TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Konferencijoje „Meeting point – Vilnius“ rinksis Europos kino industrijos elitas

A.Ramaška su konferencijos dalyviais
A.Ramaška su konferencijos dalyviais
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktus metus iš eilės „Kino pavasario“ metu vykstantis tarptautinis industrijos renginys „Meeting point – Vilnius“ tampa viena didžiausių kino industrijos konferencijų regione. Rengiama kartu su Lietuvos kino centru, Vilniaus kino klasteriu, Kūrybiškos Europos biuru ir Vilniaus savivaldybe ši konferencija kovo 31 – balandžio 2 dienomis Vilniui padės tapti karštuoju kino industrijos tašku.

Į Vilnių atvyksta Berlyno, Karlovy Vary, San Sebastiano, Maskvos, Venecijos, Transilvanijos, Minsko, Goteborgo, Helsinkio, Sarajevo, Liubeko, Hamburgo ir kitų festivalių programų sudarytojai. Kino profesionalai dalinsis žiniomis apie kino rinkodarą ir darbą su auditorija. Pasak konferencijos organizatorių, šis renginys rodo vis didesnį tarptautinį susidomėjimą ir mažų šalių kino rinka.

Šių metų konferencijos kryptis – „Filmų viešinimas ir rinkodara“. Pasak vykdančiojo festivalio direktoriaus Algirdo Ramaškos, konferencijos rengėjai nusibrėžė aiškią kryptį: „Esame sukūrę stiprią ir tarptautiniu mastu pripažintą industrijos platformą, o tikslas yra į Lietuvą prisivilioti svarbiausius kino industrijos profesionalus, kurie galėtų padėti ne tik Lietuvos, bet ir viso Pabaltijo kino profesionalams augti, tobulėti bei išplaukti į tarptautinius vandenis.“

Opiausia problema – darbas su auditorija

 „Opiausia problema – darbas su auditorija. Lietuvoje dažniausiai yra sukuriamas filmas, o tik tada pradedama galvoti, ką su juo daryti, kaip juo sudominti visuomenę“, - sako A. Ramaška.

„Darėme apklausą, kalbėjome su mūsų šalies prodiuseriais ir išsiaiškinome, kad pati opiausia problema – marketingas, viešieji ryšiai, darbas su auditorija. Kaip galime pastebėti iš tam tikrų pavyzdžių, Lietuvoje dažniausiai yra sukuriamas filmas, o tik tada pradedama galvoti, ką su juo daryti, kaip juo sudominti visuomenę“, – sako A. Ramaška.

Renginys „Meeting point – Vilnius“ šiemet susidės iš kelių dalių. Bene didžiausias dėmesys skirtas konferencijai, kurioje bus aptariami kino viešinimo ir rinkodaros klausimai. Kartu su „MAIA workshops“ – Italijoje įsikūrusia viena įtakingiausių prodiuserių tobulinimo organizacija – Vilniuje bus surengti įžymių ir patyrusių kino prodiuserių, tokių kaip Mia Bays ir Peteris Buckinghamas, seminarai. Ispanų kino rinkodaros specialistas Alvaro Vega skaitys pranešimą apie viešinimo svarbą kino gyvavimo cikle. Jis šiuo metu yra Los Andžele, kur pristatė trumpametražį filmą, nominuotą  Oskarui. 

Konferenciją ves ir moderuos „Hollywood reporter“ žurnalistas Nickas Holdsworthas. „Kino pavasario“ žiuri prieš keletą metų vadovavęs Berlyno kino festivalio atstovas Rytų ir Centrinei Europai Nikolajus Nikitinas Vilniuje pristatys projektą SOFA – kino agentų mokyklą ir kvies prisijungti jaunus, talentingus ir entuziastingus kino profesionalus su perspektyviais kino projektais. Lietuvos kino kūrėjams specialiai skirtoje sesijoje, kartu su „Borenius“ advokatų kontora bus pristatytos su kino gamyba iškylančios teisinės problemos bei jų sprendimo būdai.

Konferencija filmui  „Lošėjas“ nulėmė tarptautinę sėkmę

Su lietuvišku kinu „Meeting point – Vilnius” užsienio svečiai susipažins specialioje sesijoje. Bendradarbiaujant su Lietuvos kino centru bus pristatyti geriausi šių metų lietuviški filmai ir šiuo metu dar gaminamos kino juostos. Europos profesionalai bus supažindinti ir su Latvijos bei Estijos naujausiais filmais. Ieškoti patrauklių Baltijos šalių filmų į Vilnių atvyks garsiausių festivalių programų sudarytojai. 

„Būtent šio renginio dėka pasaulis sužinojo apie lietuvišką filmą „Lošėjas“, kuris bus parodytas ir „Kino pavasario“ žiūrovams. San Sebastiano festivalio programos sudarytojai įtraukė Igno Jonyno režisuotą filmą į savo konkursinę programą, ten įvyko jo pasaulinė premjera, o vėliau ši juosta aplankė ir vis dar lanko pačius garsiausius pasaulio kino festivalius. Labai smagu, kad mūsų maža kino rinka ima vis labiau dominti prestižinių festivalių organizatorius, kurie į Lietuvą atvyksta ieškoti naujų talentų. Mūsų platforma patekti į A klasės festivalius taip pat pasinaudojo lietuviški filmai „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, „Streikas“ ir kiti“, - sako A. Ramaška.

Į konferenciją kviečiame registruotis visus Lietuvos kino industrijos profesionalus ir kino specialybės studentus. Daugiau informacijos ir registraciją rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min