Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 27d. 13:11

„Kino pavasario“ konkursinės programos svečiai: kuriam velniui parduoti sielą?

Serbijos režisierė Maja Milos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Serbijos režisierė Maja Milos

Festivalis „Kino pavasaris“ sulaukė konkursinėje programoje dalyvaujančių filmų kūrėjų iš užsienio, jie susitinka su Lietuvos publika ir pristato jai savo kino kūrinius.

Serbijos režisierė Maja Milos į Lietuvą atvyko paskui savo filmą „Klipas“, kuriame atskleidžiama jaunų žmonių gyvenimo virtualiame pasaulyje realybė ir beprasmiškas savęs ieškojimas.

„Norėjau sukurti atvirą filmą apie Serbijos jaunimo, ypač gyvenančio provincijoje, problemas, kurios, tikiu, yra globalios. Daug jaunų žmonių neturi, kur padėti energiją ir švaisto laiką save žlugdydami, dramatiškais būdais ieškodami savęs. Internete radau daug vaizdo įrašų, kuriuose paaugliai save filmuoja, tyčiojasi vienas iš kito, aptikau nemažai ir sekso įrašų. Niekas apie tai garsiai nekalba, o man buvo įdomu tai iškelti, – filmo idėją aiškino jauna režisierė, net dvejus metus ieškojusi tinkamų aktorių. – Neprofesionalūs jauni aktoriai turėjo būti labai talentingi, nes jiems teko vaidinti sudėtingose scenose, kurių neteko patirti gyvenime. Stengiausi juos įtikinti nesmerkti savo kuriamų herojų, nors jie ir juos sukūrę aktoriai – iš labai skirtingų aplinkų.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Bulgarijos aktorė Anjela Nedyalkova
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ Bulgarijos aktorė Anjela Nedyalkova

Jaunimo gyvenimo aktualijas taip pat gvildena bulgarų kino juosta „Ave“. Pabėgusią iš namų paauglę suvaidinusi aktorė Anjela Nedyalkova tikino, kad Bulgarijoje jauni žmonės nežino, ką daryti su savo laisve ir laiku.

„Kelio filmas „Ave“ pasakoja apie du jaunus žmones, susitikusius kelyje, ir apie kitokią jaunų žmonių meilę. Mano herojė tranzuodama nuolat meluoja ir kuria išgalvotas istorijas, kad apsisaugotų nuo tikrosios tiesos, – apie vaidmenį, kuri pradėjo kurti, būdama 17 metų, pasakojo A.Nedyalkova. – Iš filmo kūrybinė komanda nusprendė iškirpti puikią mano herojės išprievartavimo sceną, nes pagalvojome, kad ji netinka šiam filmui.“

Iš Vengrijos kilęs aktorius ir režisierius Endre Hules, savo vietą radęs Los Andžele, į Lietuvą atvyko pristatyti savo režisūrinio debiuto – filmo „Šok iki nukritimo“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vengrijos režisierius ir aktorius Endre Hules
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vengrijos režisierius ir aktorius Endre Hules

„Mano filmas pasakoja apie du vengrus brolius, kurių vienas paliko savo gimtąją šalį, negalėdamas susitaikyti su komuniste santvarka, o kitas liko, nesusitaikęs su padėtimi, išvyko į Ameriką. Istorija prasideda, kai po dvidešimties metų broliai susitinka, – pristatė režisierius, pastebėdamas, kaip skirtingai jo kino juostą sutinka žiūrovai. – Vengrijos žiūrovai filmą sutiko kitaip nei vengrai, gyvenantys užsienyje. Vieni palaikė likusį savo šalyje brolį, o kiti – išvykusį. Nors mano akimis, tie du broliai yra dvi to paties žmogaus pusės. Jie abu parduoda savo sielas skirtingiems velniams, o žiūrovai randa save ir palaiko artimesnę sau pusę.“

Lenkijos režisierius Gregas Zglinskis savo filmui „Drąsa“ idėją rado, perskaitęs novelę taip pat apie du brolius.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lenkijos režisierius Gregas Zglinski
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lenkijos režisierius Gregas Zglinski

„Jie traukinyje pamato moters užpuolimą ir vienas jų puola moterį ginti, o kitas tiesiog nesureaguoja. Tačiau grįžęs namo pas žmoną, pastarasis negali prisipažinti tiesos ir meluoja apie savo didvyriškumą. Ši istorija mane palietė, nes supratau, kad nežinau, kaip aš reaguočiau tokioje situacijoje, todėl panorau panagrinėti tai“, – aiškino režisierius, pasakodamas, kad internete paskelbtas tikrojo įvykio vaizdo įrašas filme atlieka svarbų vaidmenį.

Šiame filme herojaus žmonos vaidmenį sukūrusi Lenkijos aktorė Gabriela Muskala tikino, kad jos herojė – paprasta moteris, kokių galima sutikti tūkstančius.

„Po dešimties santuokos metų jie su vyru pamiršo visas savo svajones, norus, siekius, o šis įvykis padėjo jiems suprasti, kas jų gyvenime iš tiesų yra tikra,  – sakė artistė. – Manau, visi šio filmo vaidmenys padeda parodyti pagrindinio herojaus virsmą ir pasikeitimą.“

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lenkijos aktorė Gabriela Muskala
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Lenkijos aktorė Gabriela Muskala

Festivalio „Kino pavasaris“ konkursinėje programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ varžosi vienuolika kino juostų. Tarptautinė žiuri jau ketvirtadienį per festivalio uždarymą paskelbs galutinį verdiktą ir apdovanos geriausius konkursinės programos kūrėjus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min