Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 21d. 13:43

Knygos apie feminizmą autorius D. Paulauskas „Filme „Laukiniai berniukai“ – netikėtas priėjimas prie lyčių skirtumų temos“

Kadras iš filmo „Laukiniai berniukai“
Kino pavasario nuotr. / Kadras iš filmo „Laukiniai berniukai“

„Laukiniai berniukai“ prasideda XX a. pradžioje Reunjono saloje, kur šeši paaugliai iš gerų šeimų įvykdo barbarišką nusikaltimą. Tėvai juos atiduoda į keisto kapitono rankas, kuris plukdo berniukus į negyvenamą salą perauklėti. Labai greitai laive kyla maištas ir prasideda neįtikėtini nuotykiai.

Šio filmo režisierius Bertrand‘as Mandico – provokatyvumu išsiskiriantis prancūzų menininkas, sukūręs daugybę įsimintinų eksperimentinių filmų ir instaliacijų. Neatsitiktinai Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro lektoriui, knygos apie feminizmą autoriui Donatui Paulauskui filmo „Laukiniai berniukai“ siužetas ir stilius tapo staigmena. Dalijamės jo įspūdžiais apie vieną energingiausių metų kino debiutų.

„Siurrealistinė filmo atmosfera, dekoratyvinis stilius ir siužetas buvo tikra staigmena. Nustebino netikėtas priėjimas prie lyčių skirtumų temos, kuri galutinai atsiskleidžia filmo pabaigoje ir sukelia daugybę klausimų: ką reiškia būti kitos lyties žmogumi? Ar mūsų anatominiai lyčių skirtumai apskritai yra svarbūs? Kiek mus apibrėžia mūsų lytis?

VIDEO: Teaser trailer de Les garçons sauvages — The Wild Boys (HD)

Kita vertus, filmo autoriai kai kuriuos atsakymus tarsi pasiūlo. Pavyzdžiui, moteriškumas filme suprantamas kaip taikumo, harmonijos sinonimas, o vyriškumas – kaip agresyvumo, maišto, rizikos. Bandoma iš naujo įvertinti moteriškumą, kuris pernelyg vyriškame pasaulyje dažnai nuvertinamas. Tačiau ir čia kyla klausimų – ar nekuriame dar vienos takoskyros, kai šitaip tarp lyčių „atsidalijame“ savybes ir vertybes, vienus bruožus priskirdami vienai lyčiai, o kitus bruožus – kitai?

„Laukiniai berniukai“ yra pasakojimas apie menamą pasaulį, keliantį realius klausimus apie mūsų kultūrą ir jos formuojamus lyčių vaidmenis.“

Artimiausi filmo seansai: kovo 21 d., 25 d. ir 27 d. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min