yaru, Kinijos radijo, filmų ir televizijos departamento atstovas bei kino režisieriai Gao Feng ir Peng Chen ir festivalio „Kino pavasaris“  programos „Kinų istorijos“ filmo „Gyvenimo formulė“ režisierius Cao Baoping susitiks su Vilniaus miesto valdžia, ambasadoriais ir festivalio „Kino pavasaris“ rengėjais.  Taip pat šiandien, kovo 29 dieną 17 val. 15 min. kino centre „Forum Cinemas Vingis“, 4 salėje prieš filmą „Gyvenimo formulė“  vyks filmo režsieriaus Cao Baoping susitikimas su žiūrovais.

Kadras iš filmo/Filmas „Gyvenimo formulė“
Filmas „Gyvenimo formulė“

Iš penkių kinų kino juostų pristatomų programoje „Kinų istorijos“ labiausiai lankomi ir daugiausiai palankių vertinimų sulaukė filmai „Pakerėtas amžiams“ (Forever Enthralled) ir „Gyvybės ir mirties miestas“ (City of Life and Death). Pastarojo filmo, kurį jau pamatė apie 400 žiūrovų,  paskutinis seansas „Kino pavasaryje“ taip pat įvyks šiandien, kovo 29 d. 19 val. Kino centro „Forum Cinemas Vingis“ didžiojoje salėje. 2009 m. režisieriaus Lu Chuan epinės karinės dramos „Gyvybės ir mirties miestas“  atsisakė Kanai ir Venecija, bet įspūdingas filmas gavo „Auksinę kriauklę“  San Sebastiano kino festivalyje. Filmas pasakoja autentišką ir jaudinančią istoriją apie Kinijos, Japonijos ir Vokietijos žmones, kuriuos likimas nubloškė į skirtingas barikadų puses. Kiek netikėta, tačiau labai džiugu festivalio rengėjams buvo tai, kad publika puikiai priėmė kitą Kinijos filmą „Karvė“(Cow) iš „Atradimų“ programos.

Kadras iš filmo/Filmas „Gyvybės ir mirties miestas“
Filmas „Gyvybės ir mirties miestas“

Rytoj, kovo 30 d. 17 val. kino centre „Forum Cinemas Vingis“, 4 salėje bus rodomas paskutinis Kinijos pristatomas filmas „Asamblėja“ (Ji Jie Hao / The Assembly). Filme atskleidžiama 1987 m. mirusio būrio vado Gu Zidi intriguojanti biografija. Karinė drama prasideda 1948 m., nukelia į patį pilietinio karo tarp komunistų ir nacionalistų epicentrą. Mažame Šiaurės Kinijos miestelyje kapitono Gu Zidi vadovaujama 9-oji kuopa mėgina atremti priešų puolimą. Gerokai kuklesnės 9-osios kuopos pajėgos didvyriškai kaunasi ir laukia lemtingo atsitraukimo signalo. Tačiau jo Gu Zidi neišgirsta, todėl įsako laikytis iki pabaigos. Gu per stebuklą lieka gyvas. Išgijęs jis siekia įrodyti, kad 9-osios kuopos vyrai nedingo be žinios, kaip oficialiai buvo skelbiama. Filmo režsierius Feng Xiaogang (g. 1958) laikomas vienu iš trijų geriausių režisierių Kinijoje.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min