Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 31d. 09:02

Juodoji stintmečio pusė: dėl prišiukšlintos Smiltynės – kaltųjų paieškos

Stintų gaudytojai Klaipėdoje
Nojaus nuotr. / Stintų gaudytojai Klaipėdoje

Šventinėmis dienomis į Smiltynę stintų žvejoti plūdę žvejai paliko kalnus šiukšlių ir prišnerkštus tualetus. Kai tvarkdariai bado pirštu į nevalyvus žvejus, šie tikina, kad Klaipėdos miesto savivaldybė akivaizdžiai nepasiruošė žmonių antplūdžiui.

Šventinis laikotarpis stintautojams buvo itin palankus: prie krantų pasirodė gausiau stintų. Į Smiltynę ėmė plūsti žvejai.

Tačiau toks antplūdis supykdė Smiltynės gyventojus ar pusiasalyje dirbančiuosius. Vienas po kito dalinasi piktomis pastabomis apie perpildytas šiukšlines, pakelėse numestas atliekas, išvažinėtus miškus ir bet kaip statomus automobilius.

Žvejai savo ruožtu atkerta, kad nebuvo pasiruošta atvykėlių antplūdžiui.

„Biotualetai yra perpildyti. Viskas bėga jau per viršų. Man asmeniškai dėl to gėda. Gėda, kad esame XXI amžiuje ir Europos Sąjungoje, o tokie dalykai dedasi“, – 15min komentavo žvejys Simonas Karalius, dar ir administruojantis žvejams skirtą grupę socialiniuose tinkluose.

Anot jo, perpildyti ne tik tualetai, bet ir šiukšliadėžės, kurių akivaizdžiai trūksta.

„Galima teisintis ir sakyti, kad buvo savaitgalis, šventės. Bet koks skirtumas? Buvo galima numatyti, kad srautas padidės“, – svarstė pašnekovas.

Anot jo, iš žmonių reikalaujama tvarkos, tačiau ir pati savivaldybė neužtikrina paslaugų.

„Žmonės atvažiuoja iš kitų miestų, apsistoja viešbučiuose, keliasi keltais, moka už automobilių stovėjimą. Tai yra pridėtinė vertė miestui kaip bebūtų“, – teigė kitas žvejys Tomas Navalinskas. Anot jo, negalima neigti – žvejų yra visokių, tačiau sakyti, kad visi – netvarkingi šiukšlintojai, būtų nesąžininga.

„Bandau įsivaizduoti: ateinu iki šiukšlinės, ji perkrauta ir jau šalia pridėta atliekų. Ką aš darau? Dedu šalia kaip ir visi. Naktį ateina lapės, sutupia paukščiai, ištampo viską po krantinę. Kas kaltas“, – retoriškai klausė žvejys.

Klaipėdos miesto savivaldybės miesto tvarkymo skyriaus vedėjos patarėja Irena Nachčiunova tikino, jog dar gruodį rangovai į Smiltynę atgabeno biotualetų. Pastatyta ir konteinerių ir stintautojų antplūdžiui buvo pasiruošta.

„Bet nepastatysime konteinerių kas penkis metrus. Tačiau matome kitą problemą – kad ir iki jų tingima atliekas nunešti“, – teigė pašnekovė.

Ji patikino, kad bus tikrinama, ar iš tiesų tualetai perpildyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min