TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Knygnešys“: Lietuvos istorija vaidybiniame filme (video)

Kadras iš filmo „Knygnešys“
Organizatorių nuotr. / Kadras iš filmo „Knygnešys“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmą karta lietuviškų knygnešių fenomenas atspindėtas vaidybiniame filme, kurio premjera – kovo mėnesį vyksiančiame kino festivalyje „Kino pavasaris“. Po premjeros filmas bus nemokamai platinamas internete.

„Pasirinkome kine menkai paliestą, bet grynai lietuvišką temą – knygnešius, ir pasistengėme ją atskleisti ne vadovėliniu, o linksmo vaidybinio filmo būdu . Knygnešiai ir jų idėjos neprarado savo aktualumo ir šiandien. Dabar kyla daug diskusijų apie informacijos sklaidą, autorines teises, o taip pat ir apie lietuvybės išsaugojimą. Ypač užsienyje, emigrantų bendrijose, – pasakoja režisierius Jonas Trukanas. – Ne atsitiktinai pasirinkome ir filmo platinimo formatą – po premjeros kiekvienas turintis prieigą prie interneto, galės parsisiųsti filmą nemokamai.“

Organizatorių nuotr./Kadras ia filmo Knygneays
Organizatorių nuotr./Kadras iš filmo „Knygnešys“

„Knygnešyje“ pasakojama istorija vyksta 1869 m. Lietuvoje. Prabėgus keliems metams po nesėkmingo sukilimo, lietuviškas raštas uždraustas, tačiau represijos susilaukia netikėto atsako – visoje Lietuvoje išplinta slaptos lietuviškos mokyklos, o lyg iš niekur atsiradę knygnešiai pradeda platinti lietuviškas knygas. Spalvingas 19 a. Lietuvos kaimo gyvenimas, humoras, nuotykiai, pavojai ir sunkūs pasirinkimai, tai – tik menka dalelė to, su kuo susiduria plevėsa Jurgis susipažinęs su knygnešiu Mažvydu.

„Filmas skirtas įvairiai auditorijai – kiekvienas atras jame dalį savęs ir savo. Didelis dėmesys (buvo) skirtas tam, kad jis taptų suprantamas ir savas jaunajai auditorijai – apie rimtus dalykus kalbame ir rimtai ir linksmai, – pasakoja „Knygnešio“ režisierius. – Mes norime parodyti, kad tuometinėje Lietuvoje žmonės net ir spaudžiami problemų mokėjo šypsotis, džiaugtis gyvenimu, o patriotizmas nėra tik rimtuolių privilegija.“

„Knygnešio“ filmavimo komanda buvo surinkta iš perspektyvių kino menininkų, kurie studijuoja ar nesenai baigė savo sričių studijas. Pagrindinius filmo herojus kūrė, prie energingos grupės prisijungė patyrę Lietuvos aktoriai – Valerijus Jevsejevas, Laisvūnas Raudonis, Vytautas Kupšys ir daugelis kitų. Projekto įgyvendinimą užtikrino pagrindiniai filmo rėmėjai A.Adamkienės paramos ir labdaros fondas bei knygų leidykla „Alma Littera“.

Informacija apie filmą:

Trumpo metro vaidybinis filmas „Knygnešys“ (36 min.).
Režisierius Jonas Trukanas.
Prodiuseris Paulius Juočeris.
Prodiuseris Justas Piliponis.
Scenarijaus autorius Simonas Jatkonis.
Operatorius Saulius Lukoševičius.

www.filmasknygnesys.lt
http://www.facebook.com/pages/Filmas-Knygnesys/126026724107584

VIDEO: Filmo "Knygnešys" traileris.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min