TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Karina Stungytė: „Kas būtų, jei aktorių pakeistų robotas?“

Karina Stungytė
Roberto Pledo nuotr. / Karina Stungytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Karina Stungytė – aktorė, pažįstama ne tik TV serialų , bet ir didžiojo ekrano žiūrovams. Vienas kitam prieštaringus charakterius kurianti mergina sparčiai didina atliktų vaidmenų skaičių. Seriale „Be namų“ švelni ir geros širdies vaikų namų auklėtoja filme „Redirected / Už Lietuvą!“ tampa net su kunigais santykiaujančia mergina už pinigus. Festivalis „Kino pavasaris“ šiai jaunai ir perspektyviai aktorei pasiūlė pažiūrėti filmą „Kongresas“ („Congress“, rež. Ari Folmanas, 2013) ir paprašė išsakyti savo nuomonę.

Šis, Holivudo grožio industrijos satyra vadinamas filmas pasakoja apie seksistinį Holivudo požiūrį į senstančias moteris. Su tuo susiduria save vaidinanti žymi amerikiečių aktorė Robin Wright. Anksčiau ji atsisakydavo filmuotis brangiuose pramoginiuose trileriuose, bet dabar prodiuseriai nebesiūlo jai įdomių vaidmenų. Vienintelė pelninga išeitis – pasirašyti dvidešimties metų sutartį su studija „Miramount“, kuri pasiūlo nuskenuoti jos kūną ir paversti moterį visuomet jauna virtualia aktore. Tokiu būdu R. Wright užsidirba daug pinigų ir nepervargsta vaidindama. Tačiau ji bus naudojama ir tokiuose filmuose, kuriuose anksčiau vaidinti atsisakydavo. Sutarčiai pasibaigus aktorė patiria nenumatytų pasekmių. „Kongresas“ – Europos kino akademijos išrinktas geriausiu 2013 m. Europos animaciniu filmu. 

VIDEO: Filmo „Kongresas“ anonsas:

Karinos Stungytės komentaras apie filmą:

Filmas „Kongresas“ tikrai vertas dėmesio. Didžiausią įspūdį paliko puikiai atliktas aktorės Robin Wright vaidmuo. Tuo pačiu tai privertė susimąstyti ir apie save. Manau, filme liečiama tema tikrai aktuali kiekvienai aktorei. 

„Kongrese“ giliai žvelgiama į aktoriaus prigimtį, analizuojamas pasirinkusiųjų šią profesiją mąstymas ir elgesys, atskleidžiamos jų gyvenimo aktualijos, apie kurias dažnas nė nesusimąsto. 

Juosta užduoda klausimą – kas gi būtų, jei aktorių pakeistų robotas? Juk technologijos vystosi nepaprastu greičiu, o kino industrija auga taip pat sparčiai. Argi, laikui bėgant, viena seniausių pasaulio profesijų ims ir išnyks? 

Filmas liečia ir dar vieną labai jautrią temą – moteriškumą. Apskritai „Kongresas“ turėtų patikti žmonėms, besidomintiems kino pasauliu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min