Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasaris“ renginius pasėjo po visą miestą

Marilyn Monroe
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Marilyn Monroe
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penkiolika metų gyvuojantis „Kino pavasaris“ jau ne pirmus metus nebeatsiejamas ne tik nuo gero kino, bet ir siautulingų vakarėlių iki paryčių, rimtų pokalbių dėl kino ateities ir muzikos.

Šiemet festivalis po kino seansų ir vėl išsiveržia iš kino teatro salių ir žiūrovus kviečia gerą kiną pratęsti smagiu vakarėliu mieste. O jų pasirinkimas šiemet kaip niekad turiningas ir spalvingas.

Jau kovo 23 dieną, antradienį, festivalis organizuoja greitų pasimatymų vakarėlį „Su kuo į kiną eisi tu?!“ Renginio dalyviai turės po 5 minutes pažinčiai su kitu dalyviu. Susipažinę su visais, jie pažymės su kuo norėtų pabendrauti dar kartą. Jei susumavus rezultatus, paaiškės, kad du žmonės pasirinko vienas kitą – jų lauks ir antrasis pasimatymas. Galbūt ir kine. Vakarėlio nuotaika rūpinsis didžėjų komanda „Pionieriai“.

Kovo 26 d., penktadienį, „Woo“ klube griaudės balkaniškas vakarėlis „Bal Cannes“. Balkanus ir Kanus suvienysiančiame vakarėlyje skambės Valerijaus Ramoškos „jam session“ improvizacijos bei pašėlusių „Baltic Balcans“ didžėjų čigoniškos melodijos. Ypatingasis vakaro aprangos kodas – Balkanų kaubojus, todėl vakarėlyje prognozuojama skrybėlių, ūsų ir panašių atributų gausa. O prieš vakarą „Woo“, „Kino pavasaris“ kviečia į serbų kino filmą „Ten ir čia“.

Kovo 27 d., šeštadienį, spalvingus čigoniškus blizgučius „Woo“ klube pakeis spalvingas rožinis kadilakas ir rokenrolo karaliaus akiniai. Festivalis pakvies į teminį „Pink Cadilac“ vakarėlį, kuriame gros Alekandr Spitzin & Dyp. Aprangos kodas – įkvėptas Elvio Preslio.

Balandžio 1 d., „Kino pavasario“ renginiai pažirs po visą miestą. Vakare, po paskutinių kino seansų, festivalis pasiūlys net du siautulingus vakaro pratęsimo variantus. „Woo“ klube vyks „Cinema Queen“ vakarėlis žaviosios kino legendos aktorės Marilyn Monroe garbei. „Glamūrinę“ ir magišką „Cinema Queen“ atmosferą kurs Miss M ir Bond.

Tą patį vakarą gyvos muzikos klube „Tamsta“ vyks vakarėlis „Gerų filmų garsios dainos“. Jame skambės įsimintiniausi garsiausių kino filmų garso takeliai. Nuo ašarose nuskendusiame „Titanike“ girdėtos Celine Dion „My Heart Will Go On“ iki Džeimso Bondo vizitine kortele tapusios Tinos Turner „Goldeneye“.

Festivalio renginių programoje numatyti ir solidūs renginiai, pažymėsiantys festivaliui svarbius įvykius. Pagerbdamas į Vilnių susirinkusių kino žmonių ir džiaugdamasis, kad festivalis „Kino pavasaris“ garsina Vilniaus vardą ir už Lietuvos ribų, į priėmimą Vilniaus miesto Rotušėje kovo 29 d. kviečia Vilniaus miesto meras.

Specialiosios filmų programos „Kinų istorijos“ rodymo ir į Vilnių atvykstančios Kinijos kino kūrėjų delegacijos vizito proga, kovo 30 d., festivaliui rengiamas priėmimas Kinijos liaudies respublikos ambasadoje.  

Kadangi šiemet festivalyje skiriamas itin didelis dėmesys lietuviškajam kinui, kovo 31 d. bus skirta Lietuvai. „Lietuvos kino kūrėjų vakare“ bus pirmą kartą pristatyti ir iškilmingai įteikti Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanojimai „Ąžuolas“. Renginys vyks Šv. Kotrynos bažnyčioje ir Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.

Beje, turintys „Kino pavasario“ filmo bilietą, „Woo“ klube viso festivalio metu gauna 10 proc. nuolaidą. Festivalio draugams klubas pasiūlė specialų festivalio meniu, kuriame maistas ir gėrimai už pavasariškai aptirpusią kainą.

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ iškilmingai baigsis balandžio 2 d. Uždarymo vakaras, kuriame laukia konkursinės programos laureatų, žiūroviškiausio filmo ir Lietuvos kino aktorės apdovanojimai, bus transliuojamas tiesiogiai per Lietuvos televiziją. Po apdovanojimų ceremonijos uždaryme bus parodytas paskutinis 15-ojo „Kino pavasario“ filmas – Mariaus Ivaškevičiaus premjera „Tėve mūsų“.

Didžiausią kino renginį „Kino pavasarį“ kasmet aplanko apie 50 tūkst. žiūrovų, kino mėgėjams parodoma virš 100 geriausių to meto filmų iš Europos ir viso pasaulio. Iš viso per penkiolika festivalio metų, kokybiško nekomercinio kino pasižiūrėti atėjo beveik 400 tūkst. žmonių.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min