Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Kino pavasaryje“ – šešios lietuviškos premjeros

„Lietuviškų svajų“ premjerų kūrėjai
Alvydo Opulskio montažas / „Lietuviškų svajų“ premjerų kūrėjai
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį prasidėjusi keturiolikta kino šventė – festivalis „Kino pavasaris“ jau nuo antrosios dienos pristato gausiai užderėjusią lietuviškų filmų programą „Lietuviškos svajos“. Šioje specialioje programoje bus pristatytos šešios filmų premjeros ir dar dešimt jau demonstruotų ir žiūrovų pamėgtų lietuviškų filmų, kurie buvo sukurti per metus nuo praėjusio festivalio.

„Norime parodyti, kad lietuviškas kinas gyvuoja ir filmų sukuriama vis daugiau. Pernai sulaukėme tikrai nemažo filmų derliaus, šiems metams dar neįpusėjus jau turime keletą premjerų“, – džiaugiasi „Kino pavasario“ lietuviškų filmų programos sudarytoja Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

Filmo idėja – tai mano gyvenimas, praleistas Tarybiniuose globos namuose. Savo vaizdinius, fantazijas, tai, ką dariau vaikystėje, sudėjau į savo biografinį filmą.Didžiausiu šių metų atradimu programos sudarytoja pavadino Roberto Šarknicko tikrai įvykiais paremtą dramą „Nepalikit, prašau...“, kurią režisierius sukūrė Alytuje. Filme pasakojama apie vienišą mergaitę Emiliją, kuri nežino, kad turi dvi seseris ir motiną, bėga iš mokyklos, o kartais trokšta mirties. Vieną dieną Emilija sužino, kad atsirado seserys ir mama, bet jos tai nebedžiugina – ji pamilsta svetimus žmones.

„Filmo idėja – tai mano gyvenimas, praleistas Tarybiniuose globos namuose. Savo vaizdinius, fantazijas, tai, ką dariau vaikystėje, sudėjau į savo biografinį filmą. Taip pat šiame filme bus pavaizduotos dar dviejų vaikų istorijos, kurie nenorėjo viešinti savo vardų“, – pasakojo autorius, apie šį filmą svajojęs 22 metus ir jį kūręs 1,5 metų.

Debiutinį filmą „Gėlė“ „Kino pavasaryje“ pristatys Darius Jarašūnas. Ši kino juosta pasakoja apie nekantriai pirmo pasimatymo laukiančią jauną merginą, kuri dirba šykščiai gėlių parduotuvės savininkei. Staiga pasirodo vaikai, kurie užsako vainiką savo mirusiam draugui. Tai sujaukia visus merginos planus.

Jauna kino kūrėja Ramunė Čekuolytė, kuri šešerius metus mokėsi Maskvoje, festivaliui pristato nacionalinio kino pavyzdį – trumpametražę jausmingą dramą „Suaugusi“, pasakojančią apie mažą mergaitę, iš alkio nukertančią galvą geriausiai draugei vištai.

„Tai, ką jūs pamatysite, yra absoliučiai vieno žmogaus darbas. Aš pati filmavau, montavau, dainas įdainavau, – intrigavo jaunoji kūrėja Ramūnė Che. – Filmas gimė po mano daugybės apsilankymų kino festivaliuose, kur aš pamačiau daug nacionalinio kino filmų. Sugalvojau ir aš padaryti tokį filmą bei grįžti į kaimą.“

Šis filmas dokumentuoja Dainų šventės užkulisius, jame ieškoma įdomių garso ir vaizdo santykių. Pavyzdžiui, kaip grojant kanklėms repetuojama ir šokama su sportiniais treningais...Dar viena „Kino pavasario“ premjera – šiemet sukurtas dokumentinis filmas „Akligatvis“. Tai Aloyzo Jančoro pasakojimas apie kelionę Afganistane, kur jis stebėjo lietuvių karių atliekamą misiją. Juostoje parodomos aplinkybės, situacijos, problemos, su kuriomis Goro provincijoje susiduria lietuvių kariai.

„Mano filmas neturi aiškaus siužeto, aiškaus herojaus, bet aš būčiau laimingas, jei jis priverstų žmones pamąstyti, ar mes turime moralinę teisę skverbtis į kitas kultūras ir tos šalies susiformavusiai kultūrai primesti savo kultūrinę viziją“, – aiškino kūrėjas.

Rudolfo Levulio eksperimentinis filmas „1,2,3…“ į Dainų šventę pažvelgia visai kitaip, o kai kuriems filmo užsakovams net sukėlė šoką.

„Šis filmas dokumentuoja Dainų šventės užkulisius, ieškoma įdomių garso ir vaizdo santykių. Pavyzdžiui, kaip grojant kanklėms repetuojama ir šokama su sportiniais treningais... Tokie dalykai yra iškelti šiame filme“, – šypsodamasis pristatė režisierius R. Levulis.

Į „Lietuviškų svajų“ premjerų būrį pateko ir Danijoje gimusio, o dabar Lietuvoje gyvenančio rašytojo ir režisieriaus Allano van O. T. Anderseno kino kūrinys. Komedijoje „Hot Dog“ pasakojama apie Adomą, kuris per savo gimtadienį užmiega darbe ir sugadina planuotą romantišką vakarą restorane jo laukusiai merginai Ievai. Vėliau apsireiškia Dievas ir filmo herojui siūlo išpildyti tris norus, tačiau visų pirma Adomas privalo suvalgyti dešrainį. Šioje komedijoje pagrindinius vaidmenis atlieka Marius Jampolskis, Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Toma Paškevičiūtė.

Be premjerų, „Lietuviškų svajų“ programoje bus rodomi ir anksčiau pristatyti lietuviški filmai. Tarp jų – šiltų žiūrovų atsiliepimų sulaukęs Giedrės Beinoriūtės „Balkonas“, Valdo Navasaičio „Perpetuum Mobile“, Žeraldo Povilaičio „5 dienų avantiūra“ ir kiti.

Visą programos „Lietuviškos svajos“ filmų sąrašą galima rasti www.kinopavasaris.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min