Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasaris“: kovo 26-osios, penktadienio, festivalio meniu

Filmas „Palaimintosios“ („Blessed“)
Kadras iš filmo / Filmas „Palaimintosios“ („Blessed“)
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuviškų filmų lankomumu stebisi net patyrę kino teatrų strategai. Penktadienį „Pasakoje“ paskutinė galimybė pamatyti Džiugo Katino dokumentinį filmą „10“. Dviejuose vakariniuose seansuose „Forum Cinemas Vingis“ didžiojoje salėje anšlagus organizuoja australų filmas „Palaimintosios“ ir argentinietiška juosta „Paslaptis jų akyse“.

Dienos patiekalas

„Palaimintosios“ („Blessed“)

Australų režisierės Annos Kokkinos sentimentalioji drama pradėjo viešnagę tyliai, ramiai ir kukliai. Bet sudėtingai sunarpliotas siužetas, melancholiška muzika ir stiprios emocijos taip įsiminė vilniečiams, kad filmas su kiekviena išauštančia diena įgauna pagreitį. San Sebastjane už geriausią scenarijų premijuotą dramą patartina pamatyti kartu su savo mama. Po seanso turėsite apie ką pakalbėti ir apmąstyti.

Desertas

„Juoda avelė“ („Oveja Negra“)

Mįslingai pavadintas meksikietiškas nuotykių trileris gali tapti „juoduoju arkliuku“ jubiliejiniame festivalyje. Jei dar turite bent vieną laisvą abonementą ir svarstote, ką pasirinkti, tai suteikite šansą talentingojo debiutanto Humberto Hinojosa Ozcarizo filmui. Jame atrasite gudriai sukonstruotą scenarijų, linksmas situacijas, nemuiluotas intrigas, įdomius aktorinius vaidmenis, meksikietiško kaimo grožybes ir net dozę seksualios romantikos.

Verta paragauti

„Anderis“ („Ander“)

Europos Parlamento premijai „Lux“ pretendavęs jautrus ir intymus filmas suteiks retą progą paklausyti dialogų baskų kalba. Autentiškoje aplinkoje nufilmuota drama drąsiai prabyla apie žmonių santykių pamatus, bendravimo laisves, susivaržymus senamadiškais papročiais ir savo seksualinės orientacijos paieškas.

„Smulkus nusikaltimas“ („Small Crime“)

Vulkaninės kilmės salų archipelage Santorine nufilmuoto hičkokiškų pažiūrų detektyvo privalumai – komiškai romantiškos situacijos painioje kriminalinėje byloje, nuostabūs gamtos vaizdai Egėjo jūros skalaujamoje saloje ir unikali mažos bendruomenės atmosfera su vietiniais žmonėmis, mielais asiliukais, ožiais ir kitais gyvūnais, maistu, folklorine muzika, tradicijomis ir papročiais. 

„Paslaptis jų akyse“ („El Secreto de sus ojos“)

Tik ketvirtadienį į Lietuvą atvykęs ir „Oskaru“ pagerbtas geriausias užsienio šalies filmas nuo pat festivalio pradžios mėgaujasi ažiotažu. Bilietai į argentiniečio Juano Jose Campanella kriminalinį trilerį ir meilės detektyvą sparčiai tirpsta. Nepraleiskite progos pamatyti, ką išdarinėja geriausių Argentinos aktorių duetas Ricardo Darinas ir Soledad Vilamil, kuri už šį vaidmenį jau gavo prestižinę „Goya“ premiją. Žmogaus akys nemeluoja!

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min