TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekomenduojami „Kino pavasario“ filmai sekmadieniui, kovo 23 d.

Filmo „Tomas atvyko į kaimą“ kadras
Filmo „Tomas atvyko į kaimą“ kadras
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvieną dieną Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ parodys po kelias dešimtis filmų. Kaip išsirinkti vieną iš tokios gausos? Kaip nepraleisti gerų filmų, kurie galbūt gali likti nepastebėti, nes jų režisierių ar aktorių vardus girdite rečiau? Kasdien pateiksime jums keleto rekomenduojamų filmų sąrašą, į kuriuos bilietai kainuos tik 10 lt, įsigyjant juos kasose.

Harmonija (L’Harmonie / Harmony), Prancūzija, Šveicarija, 2013, rež. Blaise Harrison

15:30 Forum Cinemas Vingis 4 salė    

Mažas miestelis. Sausakimšoje salėje orkestras ruošiasi koncertui, dirigentas prašo tylos. Auštant senas vyriškis žvejoja ir klausosi aplinkinių garsų. Netoliese pražygiuoja karnavalui pasipuošusi grupelė. Savo kambaryje paauglys bando užsidėti kaklaraištį garsiai grojant metalo muzikai. Šmaikštaus filmo režisierius, supažindindamas su maža bendruomene, jos kassavaitinėmis repeticijomis ir dalyvavimais koncertuose, siūlo leistis į garsų harmonijos paieškas.

Filmo „Harmonija“ kadras
Filmo „Harmonija“ kadras

Kurmio giesmė (Mogura no uta / The Mole Song - Undercover Agent Renji), Japonija, 2013, rež. Takashi Miike

17:00 Forum Cinemas Vingis  6 salė 

Sąžiningas policininkas Reidžis baigė akademiją labai prastais pažymiais. Tad kolegos nepraleidžia progos iš jo pasityčioti. Vieną dieną Reidžis nusprendžia parodyti iniciatyvą ir areštuoja aukštą pareigūną už santykius su nepilnamete. Šis poelgis įsiutina policijos viršininką ir jis atleidžia jaunuolį iš darbo. Tai yra apgalvotas ėjimas, bet pats Reidžis to nežino. Jis paskiriamas vykdyti slaptą užduotį: infiltruotis į Jakudzos gaują, pelnyti jos lojalumą ir sučiupti negailestingąjį bosą Šuho Todoroki. Bent vienas klaidingas „kurmio“ žingsnis gali kainuoti jam gyvybę ir jokios policijos pajėgos neišgelbės nuo Jakudzos keršto. 

Vienas darbščiausių Japonijos režisierių Takeshi Miike spėja per metus sukurti bent tris filmus. Šio komiško gangsterinio trilerio premjera įvyko 2013 m. Romos kino festivalyje.

VIDEO: Filmo „Kurmio giesmė“ anonsas

Žmogiškasis faktorius (La variabile umana / The Human Factor), Italija, 2013, rež. Bruno Olivero

17:00 Forum Cinemas Vingis  9 salė     

Po žmonos mirties inspektoriaus Adriano Monako visai nebedomina jo profesija. Jau trečius metus vyras vengia kontakto su žmonėmis ir atsisako patruliuoti miesto gatvėse. Gedintis ir depresija sergantis policininkas leidžia darbo valandas kabinete ir dažniau užsiima biurokratine veikla. Jis tikrina dokumentus, peržiūrinėja nuotraukas ir ieško įvairiausių įkalčių. Tačiau turtingo verslininko Mirko Ulricho nužudymas paskatina inspektorių Monaką vėl apsilankyti nusikaltimo vietoje. Jo duktė Linda ką tik buvo areštuota su šaunamuoju ginklu, tad neišvengia įtarimų. Keblioje situacijoje atsidūręs Monakas apsisprendžia dalyvauti rezonansinio nusikaltimo tyrime su jaunesniuoju kolega ir bičiuliu Levi. Tai bus netikėtumų, naujų paslapčių ir lemiamų sprendimų kupina naktis.
Dokumentinio kino režisierius Bruno Oliviero debiutuoja vaidybiniame kine. Filmo premjera įvyko 2013 m. Lokarno kino festivalyje.

VIDEO: Filmo „Žmogiškasis faktorius“ anonsas

Nuodėmės prisilietimas (Tian Zhu Ding / A Touch of Sin), Kinija, Japonija, 2013, rež. Jia Zhang-Ke

18:30 Forum Cinemas Vingis 3 salė 

Radikalūs socialiniai ir ekonominiai pokyčiai dabartinėje Kinijoje išprovokuoja vis daugiau smurto protrūkių. Mažu atlyginimu nepatenkintas kalnakasys ima žiauriai maištauti prieš korumpuotus kaimo lyderius. Migruojantis darbininkas grįžta namo sutikti Naujųjų metų ir įsitikina, kad jo pomėgis ginklams atveria daug naujų galimybių. Jaunas fabriko darbuotojas neužsibūna viename darbe ir keičia profesijas, kad pagerintų savo gyvenimą. Saunos registratūroje dirbanti gražuolė (režisieriaus žmona Zhao Tao), patyrusi turtingo kliento pažeminimą, tampa nuožmia keršto deive. Filmą įkvėpė Kinijos laikraščių nusikaltimų antraštės.

2013 m. Kanų festivalyje filmas apdovanotas už geriausią scenarijų, o Abu Dabio kino festivalyje laimėjo Didįjį prizą. 

VIDEO: Filmo „Nuodėmės prisilietimas“ anonsas

Tomas atvyko į kaimą (Tom a la ferme / Tom at the farm), Kanada, Prancūzija, 2013, rež. Xavier Dolan

21:15 Forum Cinemas Vingis 3 salė 

Reklamos agentūroje dirbantis Tomas (Xavier Dolanas) atvyksta iš Monrealio į kaimą Kvebeko regione. Jaunuolis planuoja dalyvauti draugo Gilemo laidotuvėse, tačiau labai sutrinka, kad buvo nelaukiamas, o mirusiojo artimieji jo net nepažįsta. Tačiau velionio brolis Francis pradeda šantažu ir smurtu paremtą žaidimą, siekdamas bet kokia kaina apsaugoti nuo tikrosios tiesos nieko neįtariančią motiną Agatą. Tomui liepiama apsimetinėti ir neprasitarti apie praeitį. Jis galėtų apsisukti ir pabėgti atgal į miestą, tačiau nenori.

Dvidešimt ketverių metų Xavier Dolanas sukūrė jau ketvirtą filmą, kurį pats režisavo, parašė scenarijų, vaidino, prodiusavo ir montavo. Psichologiniame trileryje jis analizuoja meilės, geismo, aistros ir skausmo jausmus, įpina hičkokiško detektyvo ir film-noir žanro elementų, provokuoja diskusiją apie homofobiją.

VIDEO: Tomas atvyko į kaimą
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min