Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sostinėje atidarytas klišes laužantis 16-asis „Kino pavasaris“ (nuotraukos)

16-ojo festivalio "Kino pavasaris" atidarymo akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / 16-asis festivalis „Kino pavasaris“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Jau 16-ą kartą į sostinę kartu su saulės šiluma sugrįžo festivalis „Kino pavasaris“. Ketvirtadienio vakarą Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre įvyko iškilmingas šio festivalio atidarymas. Paaugliško amžiaus sulaukęs „Kino pavasaris“ šiemet kviečia laužyti klišes ir išvysti provokuojančius kaip tikras gyvenimas filmus.

Atidarymo ceremonija ketvirtadienio vakarą prasidėjo Vilniaus „Forum Cinemas Vingis“ Didžiojoje salėje. Šventės atidarymui buvo sukurta speciali scenografija, kurios dėka žiūrovai pirmą kartą išvydo transformuotą kino salę, papuoštą baltomis medžiaginėmis kolonomis.

Specialiai atidarymo iškilmėms kino teatre pražydo daugiau nei 600 gėlių, o 5 kilometrai kino juostos tapo įspūdingu interjero dekoru.

Visų panorusių patekti į renginį Didžioji kino teatro salė negalėjo sutalpinti. Taip nutiko dėl to, kad ne visi pakviestieji pranešė apie savo dalyvavimą renginyje, todėl nebuvo žinomas tikslus svečių skaičius. Nepatekusiems į atidarymo filmą buvo pasiūlyta alternatyva – kitoje salėje rodomas šių metų „Oskarų“ apdovanojimų lyderis – filmas „Karaliaus kalba“.

„Šiandien pradedame ataskaitą už visus metus, per kuriuos kaip bitutės visa mūsų komanda rinko filmus iš viso pasaulio, važinėjo, skraidė, ilgai ilgai žiūrėjo filmus salėse ir ne tik“, – atidaryme į publiką kreipėsi festivalio direktorė Vida Ramaškienė.

Atidarymo vakarą vedė viena garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių pora – Jūratė Onaitytė ir Rimantas Bagdzevičius. Aktorę J.Onaitytę atidarymui papuošė dizaineris Juozas Statkevičius.

Atidarymo svečiams muzikinį kūrinį atliko laidos „Talentų ringas“ finalistė Augustė Žičkutė. Anapus išėjusieji Lietuvos ir užsienio kino meno kūrėjai, aktoriai buvo pagerbti tylos minute. Susirinkusiesiems buvo parodyti nuotaikingi filmukai apie tai, kaip savoką „kinas“ suvokia vaikai, bei kokį svarbų indėlį į šį festivalį įdėjo 100 savanorių.

Aš labai noriu padėkoti organizatoriams: kiek pinigų jiems beduotume, jie vis tiek padaro stebuklą.

„Aš labai noriu padėkoti nenuilstantiems šio festivalio organizatoriams, kurie šitiek metų iš eilės sutelkia mus visus, surenka ir parodo, tai, kas yra geriausia Europoje, kas yra geriausia pasaulyje, parodo šitokią gausybę filmų. Mano kolegė, atsivertusi programą pasakė: „Viešpatie, koks siaubas“.  Aš manau, kad visi jaučiamės taip pat – mes tikrai neturėsime laiko aplankyti visų filmų, tačiau taip yra geriau nei programoje išvysti vieną kitą filmelį ir pasakyti „Viešpatie, koks skurdas“. Aš labai noriu padėkoti organizatoriams: kiek pinigų jiems beduotume, jie vis tiek padaro stebuklą“, – daug ovacijų sulaukusią kalbą tarė Lietuvos Kultūros ministras Arūnas Gelūnas.

16-asis kino festivalis prasidėjo muzikos ritmu: atidarymą paskelbė danų režisieriaus Kaspero Holteno filmas „Juan“ – moderni kultinės operos „Don Žuanas“ interpretacija.

„Labai dėkoju už kvietimą, šį vakarą būti čia  man yra didelė garbė. Atidarymo filmas „Juan“ yra visiškai kitoks filmas-opera, kokį galėjote kada nors matyti.(...) Vienas dalykas, kurį turėtumėte žinoti – visi aktoriai, kuriuos matysite filme, yra operos dainininkai, jie nėra pratę stovėti priešais filmavimo kamerą. Visas dainavimas, kurį išgirsite filme, buvo įrašytas gyvai filmavimų metu. Manau, tai yra nuostabu“, – kalbėjo specialiai į festivalį atvykęs režisierius, Kopenhagos Karališkosios Operos meno vadovas K.Holtenas.

Iškilmingame atidaryme pasirodė ir raudonu kilimu žengė būrys kino, teatro, mados, muzikos ir kitų sričių garsenybių: aktoriai Kostas Smoriginas, Arūnas Storpirštis, Vaiva Mainelytė, Dalia Michelevičiūtė, Rimantė Valiukaitė, Larisa Kalpokaitė, dizaineriai Juozas Statkevičius, Jolanta Rimkutė, režisierius Gintaras Varnas, operos solistai Vytautas Juozapaitis, Joana Gedmintaitė, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas ir kiti.

Šiųmetis „Kino pavasaris“, organizatorių teigimu, ketina laužyti visas klišes. Žiūrovai šiemet filmus galės rinktis iš vienos didelės programos „Horizontai“, vietoj anksčiau buvusių kelių mažesnių programų. Festivalyje netrūks įsimintinų ir originalių sprendimų: pirmą kartą „kino pavasaryje“ bus parodytas 3D formato filmas („Pamirštų sapnų urvas“), bei netradiciškai ilga kino juosta – net 5,5 val. trukmės filmas „Karlosas Šakalas“.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./16-ojo festivalio
V.Ramaškienė

Festivalyje bus pristatytos dvi Pietų Korėjos režisieriaus Kim Ki-duko bei Lietuvos režisieriaus Šarūno Barto darbų retrospektyvos.

Šiais metais ypatingai gausi lietuviškų filmų programa, kurioje bus galima išvysti 34 filmus.

Festivalis „Kino pavasaris“ žiūrovams kovo 17-31 dienomis suteiks galimybę išvysti daugiau nei 130 filmų. Vilniuje kino filmai rodomi kino teatruose „Forum Cinemas Vingis“, „Forum Cinemas Akropolis“, „Skalvija“ ir „Pasaka“.

Kauniečius „Kino pavasaris“ džiugins balandžio 1-7 d, Panevėžyje – balandžio 8 d., Šiauliuose – balandžio 9 d. ir Klaipėdoje – balandžio 10 d.

Portale 15min.lt/tv/gyvai kovo 21-25 dieną bus galimybė kai kuriuos „Kino pavasario“ filmus išvysti gyvai:

Kovo 21, pirmadienį 12 ir 19 val. filmas „Skenduolis“
Kovo 22, antradienį 12 ir 19 val. filmas „Šanchai banzai“
Kovo 23, trečiadienį 12 ir 19 val. filmas „Svetimkūnis“
Kovo 24, ketvirtadienį 12 ir 19 val. filmai „Nesiseka šiandien“ ir „Nevykęs scanarijus“
Kovo 25, penktadienį 12 ir 19 val. filmas „Čeburėkų pardavėjai“

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min