TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekomenduojami „Kino pavasario“ filmai pirmadieniui, kovo 24 d.

Filmo „Noras gyventi“ kadras
Filmo „Noras gyventi“ kadras
Šaltinis: 15min
0
A A

19-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ įsibėgėja ir pirmadienį kviečia praleisti kine. Kovo 24-osios filmai – kūriniai, sukeliantys stipriausias emocijas, skatinantys budrumą, sąmoningumą ir atvirumą. Visi juos vienija ir išskirtinė kaina – bilietai į kiekvieną šių filmų kainuoja tik10 lt, įsigyjant juos kasose.

Betliejus (Bethlehem), Izraelis, Vokietija, Belgija, 2013, rež. Yuval Adler

17:00 Forum Cinemas Vingis Salė 6

Razis ir Sanfuras tokie artimi, kad beveik pamiršo, kokiomis aplinkybėmis susipažino. Razis dirba Izraelio slaptosioms tarnyboms, o Sanfuras – jaunas informatorius iš Palestinos. Vieną dieną Raziui pavedama užduotis likviduoti ieškomiausią „Al-aqsa“ kankinių brigados lyderį, kuris yra Sanfuro brolis Ibrahimas. Per kruviną susirėmimą Izraelio armija nužudo Ibrahimą. „Al-aqsa“ prisiekia atkeršyti Izraelio teritorijoje. Į planą įtraukiamas ir gedintis Sanfuras. Praradus informatorių Raziui gresia atleidimas iš darbo. Abu vyrai susiduria su neišsprendžiama dilema ir nebėra tikri, kuo gali pasitikėti.

Žurnalisto ir rašytojo Andriaus Užkalnio atsiliepimus apie filmą „Betliejus“ galite rasti štai čia

VIDEO: Filmo „Betliejus“ anonsas

Noras gyventi (Chce się żyć / Life Feels Good), Lenkija, 2013, rež. Maciej Pieprzyca 

17:30 Forum Cinemas Vingis Salė 5

Mateušas dėl cerebrinio paralyžiaus prikaustytas prie invalido vežimėlio. Maža to, jam neduota ir kalbos dovana. Po dvidešimt penkerių gyvenimo metų paaiškėja, jog, nepaisant to, kad turi fizinę negalią, vaikinas yra visiškai normali, netgi protinga asmenybė. Filmas – tai jo gyvenimo kronika. Žiūrovas supažindinamas su Mateušu, kai pastarasis guli psichiatrijos ligoninėje. Jį turi apžiūrėti gydytojų komisija ir nuspręsti, ar vaikinas normalus, ar ne. Retrospektyviai žvelgiama į Mateušo gyvenimą nuo vaikystės iki dabarties. Jame pasitaikė ir laimingų, ir liūdnų akimirkų.

2013 m. Monrealio kino festivalio geriausias filmas sulaukė ypatingo pripažinimo per Lenkijos kino meno akademijos apdovanojimų įteikimo ceremoniją Varšuvoje (2014 m. kovo 10 d.). „Noras gyventi“ gavo net penkias nacionalines „Erelio“ premijas už geriausio aktoriaus (Dawidas Ogrodnikas) vaidybą, geriausią scenarijų (jį parašė režisierius Maciejus Pieprzyca), geriausią antro plano aktorės (Anna Nehrebecka) ir aktoriaus vaidybą (Arkadiuszas Jakubikas) bei publikos simpatijas.

VIDEO: Filmo „Noras gyventi“ anonsas

Gabrielė (Gabrielle), Kanada, 2013, rež. Louise Archambault

21:15 Forum Cinemas Vingis Salė 6

Dvidešimt dvejų Gabrielei diagnozuotas itin retas Viljamso sindromas. Tačiau jaunos moters šviesus požiūris į gyvenimą ir muzikinis talentas užkrečia aplinkinius. Ji dainuoja Monrealio chore kartu su kitais neįgaliais miesto žmonėmis. Būtent čia Gabrielė sutinka Martiną ir susižavi gražuoliu bendraamžiu. Tačiau prieš judviejų draugystę nusistatę artimieji – ypač Martino motina, kuri netiki, jog pora gali kurti gyvenimą kartu be priežiūros. 

Choro nariai ruošiasi dalyvauti svarbiame muzikos festivalyje, o Gabrielė deda visas pastangas, kad įrodytų, jog gali gyventi savarankiškai. Moteris trokšta patirti tikrąjį gyvenimą kaip ir bet kuris kitas žmogus. Gabrielei prireiks nugalėti visuomenės nusistatymą ir susitaikyti su asmeniniais trūkumais, jei nori būti kartu su Martinu. Tai neįprasta meilės istorija, kuri pelnė publikos simpatijų prizą 2013 m. Lokarno kino festivalyje.

VIDEO: Filmo „Gabrielė“ anonsas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min