Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasaris“: kovo 31-osios festivalio meniu

„Mūsų viešas gyvenimas“ („We Live in Public“)
Kadras iš filmo / „Mūsų viešas gyvenimas“ („We Live in Public“)
Šaltinis: 15min
0
A A

Festivalio „Kino pavasaris“ programa trečiadieniui, kovo 31 dienai.

DIENOS PATIEKALAS

„Gyvenimas karo metu“ („Life During Wartime“)

Kovo 31 d. 19.30 val. „Forum Cinemas Vingis“ didžioji salė

Vedybos iš meilės, iš reikalo ir iš apskaičiavimo. Skyrybos, pamačius tikrąjį sutuoktinio veidą ir negavus ilgai puoselėtų svajonių. Aistringos pagundos ir skaudžios tiesos. Vaiduokliais ir pedofilais apsireiškiantys vyrai. Atleisti neskubančios, pamiršti nenorinčios ir nuolat kažko ieškančios moterys. Idealiausios kokybės skaitmeninė vaizdo projekcija ir šmaikščiai taiklus humoristinių dialogų vertimas į lietuvių kalbą. Amerikiečių nepriklausomo kino maištininkas Toddas Solondzas verčia aktorius vaidinti rimtai, bet subtiliai juokina publika nepatogiais ir absurdiškais kuriozais.

DESERTAS

„Mūsų viešas gyvenimas“ („We Live in Public“)

Kovo 31 d. 20.15 val. „Forum Cinemas Vingis“ 3 salė

Nemeluokite sau. Jūs norite būti žinomi ir pastebimi. Jūs nuolat ieškote menkiausių galimybių, kad pasiimtumėte bent 15 minučių šlovės ir atkreiptumėte kitų dėmesį. Tik nesakykite, kad tai jums visai nerūpi, nes niekas vis tiek nepatikės. Internetas ir realybės TV šou suteikia gausybę galimybių pasireklamuoti ir parodyti save. Dalindamiesi asmeniniais duomenimis socialiniuose tinkluose ir pokalbių kanaluose retai susimąstome, kur iš tiesų nukeliauja ši informacija, kas ją perskaito ir kur ji nukeliauja. Nepagailėkite 90 minučių ir pažiūrėkite Ondi Timoner dokumentinį filmą apie ekscentriškąjį keistuolį Joshą Harrisą, kuris prieš dešimtmetį tiksliai nuspėjo, kaip mes bendrausime ir kaip gyvensime viešumoje bei internete.

SIŪLOME PARAGAUTI

„Nelaimėliai“ („The Misfortunates“)

Kovo 31 d. 21.30 val. „Forum Cinemas Vingis“ didžioji salė

Alkoholis liejasi laisvai, bet tai yra labai gerai. Belgų režisierius Felixas van Groeningenas smagiai ir jautriai ekranizuoja autobiografinį romaną, kurio autorius užaugo su patologiniu alkoholiku tėvu, neišblaivančiais dėdėmis ir močiute, turėjusia didesnę širdį už jos pensiją. Tragikomiškas filmas atvirai prabyla apie rimtus ir skaudžius dalykus, nevengdamas prieštaringai vertinamo juodo humoro, kuris vienus žiūrovus priverčia kvatoti ir kitus įsiutina.  

„Pasroviui“ („Adrift“)

Kovo 31 d. 22 val. „Forum Cinemas Vingis“ 3 salė

Jau ne vienas žiūrovas režisieriaus Bui Thac Chuyeno antrąjį filmą vadina maloniu ir netikėtu atradimu "Kino pavasaryje". Poetiškame, egzotiškame ir jausmingame meilės labirinte ryškėja šiuolaikinio Vietnamo veidas. Apie neištikimybę šeimoje, lezbietiškas aistras, geismingus gundymus ir seksualinius prabudimus pasakojantis intymus filmas įtikinėja, kad daugelį metų sustabarėjusios tradicijos šalyje pradeda keistis.

„Moterys be vyrų“ („Women Without Men“)

Kovo 31 d. 17.30 val. „Forum Cinemas Vingis“ didžioji salė

Politiškai nekorektiškas ir stulbinančiai gražus vizualiųjų menų profesionalės Shirin Neshat debiutas, kuris Venecijos kino festivalyje buvo įvertintas „Sidabriniu liūtu“ už geriausią režisūrą. Ji filmavo gimtąjį Iraną Maroke, nes tėvynėje yra laikoma valstybės prieše.

PAPILDOMA PORCIJA

„Čia ir ten“ („Here and There“)

Kovo 31 d. 19.15 val. „Forum Cinemas Vingis“ 11 salė

Du kontrastuojantys miestai Niujorkas ir Belgradas, serbų kino žvaigždė Mirjana Karanovic („Kino pavasaris“ rodė du filmus su Emiro Kusturicos mėgstamiausia aktore – „Grbavica“ ir „Moterys“), amerikiečių aktorius Davidas Thorntonas (TV serialas „Įstatymas ir tvarka“), trumpame epizode pasirodanti ir titulinę dainą įrašiusi kultinė rokerė Cindy Lauper. Ironiška, romantiška ir melancholiška dramedija nepalieka abejingų.

„Apie Elę“ („About Elly“)

Kovo 31 d. 21.15 val. „Forum Cinemas Vingis“ 11 salė

Melas, intrigos, gandai, įtarinėjimai ir manipuliacijos supurto būrelio draugų išvyką prie Kaspijos jūros. Gerų ketinimų suporuoti darželio auklėtoją ir naujos žmonos ieškantį bičiulį provokatorė Sepida sukuria rimtą konfliktinę situaciją. 2009 m. Berlyno kino festivalyje už geriausią režisūrą apdovanotame ir Niujorko Tribekos kino festivalyje geriausiu pripažintame filme vaidina skandalingoji aktorė Golshifteh Farahani. Po nesuderinto pasirodymo sero Ridley Scotto veiksmo dramoje „Melo pinklės“ Irano valdžia kategoriškai uždraudė jaunai aktorei dirbti gimtinėje ir kelis mėnesius neleido išvykti iš šalies.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min