TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pristatytos dvi konkursinės „Kino pavasario“ programos

Pristatytos dvi konkursinės „Kino pavasario“ programos.
„Kino pavasario“ organizatorių nuotr. / Pristatytos dvi konkursinės „Kino pavasario“ programos.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį kino teatre „Forum Cinemas Vingis“ buvo pristatytos dvi konkursinės programos: „Nauja Europa – nauji vardai“ bei „Baltijos žvilgsnis“.

Į pristatymą kino teatre susirinko abiejų programų filmų kūrėjai bei tarptautinė trumpametražių filmų konkurso žiuri. Renginį vedė Rolandas Vilkončius.

„Tas vakaras, kai festivaliui ypatinga diena. Darbą pradeda didelis būrys žiuri narių. Aš jiems be galo dėkinga. Noriu jiems padėkoti ir palinkėti surasti gerus filmus, smagiai susipažinti su Vilniaus miestu, tarpusavy mielai pabendrauti. Dėkui. Žiūrovams belieka spėlioti laukti. Gerų peržiūrų visiems, gerų filmų“, – sakė „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Lina Jakučionienė, festivalio rėmėjos „Ergo“ atstovė, sakė, kad festivalyje gausu filmų. Bendrovė jau antrąjį kartą remia pagrindinę festivalio konkursinę programą.

„Siunčiame kuo nuoširdžiausius linkėjimus. Mūsų komanda šią savaitę dalyvavo viename filme „Pamišimas dėl vyno“. Man, kaip komunikacijos žmogui, tenka sulaukti daug vertinimų. Mūsų bendrovėje tikrai vyrauja pamišimas. Bet ne dėl vyno, o dėl „Kino pavasario“, – sakė ji.

Po konkursinių programų pristatymo kino teatre buto rodomas pirmasis Emiro Kusturicos režisuotas ilgametražis filmas „Ar pameni Doli Bel?“

Konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“

„Šiuos filmus vertins ne tik žiūrovai, bet ir solidi žiuri. Jau šeštą kartą vyksta konkursinė programa. Geriausiai filmui įteiksime statulėlę ir pagrindinį filmą kurį įsteigė Vilniaus miesto savivaldybė“, – sakė R.Vilkončius.

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“ rengiama nuo 2009-ųjų metų. Konkursui filmai atrenkami atsižvelgiant į geografiją (Rytų ir Centrinės Europos, Balkanų šalys) bei režisierių patirtį (tai turi būti pirmas arba antras režisieriaus vaidybinis filmas).

Šiemet pristatoma 12 filmų, tarp jų – ir Igno Jonyno filmas „Lošėjas“.

Filmus vertina tarptautinė žiuri, sudaryta iš kino industrijos profesionalų: aktorių, režisierių, programos sudarytojų, operatorių, prodiuserių. Žiuri išrenka geriausią festivalio filmą ir skiria du papildomus specialiuosius prizus.

Šiemet pristatoma 12 filmų, tarp jų – ir Igno Jonyno filmas „Lošėjas“. Programoje „Nauja Europa – nauji vardai“ žiūrovai gali išvysti Slovėnijos režisieriaus Roko Bičeko darbą „Klasės priešas“ apie dramatiškus mokinių ir mokytojo, kurio despotiškas elgesys galėjo įtakoti klasės draugės savižudybę, santykius. Lenkijos režisierius Bodo Koxas pristato savo filmą „Mergina iš spintos“ apie neįprastą draugystę tarp neįgalaus vaikino, jo brolio ir paslaptingos merginos. Slovakiją ir Čekiją atstovauja režisieriaus Jurajaus Lehotskio filmas „Stebuklas“, kuris nukels į pataisos namus. Bosnija ir Hercegovina, bendradarbiaudama su Vokietija ir Slovėnija, šiemet pristato juostą „Su mama“:

Režisierius Farukas Lončarevićius kviečia įvertinti savo debiutinį darbą – dramą apie Sarajeve gyvenančią Beriną, kuri iš mirties gniaužtų bando ištraukti savo mamą, pasitelkdama magiją ir ritualus. Kroatijos režisieriaus Bobo Jelčićo filmas „Svetimas“ – tai istorija apie gyvenimą ir mirtį susiskaldžiusioje visuomenėje, kurioje nesutaria musulmonai su krikščionimis. Rumuniją atstovauja Andrejaus Gruzsniczkio režisuota juosta „Tą ir reikėjo įrodyti“ – nespalvotas autentiškas filmas apie meilę, paranoją, šantažą ir išdavystę.

Informaciją apie programos filmus rasite čia.

Konkursinė programa „Baltijos žvilgsnis“

Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ 2014 m. pristato naują konkursinę programą „Baltijos žvilgsnis“. Tai vaidybinių ir dokumentinių filmų konkursas, kuriame pagrindinis apribojimas – geografinis – konkursinėje programoje dalyvauja filmai, sukurti Baltijos jūros regiono šalyse (Danijoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Lietuvoje, Norvegijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje).

Konkursinė programa „Baltijos žvilgsnis“ – viena svarbiausių šių metų „Kino pavasario“ naujienų. Išskirtiniais Baltijos regiono filmų bruožais – asketiškumu ir šiaurietiška estetika – pasižymintys vaidybiniai ir dokumentiniai filmai dalyvauja konkurse, o jo nugalėtoją, kuriam atiteks solidus piniginis prizas, rinks tarptautinė žiuri, kurią sudaro programų sudarytojai iš San Sebastiano, Berlyno, Karlovy Varų ir kitų festivalių. Programoje – vienuolika kino juostų, viena iš jų taps geriausiu Baltijos regiono filmu.

Egzistencinių filmų gerbėjai neturėtų praleisti estų režisieriaus Veiko Õunpuu juostos „Laisvamanis“ – kaip išgyventi šioje tuštybės mugėje, neprarandant žmogiškumo? 

Konkursas „Baltijos žvilgsnis“ festivalyje „Kino pavasaris“ pristatomas siekiant kelių tikslų – išsamiai supažindinti savo auditoriją su kaimyninių šalių kinu, patenkinti susidomėjimą šio regiono kinematografija, skatinti bendradarbiavimą tarp Baltijos jūros šalių kino kūrėjų ir institucijų bei tapti vieta, kur suplaukia visos regiono kino naujienos, idėjos, svarbiausi žmonės.

Lietuvos žiūrovai neabejotinai atpažins ne vieną „Baltijos žvilgsnio“ repertuare esantį vardą. Lenkų kilmės režisierius Pawelas Pawilkovskis pristato filmą „Ida“, kuriame analizuojami šeimos, tikėjimo, socializmo klausimai. Egzistencinių filmų gerbėjai neturėtų praleisti estų režisieriaus Veiko Õunpuu juostos „Laisvamanis“ – kaip išgyventi šioje tuštybės mugėje, neprarandant žmogiškumo? Tiems, kas domisi psichologija, bus įdomu pamatyti tris juostas: suomių režisierės Ulrikos Bengts filmą „Mokinys“ – apie vaikų namuose užaugusio trylikamečio pastangas įsitvirtinti pasaulyje, lenkų režisieriaus Maciejaus Pieprzycos filmą „Noras gyventi“, kuris pasakoja apie liūdnas ir džiaugsmingas prie invalidų vežimėlio prikaustyto vaikino gyvenimo akimirkas, bei Lisos Langseth režisuotą „Viešbutį“ – apie jaunos moters kovą su pogimdymine depresija.

Informaciją apie programos filmus rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min