TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp „Kino pavasario“ ekranizacijų – ir žymiausia pasaulio knyga

Kadras iš filmo „Bėgam iš Berlyno“
Kadras iš filmo „Bėgam iš Berlyno“
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Dažnu scenarijaus autoriaus įkvėpimo šaltiniu tampa perskaityta knyga, pjesė arba apysakos nuotrupos, jo vaizduotėje transformuojamos į kino kalbą. Įdomu, kiek filmų buvo pastatyta, remiantis Viljamo Šekspyro pjesėmis, tapusiomis atspirties tašku kalbant apie vidinių neramumų draskomą žmogaus sielą? Šiais metais 22-asis „Kino pavasaris“ žiūrovus naujais vėjais nuneš į ekranizacijų pasaulį. Nuo Šventojo rašto skaitymų iki kontroversiško Philipo Rotho romano.

Pagal rusų literatūros klasiko Nikolajaus Leskovo apysaką „Ledi Makbet iš Mcensko apskrities“ pastatytas britų teatro ir operos režisieriaus Williamo Oldroydo debiutinis filmas „Ledi Makbet“ nukelia į 1865 metų Šiaurės Anglijos kaimą. 17-metė Ledi Ketrin (akt. Florence Pugh), ne savo noru ištekinta už žymiai vyresnio žemvaldžio Aleksandro, dienas leidžia uždarų rūmų erdvėse, nuolat prižiūrima tarnaitės Anos. Vyrui išvykus į medžioklę, Ketrin užmezga romaną su tarnu Sebastianu. Nepaisant nelaisvės pančių, ji nusprendžia nepasiduoti ir atsiduoti malonumams – režisierius W.Oldroydas filme kelia klausimą apie seksualinę laisvę Viktorijos eroje. „Ledi Makbet“ pirmą kartą karjeroje pagrindinį vaidmenį atliko 21-erių metų aktorė Florence Pugh, maloniai nustebinusi kino kritikus.

VIDEO: Filmo „Ledi Makbet“ anonsas

2015 metais „Kino pavasaryje“ buvo rodytas rumuno Radu Jude'o filmas „Aferim!“. Šiemet režisierius grįžta su drama „Randuotos širdys“, paremta „rumunų Kafka“ vadinamo Maxo Blecherio autobiografiniais tekstais, kuriuos jis parašė gulėdamas sanatorijoje. Filmo veikėjas, dvidešimtmetis Emanuelis, kaip ir rašytojas, kenčia nuo kaulų tuberkuliozės. Prikaustytas prie lovos, jis toliau mėgaujasi gyvenimo malonumais: skaito, rašo, rūko, geria, dalyvauja vakarėliuose ir įsimyli buvusią sanatorijos pacientę Solangę. Filme naudojamas 4:3 vaizdo formatas su apvalintais kadrų kraštais primena senąsias fotografijas.

VIDEO: Filmo „Randuotos širdys“ anonsas

Festivalyje šiais metais taip pat išvysite Kanuose žiuri prizą laimėjusį naujausią kanadiečių režisieriaus Xavier Dolano filmą „Tai tik pasaulio pabaiga“, paremtą prancūzų dramaturgo Jeano Luco Lagarce’o pjese. Rašytojas Luji (Gaspard Ulliel) po dvylikos metų grįžta namo pranešti šeimos nariams, jog miršta nuo nepagydomos ligos. Tačiau mamos, bohemiškos sesers, audringo charakterio brolio ir ramios jo žmonos sukeltas chaosas neleidžia jam atskleisti tikrosios atvykimo priežasties. Kaip ir ankstesniuose režisieriaus filmuose, svarbią vietą užima muzika. Kūrinyje išgirsite Moby, Grimes ir net grupės „O-Zone“ atliekamą dainą „Dragostea Din Tei“. Stambiais kadrais ir teatrališku apšvietimu kuriamoje dramoje, Dolanas apnuogina veikėjus, parodydamas jų tikrąsias emocijas.

VIDEO: Filmo „Tai tik pasaulio pabaiga“ anonsas

Kurdama filmą „Tikros moterys“, Amerikos nepriklausomo kino kūrėja Kelly Reichardt rėmėsi trumpais rašytojos Maile Meloy apsakymais. Trijų skirtingų moterų gyvenimai persipina ramiame Montanos miestelyje. Advokatė (Laura Dern) susiduria su keistomis kliento, kurį neapsikentusį palieka žmona, užgaidomis. Gina (Michelle Williams), ant pečių užsikrovusi šeimos verslą, kartu su vyru bando įtikinti namo statybai parduoti nenaudojamą smiltainį. O jauna rančos prižiūrėtoja (Lily Goldstone), smalsumo patraukta užsukusi į vakarinius kursus, susižavi mokytoja (Kristen Stewart). Režisierė, kaip ir ankstesniuose savo filmuose, žvelgia į paprastų, vietinių JAV gyventojų gyvenimus, vaizduodama ramią jų kasdienybę. 16 mm kamera nufilmuotas poetiškas filmas kalba apie modernioje Montanos visuomenėje esančias moteris, jų identifikaciją, nenaudojant stereotipinių įvaizdžių.

VIDEO: Filmo „Tikros moterys“ anonsas

Konkursinėje programoje „Baltijos žvilgsnis“ rodomas rusų režisieriaus Kirilo Serebrenikovo filmas „Mokinys“ pasakoja apie su vieniša motina gyvenantį paauglį Venią. Jis pradeda skaityti Šventąjį raštą ir netrukus atsakinėja tik evangelikų tekstais, manydamas, kad yra teisesnis už visus kitus. Tokiu savo elgesiu vaikinas pradeda psichologinį terorą ne vien prieš savo motiną, bet ir bendraklasius bei mokytojus. Pagal vokiečių dramaturgo Mariuso von Mayenburgo pjesę „Kankinys“ pastatytas filmas apmąsto religinio ekstremizmo klausimus, tuo pačiu pašiepdamas ir dabartinę Rusijos politiką. Šiuo metu Nacionaliniame dramos teatre vaidinamas ir pagal šią pjesę pastatytas Oskaro Koršunovo spektaklis.

VIDEO: Filmo „Mokinys“ anonsas

Žymus škotų aktorius Ewanas McGregoras keičia savo amplua ir pirmą kartą atsisėda į režisieriaus kėdę. Debiutinį savo filmą jis pasirinko statyti pagal to paties pavadinimo Philipo Rotho romaną „Amerikietiška pastoralė“, 1997 metais laimėjusį Pulicerio premiją. Kūrinyje režisierius taip pat įkūnijo ir pagrindinio veikėjo Seimuro Levovo, pravarde Švedas, vaidmenį, klestinčioje pokario Amerikoje susikūrusį nuostabų gyvenimą. Jis sėkmingai perėmė tėvo verslą, vedė Naujojo Džersio grožio konkurso karalienę Don, su kuria susilaukė dukters Merės. Tačiau jų tobulas gyvenimas žlunga, paauglei dukrai pabėgus iš namų. Jai prisijungus prie pasipriešinimo grupuotės, Merė tampa pagrindine policijos įtariamąja dėl sprogusios degalinės. Neramumų draskomoje JAV, Seimuro šeima tarsi sugretinama su visą šalį ištikusia krize.

VIDEO: Amerikietiška pastoralė (American Pastoral) I Kino pavasaris 2017

Pagal vokiečių rašytojo Wolfgango Herrndorfo bestselerį „Čikas“ režisieriaus Fatiho Akino sukurtame filme „Bėgam iš Berlyno“ pasakojama istorija apie dviejų paauglių kelionę į suaugusiųjų pasaulį. Intraverto Maiko mama gydosi nuo alkoholizmo, o jo tėvas, palikęs 200 eurų, išvyksta „darbo reikalais“ su savo asistente. Paliktas vienas, keturiolikmetis leidžia vasaros dienas šeimos viloje, kol vieną dieną mokykloje pasirodo rusų imigrantas Čikas, su kuriuo ir pavogta mašina „Lada“ per vieną vasarą jiems lemta kartu patirti daug nuotykių.

VIDEO: Filmo „Bėgam iš Berlyno“ anonsas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min