Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokie festivalių favoritai atkeliauja į „Kino pavasarį“?

Ryan Gosling
Ryan Gosling
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kino pavasario“ programa „Festivalio favoritai“ nuo kovo 20 dienos pakvies susipažinti su pastaraisiais metais kino pasaulyje sužibėjusiais ir didžiausių kino festivalių graibstytais filmais. Žiūrovus prie ekranų prikaustys filmai su „Oskarais“ apdovanota vaidyba, tikromis stiprių ir iškilių asmenybių gyvenimo istorijomis, nepatogiomis temomis bei žmogiškų dilemų sprendimais.

„Festivalių favoritų“ programoje, kurią „Kino pavasario“ žiūrovams pristato „Bosca“, bus galima išvysti būrį garsių aktorių: Oskarus už vaidybą pelniusius Matthew McConaughey ir Jaredą Leto („Dalaso klubas“), Nicolasą Cage‘ą („Džo“), Idrisą Elbą („Mandela: ilgas kelias į laisvę“), Brendaną Gleesoną („Golgota“), Ryaną Goslingą („Atleidžia tik Dievas“).

Pasak „Kino pavasario“ meno vadovės Santos Lingevičiūtės,  „Festivalių favoritų“ programoje bus galima išvysti filmus, kuriuose atsiskleis visiškai kitoks garsių režisierių veidas: „Jeanas-Marcas Vallée, „Kino pavasario“ žiūrovams pažįstamas iš filmų „C.R.A.Z.Y.“ ir  „Café de Flore“, pristatys  dramą „Dalaso klubas“. Prieš porą metų išskirtinio kritikų dėmesio sulaukusio filmo „Važiuok“ režisierius Nicolas Windingas Refnas pristatys Bankoko nusikaltėlių pasaulio bausmės ir keršto istoriją „Atleidžia tik Dievas“. „Festivalio favoritų“ programos filmai kalbės temomis, apie kurias yra vengiama kalbėti, bei palies opias problemas: bus diskutuojama apie homoseksualumą, etninių grupių išmetimą iš visuomenės, moterų teises, karo nusikaltimus, moterų ir vaikų išnaudojimą. Taip pat programa pasiūlys psichologiniu aspektu įdomių filmų.“

 Du Oskarai už vaidybą

Filmas „Dalaso klubas“ jau yra sulaukęs ne vieno apdovanojimo, tarp kurių ryškiausi – Auksinio gaublio ir Ekrano aktorių gildijos apdovanojimai už geriausius pagrindinio bei antraplanio aktoriaus vaidmenis. Matthew McConaughey  pelnė „Oskarą“ už pagrindinį vaidmenį, o  jo kolega Jaredas Leto –.už antraplanį. 

VIDEO: Filmo „Dalaso klubas“ anonsas

„Dalaso klubo“ kūrėjai daugelį metų nesėkmingai ieškojo finansavimo filmo pastatymui, ne kartą perrašė scenarijų, pakeitė ne vieną numatytą režisierių bei aktorių. Turėjo praeiti daugiau nei dvidešimt metų nuo pirmojo scenarijaus varianto atmetimo iki filmo premjeros 2013-ųjų metų Tarptautiniame Toronto kino festivalyje. „Dalaso klubas“ nukelia į 1985-ųjų JAV, kuomet Ronas Woodrofas (Matthew McConaughey) – homofobiškas teksasietis elektrikas, mėgstantis bulių rodeo, alkoholį ir merginas – netikėtai sužino, kad yra ŽIV nešiotojas ir jam liko gyventi tik trisdešimt dienų. Atsisakęs medikų priežiūros Ronas pradeda nelegalią JAV nepatvirtintų vaistų kontrabandą, susiranda verslo partnerį – transeksualą Rajon (Jaredas Leto) – ir atidaro pogrindinį Dalaso pirkėjų klubą.

 Dramose – neįtikėtini likimai

„Mandela: ilgas kelias į laisvę“, – tai įkvepiantis pasakojimas apie Pietų Afrikos Respublikos lyderio gyvenimą, pastatytas remiantis paskutine Nelsono Mandelos autobiografija. Filmo scenarijus veda per visą Mandelos (Idrisas Elba) gyvenimą, pradedant dalyvavimu gimtojo kaimo ritualinėse įšventinimo į vyrus apeigose. Stebime, kaip jaunas advokatas prisideda prie anti–apartheido aktyvistų, yra sulaikomas ir baudžiamas už teroristinę veiklą, praleidžia 27 metus kalėjime ir galiausiai išrenkamas pirmuoju juodaodžiu Pietų Afrikos prezidentu. Juostoje atsiskleidžia daugiabriaunis asmenybės portretas bei vystoma aistringų ir sudėtingų santykių su antrąja žmona Winnie Madikizela-Mandela (Naomie Harris) meilės istorija. 

VIDEO: Filmo „Mandela: ilgas kelias į laisvę“ anonsas

Bosnių režisierė Jasmila Zbanič „Kino pavasaryje“ pristatys filmą „Tiems, kurie nepasakoja istorijų“ skaudžia Balkanų karo tema. Australė Kym atvyksta į Bosniją ir Hercogoviną praleisti atostogų. Viešnagės metu ji apsistoja turistų gide rekomenduotame romantiškame viešbutyje, tačiau visą naktį negali užmigti dėl kamuojančios nemigos ir baimės jausmo. Po kiek laiko ji išsiaiškina apie siaubingus karo nusikaltimus, įvykdytus prieš moteris tame pačiame viešbutyje. Filme pati save vaidina ir savo istoriją pasakoja performansų atlikėja Kym Vercoe. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min