Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasario“ antradienio filmų TOP 3

Festivalis „Kino pavasaris“
Festivalio logotipo fragmentas / Festivalis „Kino pavasaris“
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Žingsnis po žingsnio. Taip „sukirpti“ antradienio festivalio filmai. Tas žingsnis – tai ir kūryba, ir sąmoningas griovimas, ir bandymas rasti vidinę ramybę.

Pirmasis mūsų rekomenduojamas savaitgalio filmas taip ir vadinasi – „Žingsnis po žingsnio“. Ši dokumentinė juosta atskleidžia Brodvėjaus scenos legendos miuziklo „A Chorus Line“ sukūrimo istoriją. Šviesaus atminimo režisieriaus ir choreografo Michaelo Bennetto kūrinys pirmą kartą buvo parodytas 1975 metais. Režisierių J.D.Sterno ir A.D.Deo dokumentiniame filme užfiksuoti 2006-ieji, kai Brodvėjuje vyksta intensyvus pasiruošimas „A Chorus Line“ atgimimui po 30 metų pertraukos. Aktorių, dainininkų ir šokėjų atrankoje dalyvauja ne tik nauji veidai, bet ir originalaus pastatymo dalyviai. Filmo autoriai drąsiai lygina abi miuziklo versijas, pasineria į nostalgiškus prisiminimus. Įdomiausia – užkulisiuose, kur verda arši konkurencinė kova dėl kiekvieno vaidmens.

„Kodėl mano sušiktas gyvenimas pasisuko tokia kryptimi? Niekas nežino – netgi Dievas. Jis dabar atostogauja ir skaito pornografiją“, – dienoraštyje rašo nepataisomas nusikaltėlis ir rašytojas Rene Plašilas. Jis – pagrindinis kito dokumentinio filmo „Rene“ herojus. Nusikaltėlis sutiko būti stebimas dokumentinių filmų autorės Helenos Treštikovos. Ši per 20 metų užfiksavo ekscentriškojo vyriškio nesibaigiančias odisėjas tarp gyvenimo laisvėje ir bausmių kalėjimuose. Šlovės paragavęs skandalingasis čekas drąsiai išsako savo asmeninę nuomonę apie aksominę revoliuciją, šalies prezidento rinkimus, 2001 m. rugsėjo 11-osios įvykius JAV, Čekijos įstojimą į Europos Sąjungą. Puikių recenzijų sulaukusi filmo režisierė jau paskelbė toliau dokumentuosianti R.Plašilo gyvenimą.

Po aštrių realaus gyvenimo vaizdinių siūlome atsikvėpti. Tam puikiai tiks bulgarų režisieriaus Stefano Komandarevo komedija „Pasaulis yra didelis ir išsigelbėjimas slypi už kampo“. Konkursinės programos filme pasakojama apie Nardus. Vieno seniausių pasaulyje stalo žaidimų taisyklės ir filosofija palaipsniui tampa filmo herojaus Alekso neįtikimos odisėjos metafora, o žaidimo metu vartojamas specifinis žargonas ir nepakartojama Balkanų regiono kavinių atmosfera suteikia smagų humoristinį toną. Filmo herojus Aleksas po avarijos praranda atmintį. Tada darbo imasi Nardų karaliumi pakrikštytas jaunuolio senelis, kuris mėgina parodyti Aleksui kelią į gimtąjį kraštą, priminti papročius ir surasti vidinę ramybę. Juosta „Pasaulis yra didelis, ir išsigelbėjimas slypi už kampo“ pavergė žiūrovus – Talino kino festivalyje buvo apdovanota tarptautinės žiuri specialiuoju prizu ir Europos kino klubų asociacijos FICC žiuri „Don Kichoto“ apdovanojimu.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min