Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekomenduojami „Kino pavasario“ filmai pirmadieniui, kovo 31 d.

Filmo „Baltas šėšėlis“ kadras
Filmo „Baltas šėšėlis“ kadras
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį į Vilniaus tarptautinį kino festivalį „Kino pavasaris“ atvyko gausus svečių būrys. Žiuri nariai, konferencijos „Meeting Point – Vilnius“ dalyviai, filmų režisieriai ir aktoriai iki pat festivalio pabaigos balandžio 3 d. dalyvaus diskusijose su kino profesionalais ir žiūrovais. Rekomenduojamų pirmadienio filmų trejetukas taip pat pažymėtas susitikimais. Apsilankę filmų seansuose žiūrovai turės galimybę susitikti su šių filmų kūrėjais.

Baltas šešėlis (White Shadow), Italija, Vokietija, Tanzanija, 2013, rež. Noaz Deshe

21:00 Forum Cinemas Vingis 10 salė 

Nuo 2008-ųjų Tanzanijoje albinosai tapo žmonėmis – taikiniais. Šamanai siūlo dideles pinigų sumas už šių žmonių kūno dalis, kurios vėliau naudojamos apeigose. Per dvejus metus tokių žmogžudysčių įvykdyta per du šimtus. Vietiniai mėgsta juokauti: „Albinosai nemiršta, jie tiesiog išnyksta.“ Tai istorija apie albinosą berniuką Aliasą, kuris visąlaik turi akylai stebėti aplinką ir esant reikalui pasislėpti. Po tėvo nužudymo motina vaikiną išsiunčia į miestą pas dėdę Kosmosą. Aliasas greit išmoksta prekiauti kompaktinėmis plokštelėmis, akiniais, telefonais. Tačiau gana greit jis patiria savo kitoniškumo pasekmes.

2013 m. Venecijos kino festivalyje filmas apdovanotas „Luigi De Laurentiis“ prizu kaip geriausias debiutas, o tarptautinė jo premjera įvyko 2014 m. Sandanso kino festivalio konkursinėje programoje. 

Seanso svečias – režisierius, scenarijaus autorius ir operatorius Noaz Deshe.

VIDEO: Filmo „Baltas šešėlis" anonsas

Su mama (Sa Mamom / With Mom), Bosnija ir Hercegovina, Vokietija, Slovėnija, 2013, rež. Faruk Lončarević

19:00  Forum Cinemas Vingis 10 salė

Sarajeve gyvenanti Berina turi susitaikyti su mirtina mamos liga ir išmokti susitvarkyti su seksualinėmis audromis. Merginos motina Jasna su vėžiu kovoja devynerius metus. Ji – valdinga motina ir žmona, gerbiama gydytoja. Jos vyrui Mladenui sunku susitaikyti su neišvengiama žmonos netektimi. Jaunesnioji duktė Luna – intravertė ir perdėm vaikiška, nors apsupta šeimos narių, tačiau su jais neranda jokio kontakto. Vienintelė Berina vis dar bando išsaugoti motiną savais būdais – pasitelkdama magiją ir ritualus. 

Kultinio vengrų režisieriaus Belos Tarro pastangomis Sarajevo universitete atidarytos kino akademijos (joje dėsto ir buvęs „Kino pavasario“ žiuri narys operatorius Fredas Kelemenas, taip pat Jimas Jarmuschas, Tilda Swinton, Carlosas Reygadas) absolventas Farukas Lončarevičius kviečia įvertinti trejų metų studijų rezultatą. Per pasaulinę premjerą 2013 m. Sarajevo kino festivalyje drama „Su mama“ gavo „Cineuropa“ 5 tūkst. eurų premiją už geriausią filmą.

Filmą pristato režisierius ir scenarijaus autorius Farukas Lončarevićius.

Filmo „Su mama“ kadras
Filmo „Su mama“ kadras

Stebuklas (Zazrak / Miracle), Slovakija, Čekija, 2013, rež.Juraj Lehotský

20:30 Forum Cinemas Vingis 12 salė

Penkiolikametė Ela dėl konfliktų su motina atsidūrė pataisos namuose. Daugelis čia gyvenančių merginų jau patyrė daugiau vargo nei suaugusieji. Pravaikštos mokykloje, bėgimas iš namų, narkotikai ir prostitucija – jų kasdienybė. Prieš atvykdama į pataisos namus Ela draugavo su trisdešimtmečiu narkomanu Robiu ir vis dar stipriai jį myli. Mergina svajoja kurti su juo bendrą ateitį ir padarys viską, kad ši svajonė taptų realybe.

Filmą pristato režisierius Jurajus Lehotský ir scenarijaus autorius Marekas Leščákas.

VIDEO: Filmo „Stebuklas“ anonsas

 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min