Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Startuoja pirmasis nemokamas mokslo populiarinimo filmų festivalis „Eureka“

Filmas „Išgyventi procesą“
Festivalis "Eureka" / Filmas „Išgyventi procesą“
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešoji įstaiga „Kino pavasaris“ pristato pirmąjį mokslinių fantastinių ir mokslo populiarinimo filmų festivalį „Eureka“ 2012. Jis skirtas mokiniams, studentams, pedagogams, mokslininkams bei visiems mokslu besidomintiems žmonėms.

Kovo 19 - 23 dienomis vyksiantis festivalis kviečia visus aktyvius, smalsius, imlius bei žingeidžius  žmones, besidominčius kinu ir mokslinėmis naujovėmis. Šiemet „Eurekos“ programoje – net 10 puikių filmų, iš kurių 4 dokumentiniai bei 6 mokslinės fantastikos filmai. Festivaliui pasibaigus, kovo  23 dieną, 14 valandą kviesime į diskusijas seminare „Mokslas kine – tikrovė ir fikcija“, kuris įvyks Lietuvos mokslų akademijoje.

Kinas – tai ne tik puiki galimybė pabėgti nuo kasdienybės, atsipalaiduoti ir trumpam pasinerti į magišką pasaulį. „Eurekos“ tikslas populiarinti mokslą visuomenėje, skatinti tyrėjų ir visuomenės dialogą. Todėl projektas pasiūlys įkvepiančius ir informuojančius filmus, kurie skatina domėtis žmonijos ateitimi, mokslo inovacijomis bei kelti klausimus apie jų bręstančias galimybes ir gresiančius pavojus.

„Eurekos“ mokslinės fantastikos filmai analizuos kintančios visuomenės pavidalus naujų technologijų ir galimybių akivaizdoje, kvies giliau pažvelgti į klonavimo galimybes ir problemas, amžinos jaunystės, nemirtingumo recepto paieškas ir jų pasekmes, dirbtinio intelekto iššūkius. Dokumentinėje festivalio programoje – globalinio atšilimo problemos, progreso keliamos grėsmės mūsų civilizacijai hipotezės, tabako industrijos paslaptys ir jautrūs eutanazijos klausimai.

Daugiau informacijos apie „Eurekos“ programą ir repertuarą rasite atsidarę nuorodą: http://kinopavasaris.lt/eureka

Įėjimas į visus seansus yra nemokamas, tačiau į juos būtina išankstinė registracija el. paštu eureka@kinopavasaris.lt arba internetu www.kinopavasaris.lt/registracija.

Registruotis galima iki kovo 10 dienos.

Visos filmų peržiūros vyks kino teatre Forum Cinemas Vingis, Vilniuje.

Mokslo populiarinimo filmų festivalis „Eureka“ organizuojamas įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas", kuris yra finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Projekto partneriai: Lietuvos mokslo akademija ir Lietuvos moksleivių sąjunga.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min