Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasaris“: kovo 21-osios festivalio meniu

„Kino pavasaris“
Organizatorių nuotr. / „Kino pavasaris“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Kino pavasario“ programa kovo 21-ajai – sekmadieniui.

Dienos patiekalas

„Gyvybės ir mirties miestas“ (City of Life and Death)

2009 m. San Sebastjano kino festivalyje nugalėjęs režisierius Lu Chuanas kviečia į neįkainojamą istorijos pamoką apie Japonijos armijos invaziją į Kiniją ir žiaurų genocidą Nankino mieste, kai buvo sušaudyta nuo 200 tūkst. iki 350 tūkst. žmonių. Tai informatyvus, sukrečiantis, objektyvus, humaniškas ir įspūdingai nufilmuotas karinis epas be jokios propagandos ir patriotizmo šlovinimo. Stevenas Spielbergas galėtų pasimokyti, koks turi būti jausmingas filmas apie karą ir jame dalyvavusius žmones.

Desertas

„Nelaimėliai“ (The Misfortunates)

Atsipūtę belgai visuomet moka nustebinti. Talentingasis Felixas van Groeningenas juodą gyvenimo kasdienybę nutapė sodraus humoro dažais, o bjaurius etatinius alkoholikus pavertė charizmatiškomis asmenybėmis. Prasigėrusių nuogalių dviratininkų gauja išriedėjo į festivalines gastroles 2009 m. gegužę Kanuose ir jau išgarsėjo lyg roko muzikos žvaigždės. Broliai Strobai yra visiški nelaimėliai, bet nenori tapti angeliukais, nes jiems patinka krėsti nešvankius pokštus ir blaivytis cigarečių dūmuose. Į žiūrovų simpatijas nusitaikęs filmas sukurtas pagal bestselerinį autobiografinį romaną. Knygos autorius vaikystę praleido su beviltišku alkoholiku tėvu, bet užsigrūdino likimo išdaigoms.

Verta paragauti

„Afganistano žvaigždė“ (Afghan Star)

Tikras iš Talibano rėžimo priespaudos išsivadavusio modernėjančio Afganistano veidas. Pirmasis muzikinis TV realybės šou, kurį kasmet žiūri 11 mln. žmonių, t.y. didžioji televizorius turinčios auditorijos dauguma. Dainuoti ir šokti tiesioginiame eteryje išdrįsę keturi dalyviai iš skirtingų socialinių ir kultūrinių sluoksnių. Daug uždegančios muzikos, kurią atliekantys talentai pasirodytų žymiai geriau už Lietuvos televizijų programas okupuojančius dainorėlius. Akis atverianti dokumentika ir muzikinė drama!

„Gyvenimas karo metu“ (Life During Wartime)

2009 m. Venecijos kino festivalyje už geriausią scenarijų apdovanota juodo humoro dramedija įpainioja tris skirtingų charakterių seseris į vedybų, skyrybų, meilės, melo, neišsipildžiusių svajonių, keršto, atgailos voratinklį. Absurdiškose ir kuriozinėse gyvenimo situacijose joms tenka spręsti asmenines dilemas – pamiršti ar atleisti? Drąsiausias amerikiečių nepriklausomo kino režisierius Toddas Solondzas sau būdingu būdu pokštauja apie vaiduoklius, rasizmą, terorizmą, pedofiliją ir kitus nuodėmingus dalykus.

„Kosmoso turistai“ (Space Tourists)

Geriausio režisieriaus titulą 2010 m. Sandanso kino festivalyje iškovojęs šveicaras Christianas Frei'us kviečia paklaidžioti Kazachstano stepėmis, kur iš dangaus krenta brangios raketų liekanos, ir paskraidyti į tarptautinę kosmoso stotį su pirmaja turiste moterimi Anousheh Ansari, kuri nepagailėjo 20 mln. JAV dolerių už vaikystės svajonę. Šiame filme jūs sužinosite labai daug intriguojančių įdomybių ir neatskleistų paslapčių apie skrydžius į kosmosą. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min