Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Darom“ Klaipėdoje: šiukšlių rinkimas vandenyje ir sakurų sodo sodinimas

Praėjusiais metais per akciją „Darom“ iš Danės upės dugno ištrauktas automobilis nustebino net narus.
„Darom“ organizatorių nuotr. / Praėjusiais metais per akciją „Darom“ iš Danės upės dugno ištrauktas automobilis nustebino net narus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Klaipėdiečiai šeštadienį dešimtą kartą kviečiami prisijungti prie talkos – „Darom“. Per dešimt metų vien uostamiestyje surinkta apie 500 tonų atliekų, akcijoje dalyvavo daugiau nei 25 tūkstančiai tvarkytojų. Šiemet akcijos dalyviai kviečiami ir į sakurų sodinimo šventę.

Per visą Darom istoriją Klaipėdos mieste rasta įvairiausių daiktų nuo daugybės plastikinių, stiklinių pakuočių bei stambiagabaritinių, tokių kaip lovos, kėdės, sofos, atliekų iki drabužių, prekybos centro vežimėlių, informacinių stendų, dviračių, greičio matuoklių, telefonų. Dar 2015 metais vienas iš profesionalių narų Artūras Krisikaitis juokavo, kad galima rasti įvairių išmetamų daiktų į vandenį, netgi tokių kaip motoroleris, tačiau Danės upės dugne greičiausiai nepavyks surasti kažko netikėto, bet jau po metų tie patys narai aptiko bene įspūdingiausią radinį šios upės dugne – automobilį, kuris daug kam kėlė nuostabą kaip tiek metų jis išliko nepastebėtas dugne, nors narai kasmet tyrinėja upės dugną.

„Darom“ akcijos pradžia buvo labai sunki netik Klaipėdos mieste, bet ir visoje Lietuvoje, kadangi akcijos iniciatoriai susidurdavo su begale iššūkių, kai nuolat tekdavo įrodyti, kodėl „Darom“ reikia.

S.Balčiūno nuotr. /Akcijos „Darom“ metu valomas Danės upės dugnas
S.Balčiūno nuotr. /Akcijos „Darom“ metu valomas Danės upės dugnas

„Pirmosios dvi akcijos „Darom“ įvyko, tačiau susirinko nedidelis iniciatyvių klaipėdiečių ir sutvarkė vos keletą teritorijų. Kasmet „Darom“ socialinis ženklas vis stiprėjo ir tapo žinomas jau kiekvienam. Žmonės patys ieškojo organizatorių, norėdami sutvarkyti viešąsias erdves, miškus, pakeles, vandens telkinių pakrantes, todėl tvarkytojų skaičius ženkliai pakilo. Keletą metų tvarkomų teritorijų nemažėjo, o surenkamas atliekų kiekis išlikdavo panašus apie 100 tonų (daugiausia buvo surinkta 2010 m – 327 t). Tačiau paskutiniais metais pastebėjome tendenciją ir Klaipėdos mieste ir visoje Lietuvoje, kad surenkami atliekų kiekiai ženkliai sumažėjo (Klaipėdos mieste apie 16-18 t), o žmonių dalyvauja panašiai visada tiek pat ir jei geras oras susirenka ir daugiau. „Darom“ daugiau tapo ne atliekų rinkimo akcija, bet bendruomenių, organizacijų, įmonių ir miesto žmonių tradicinė talka virtusi priežastimi susitikimui, pabendravimui, tolimesnių darbų aptarimui, nes dauguma daro piknikus ar užsiima kitokiomis pramogomis,“ – sakė Klaipėdos regiono Darom vadovė Agnė Zabrynaitė, organizuojanti akciją nuo pirmųjų metų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Akcija „Darom“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Akcija „Darom“

Šiemet akcija rengiama balandžio 22-ąją, 10 val. Visi tvarkymosi taškai skelbiami www.mesdarom.lt puslapyje ir Klaipėdos miesto savivaldybės www.klaipeda.lt puslapyje, bei visas susijusias su akcija naujienas galima sekti facebook paskyroje Mes Darom_Klaipėda. Šiai dienai yra numatyta sutvarkyt virš 60 vietų, tačiau žmonės pastebi netvarkingas teritorijas, jas registruoja ir imasi iniciatyvos jas sutvarkyti, todėl taškų skaičius tikrai dar negalutinis. Akcijos „Darom“ organizatoriai kviečia kuo aktyviau registruotis jau paskelbtuose taškuose arba radus naujų prišiukšlintų vietų apie jas informuoti.

Organizatoriai primena, kad surinktos atliekos, kurios turi būti sudėtos į Darom raudonos spalvos maišus, bus išvežtos tik iš užregistruotų taškų.

Trečius metus iš eilės bus valomas ir Danės upės dugnas, bei pakrantės nuo Senosios Gelbėjimo stotis iki Biržos tilto, pasitelkus profesionalių narų pagalbą. Džiaugiamės, kad kiekvienais metais noriai prie „Darom“ komandos prisideda Vakarų (jūros) šaulių 3-oji rinktinė, Valerijaus Krisikaičio narų mokykla, Klaipėdos Universiteto Povandeninių tyrimų centro narai, Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narai, Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ narai, Klaipėdos teritorinės muitinės narai.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sakuros Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sakuros Vilniuje

Šiais metais Klaipėda sulauks tvarkytojų iš visos Lietuvos. Daugiau nei 1500 Lietuvos skautų atkeliauja į Lietuvos kultūros sostinę – Klaipėdą, paminėti savo tradicinio renginio – Pavasario šventė. Susirinkę skautai pasiryžo sutvarkyti Smiltynės mišką.

Dar viena graži iniciatyva, kurią palaiko „Darom“ komanda – sakurų sodinimo šventė. Projekto iniciatorius Stepas Kaktys kviečia visus, neabejingus Klaipėdos miesto gerovės kūrimui, į nuotaikingą sakurų dovanojimo Klaipėdai ir pirmųjų sakurų sodinimo šventę. Šventinė ceremonija vyks balandžio 22 d., pradžia 12 val. Naujųjų apaštalų bažnyčioje (Taikos pr. 72), esančioje šalia Žvejų kultūros rūmų. Sakuras Klaipėdai dovanoja Aleksandro Stulginskio universiteto 53-ios laidos miškininkai, minintys universiteto baigimo 25-metį ir daugelio iš jų 50-mečius.

„Darom“ akciją 16 val. vainikuos renginys prie Klaipėdos kultūros fabriko.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min