Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mantas Kvedaravičius įvertino filmą „Ežerų dugne“

Režisierius Mantas Kvedaravičius
Režisierius Mantas Kvedaravičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Dokumentinio filmo „Ežerų dugne“ autorės – Akvilė Anglickaitė ir Irna Stanaitytė – kviečia žiūrovus pasižvalgyti po unikalų Lietuvos ežerų dugną. Režisierės, pasitelkusios narų įspūdžius ir povandeninius vaizdus, tikisi, kad pažiūrėję jų filmą, žmonės kitaip žengs ir žvelgs į savo gimtos šalies vandenis. Keturi narai pasakoja apie Versminio, Ilgio, Baltųjų Lakajų ir Asvejos nuotaikas, paslaptis ir pasaulį po vandeniu, nustebinusį net daug metų ežerus ir jų kilmę tyrinėjusius mokslininkus.

Šio filmo premjera įvyks kovo 20 dieną prasidėsiančiame festivalyje „Kino pavasaris“. Tačiau prieš tai įspūdžiais apie juostą „Ežerų dugne“ dalijasi savo režisuotu dokumentiniu filmu „Barzakh“ (2011) Europoje išgarsėjęs Mantas Kvedaravičius. Jis ne tik kuria filmus ar yra antropologijos mokslų daktaras, bet ir naujų objektų povandeniniame pasaulyje ieškantis archeologas.

„Pirmiausia tai trapus ir gražus filmas. Jo autorės joms būdingu tiksliu ritmu mus nukelia į povandeninį pasaulį. Koncentruojantis tik į tam tikrus to pasaulio objektus – šaltinius, medžius, kanjonus – jos sukuria tikslų, kristalinį, vientisą jo vaizdinį. Įspūdis, kad filmas yra „apie“, greitai dingsta. Narų pasakojimai ir jų ne retai džiuginantis vaikiškas naivumas, jau leidžia klausti apie pačią šių pasaulių sankirtą, apie grynumo paiešką. Kai autores leidžia prisiliesti prie ežero dugne esančio šaltinio ir ten ieškoti antro dugno, filmas iš esmės įvyksta“, – teigia M.Kvedaravičius.

VIDEO: Filmo „Ežerų dugne“ ištrauka
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min