Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 26d. 09:25

Į iškilmingą posėdį rinkosi Klaipėdos savivaldos pradininkai

Į iškilmingą posėdį rinkosi Klaipėdos savivaldos pradininkai
Klaipėdos savivaldybės nuotr. / Į iškilmingą posėdį rinkosi Klaipėdos savivaldos pradininkai

Minėdami Klaipėdos savivaldos 25-metį į iškilmingą I-osios Klaipėdos miesto tarybos posėdį rinkosi tuometiniai miesto tarybos deputatai, buvę merai ir vicemerai, valdybos nariai, sekretoriato darbuotojai, mirusiųjų Klaipėdos savivaldos pradininkų artimieji, buvę tuometinės savivaldybės darbuotojai.

Posėdį sveikinimo kalba pradėjęs meras Vytautas Grubliauskas, kuris į I-osios tarybos narius kreipėsi kaip į savivaldos signatarus, sakė: „ I-osios tarybos nariai padėjo politinės kultūros uostamiestyje pamatus ir tokios kultūros pavyzdžiu vis dar  tebėra tuometinės miesto tarybos pirmininkas Vytautas Čepas“.

„Beveik nei vienu klausimu taryboje vienybės nebuvo, bet visi jie buvo sprendžiami atvirai, posėdžių salėje,“ – prisiminimais dalijosi toliau vadovavimą posėdžiui perėmęs I-osios tarybos vadovas V. Čepas.

Vardindamas prieš ketvirtį amžiaus kadenciją ėjusios tarybos darbus, V. Čepas tarp svarbiausiųjų išskyrė Girulių girios išsaugojimą,  Klaipėdos universiteto steigimą ir Jūrininkų ligoninės statybą. 

„Visi šie ir daugelis kitų darbų buvo atlikti per blokadą, karinės invazijos metais, kuomet reikėjo ne tik dirbti miesto labui, bet ir nuolat vesti derybas su uostamiestyje dislokuotais svetimos kariuomenės atstovais“, – sakė V. Čepas.

Iškilmingo posėdžio metu uostamiesčio savivaldai nusipelnę asmenys buvo apdovanoti atminimo medaliu bei pirmosios po Nepriklausomybės atkūrimo tarybos veiklai skirta knyga „Kitokių žmonių miestas. Klaipėdos miesto savivaldybė 1990-1995 metais“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min