Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rekomenduojami „Kino pavasario“ filmai trečiadieniui, kovo 26 d.

Filmo „Džo“ kadras
Filmo „Džo“ kadras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šį trečiadienį „Kino pavasario“ rekomenduojami filmai skirti tiems, kuriems kinas nėra tik pramoga ir kurių negąsdina drastiškos išraiškos priemonės, o žavi talentingų kūrėjų meninė kino kalba. Bilietus į šiuos filmus galite įsigyti pigiau – po 10 lt, perkant juos kino teatro kasoje.

Judas (Judas), Rusija, 2013, rež. Andrejus Bogatyriovas

16:45 Forum Cinemas Vingis, Salė 11

Smulkus vagišius Judas ieško lengvo grobio turgaus aikštėje, kurioje Kristus skaito pamokslą, o jo apaštalai renka išmaldą. Judas seka paskui apaštalus, pavagia dalį surinktų pinigų, tačiau nelieka nepastebėtas. Kristus vis dėlto atleidžia sučiuptam vagišiui ir pakviečia prisijungti prie savo pasekėjų. Jis netgi paskiria Judą iždininku. Netikėtas Kristaus pasiūlymas šokiruoja Judą, bet jis sutinka tapti vienu iš apaštalų, nes labai nori sužinoti, kas bus toliau. Pamažu jis perpranta Kristaus žodžių esmę, tačiau mano, kad apaštalai pernelyg aklai tiki savo Mokytoju. Judas nepraleidžia progos pasiginčyti ieškodamas tikrosios tiesos. Tačiau dauguma apaštalų jo nesiklauso, tad Judas jaučiasi nesuprastas. Jo neapleidžia mintis, kad Kristaus mokymai gali nugrimzti užmarštin, jei jis nebus paaukotas. Tad Judas ir nusprendžia išduoti Mokytoją.

Filmo „Judas“ kadras
Filmo „Judas“ kadras

Džo (Joe), JAV, 2013, rež. David Gordon Green

19:30 Forum Cinemas Vingis, Salė 1

Filme pasakojama apie buvusį kalinį Džo (Nicolas Cage), kuris prižiūri grupę Misisipės vyrų, kertančių medžius didžiulei kompanijai. Kai pasirodo užsispyręs, ieškantis darbo penkiolikametis Garis, Džo jo neatstumia ir įdarbina. Greit vyras tampa jaunuoliui lyg tėvu. Tai nestebina, nes Gario tėvas – smurtaujantis alkoholikas. Vaikinas pabėga iš namų ir tikisi rasti prieglobstį pas Džo. Tačiau pastarasis tikrai ne gerasis samarietis. Neseniai paleistas iš kalėjimo, jis turi problemų dėl karštakošiško charakterio, tad vyras – nenuspėjamas globėjas. Tačiau ir Džo, ir Garis vienas kitame įžvelgia ramybę, kuri gali padėti jiems išgyventi.

VIDEO: Filmo „Džo“ anonsas

Mėbijaus juosta (Moebius), P.Korėja, 2013, rež. Kim Ki-duk

22:00 Forum Cinemas Vingis, Salė 1

Filme pasakojama apie trijų asmenų šeimą. Ignoruojama, sielvartaujanti, pavydi ir kerštinga žmona nebepakelia vyro neištikimybės. Sūnų kankina prasidėjusios seksualinės audros. Norėdama atkeršyti vyrui, moteris per klaidą sužaloja vaiką ir pasislepia apimta begalinės graužaties. Tačiau šokiruojanti istorija tuo nesibaigia. Filme bus visko: kastracijos, sadomazochizmo, incesto elementų, prievartos aktų, apnuoginto žvilgsnio į įvairiausius seksualinio pasitenkinimo būdus. Režisieriaus teigimu, visi trys šeimos asmenys susiję kaip Mėbijaus juosta.

Šis kontroversiškiausiu vadinamas Kim Ki-duko filmas rekomenduojamas tik stiprių nervų žiūrovams. Daugelis ankstesnių režisieriaus filmų platintojų neišdrįso pirkti naujausio kūrinio. Per pasaulinę premjerą Venecijos kino festivalyje filmo vaizdai supykino kai kuriuos žiūrovus. Pietų Korėjos cenzoriai griežtai pareikalavo sutrumpinti filmą bent 5 min. ir įspėjo, kad filmo turinys ypač smurtinis, bauginantis ir žalingas paaugliams. 

VIDEO: Filmo „Mėbijaus juosta“ anonsas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min