Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 30d. 12:24

V. Aškinis: „Kūrybiškumas suteikia jėgų nepasiduoti primetamiems stereotipams“

Animatorius Valentas Aškinis
Animatorius Valentas Aškinis

Sekmadienį į kino teatre „Forum Cinemas Vingis“, įsikūrusią „ERGO svetainę“ sugūžėjo būrys mažųjų kino gerbėjų su savo tėveliais, kurie norėjo išbandyti daugeliui pirmą kartą matytą daiktą – praksinoskopą. Aparatą, kuris senoviniu būdu prikelia piešinius gyvenimui, pristatė animacinio ilgo metro filmo „Aukso žirgas“, kuris dalyvauja šių metų Vilniaus kino festivalyje „Kino pavasaris“, režisierius Valentas Aškinis. Autorius suteikė susirinkusiems žiūrovams progą patiems išbandyti savo kūrybinius gebėjimus ir sukurti animacinį filmuką.

„Manau, kiekvienam, išbandžiusiam darbą su praksinoskopu, tapo aišku, kodėl „Aukso žirgą“ kūrėme net šešerius metus, o atskirus kadrus piešė net 300 animatorių ir dailininkų. Tai yra kantrybės reikalaujantis, tačiau labai įdomus darbas. Džiaugiuosi, kad tėveliams šis procesas atnešė ne mažiau laimės nei vaikams. Mūsų visuomenėje egzistuoja labai daug stereotipų. Tikiu, kad kuo daugiau kūrybiško suteiksime vaikams dabar, tuo lengviau ateityje jiems bus nepasiduoti primetamoms normoms“, – teigė filmo režisierius ir pagal filmą sukurtos knygos „Aukso žirgas“ autorius V. Aškinis.  

VIDEO: Filmo „Aukso žirgas“ anonsas

Susirinkę žiūrovai po filmo galėjo pamatyti pirminius personažų eskizus, palyginti, kaip atrodo animatoriaus vizija ir galutinė versija, kuri pasiekia kino ekranus. Filmo ir knygos istorijai išskirtinumo suteikia ir tai, kad pasakojimas paremtas baltų pasakomis, o kai kurie personažai, jų išvaizda įkvėpti tikrų Lietuvos istorijos asmenybių, pavyzdžiui, Barboros Radvilaitės.  

„Meno puoselėjimas, Lietuvos kaip kokybiško kino kūrėjos įvaizdžio populiarinimas – tai tikslai, prie kurių norime prisidėti. Tikiuosi, kad „Aukso žirgas“, kuris buvo kuriamas bendromis keturių šalių menininkų pastangomis, paskatins ir kitus lietuvių kūrėjus ieškoti preciziškumo ir imtis ambicingų projektų“, – teigė ERGO bendrovių Lietuvoje Rinkodaros vadovas Irmantas Šerys.

Kitas animacinio filmo „Aukso žirgas“ seansas numatytas balandžio 1 d., trečiadienį, 15 val. 45 min. kino teatre „Forum Cinemas Vingis“.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min