Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasaris“: kovo 30-osios festivalio meniu

Filmas „Pranašas“ (Un Prophete)
Kadras iš filmo / Filmas „Pranašas“ (Un Prophete)
Šaltinis: 15min
0
A A

„Kino pavasaris“ skaičiuoja paskutines dienas, ruošiasi iškilmingai uždarymo ceremonijai ir planuoja papildomus seansus. Dabar didžiausias publikos dėmesys nukrypsta į konkursinius filmus, o žiūrovai skuba pasinaudoti rekomendacijomis ir pamatyti labiausiai išliaupsintus kūrinius.

Kai kurie iš jų išvažiuos iš Lietuvos jau šią savaitę, bet patys svarbiausi dar pratęs viešnagę Šv.Velykų savaitgalį. Balandžio 2 – 8 d. kino centre „Forum Cinemas Vingis“ pakartotinai parodys 21 festivalio filmą.

Tai bus paskutinė galimybė pamatyti lankomiausius, populiariausius, žiūroviškiausius ir daugiausiai triukšmo sukėlusius kūrinius: „Virtuvė sielai“, „Baltas kaspinas“, „Išėjusieji“, „Paslaptis jų akyse“, „Meilutė“, „Liūdesio pienas“, „Akvariumas“, „Įlanka“, „Rugsėjo numeris“, „Pranašas“, „Sveiki atvykę“, „Mūsų viešas gyvenimas“, „Nelaimėliai“, „Svieto pabaiga“, „Moteris be pianino“, „Raudonoji koplyčia“, „Iltinis dantis“, „Palaimintosios“, „Izraelietiškas sumo“, „Moterys be vyrų“, „Karvė“.

DIENOS PATIEKALAS

„Užtarėjas“ (Protektor)

II-asis pasaulinis karas. Čekiją okupavę naciai ketina ištremti žydų kilmės žmones į koncentracijos stovyklas. Prahos žurnalistas nevykėlis sutinka bendradarbiauti su priešais ir skaito propagandines žinias per radiją, kad garantuotų ramybę mylimai žmonai žydaitei, kuriai jau senokai pavydėjo aktorinės karjeros. Jis perima iniciatyvą ir kontrolę šeimoje, bet vieną lemtingą rytą „pasiskolina“ ne vietoje kažkieno paliktą dviratį, kuris buvo panaudotas maištininkų organizuotame nusikaltime.

DESERTAS

„Pranašas“ (Un Prophete)

Prancūzija. Vyrų kalėjime šeimininkauja prižiūrėtojus papirkinėjantys gangsteriai. Kuklus ir vienišas nusikaltėlis nemoka rašyti, bet vykdydamas slaptas įtakingojo boso užduotis pradeda semtis kriminalinio išsilavinimo. Kino naujokas Taharas Rahimas įtaigiai vaidina jauno žmogaus transformaciją nuo mafijos tarno ir nurodymus formuluojančio krikštatėvio. Kanų festivalio didysis žiuri prizas, BAFTA premija ir net 9 „Cezariai“. Nepamirštamai galingas trileris tiesiai iš režisieriaus Jacqueso Audiardo rankų. 

VERTA PARAGAUTI

„Palaimintosios“ (Blessed)

Viena para Melburne. Vos prašvitus saulei vaikai maištauja, ieško savęs ir aiškinasi komplikuotus santykius su mamomis, kurios stengiasi išspręsti sudėtingas konfliktines situacijas, pasikliaudamos nuojauta ir tirpdydamos nepasitikėjimą. Ne visoms šeimoms vakaras bus linksmai ir laimingai. Sentimentalus ir liūdnas filmas primins, kad mamai galima paskambinti be jokios ypatingos priežasties. Nereikia bijoti žodžių „Aš tave myliu, mama!“. Sunkiausiais momentais mes pamirštame, kad vis dėlto esame ne vieni!

 „Nuo 10 iki 11“ (10 to 11)

San Sebastjano kino festivalio konkurse dalyvavusi režisierės Pelin Esmer drama metaforiškai atspindi šiandieninės Turkijos veidą. Pagrindinį vaidmenį čia atlieka nesustojantis laikas. Šalis plačiais žingsniais žengia link modernumo, bet sparčiai praranda senąsias tradicijas. Jas taikliai atspindi dviejų personažų skirtingai susiklostę gyvenimai. Vyresnis Mithatas siekia išsaugoti praeitį ir perduoti dalelę Stambulo istorijos jaunesniajam iš naujos kartos Ali, kurį mažai domina Turkijos sostinė. Jis rūpinasi tik namu, kad neprarastų darbo ir turėtų kur patogiai gyventi.

„Didysis upių žmogus“ (Big River Man)

Martinas Strelas yra antras pagal žinomumą ir įtakingumą žmogus Slovėnijoje po prezidento. Tačiau šios šalies piliečiai jo poelgius vertina prieštaringai. Vieniems keistuolis vyriškis asocijuojasi su tėvynę garsinančiu nacionaliniu didvyriu, o kiti jį laiko žvaigždžių liga apsirgusiu, linksmu, bet pasipūtusiu klounu, kuris savaime domina paskui reitingus bėgiojančias televizijas. Ištvermingasis ilgų distancijų plaukikas ketina per 66 dienas įveikti 5432 km egzotiškąją Amazonę, nebijodamas akistatų su piranijomis, aligatoriais, anakondomis ir kitomis pavojingomis žuvytėmis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min