Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 7d. 13:49

Jūrų kadetai jūrą pažins Klaipėdos universiteto laivuose

Burlaivis „Brabander“
KU nuotr. / Burlaivis „Brabander“

Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir Klaipėdos jūrų kadetų mokyklos direktorė Gražina Skunčikienė trečiadienį savo parašais patvirtino oficialų susitarimą drauge auginti ir jūrine dvasia auklėti jaunąją kartą.

„Jeigu mes kalbame apie Lietuvą – jūrinę valstybę ir norime, kad ji augtų bei stiprėtų, mums labai svarbus ryšys su jūrine mokykla. Universitetui aktualu, kad joje subrandinti jaunuoliai vėliau liktų uostamiestyje ir studijoms rinktųsi mūsų jūrinių studijų programas. Vien kalbomis jūrinės valstybės nesukursime, turime visi aktyviai dirbti“, – prieš pasirašant bendradarbiavimo sutartį sakė KU rektorius Artūras Razbadauskas.

Jūrų kadetų mokyklų vadovė Gražina Skunčikienė taip pat pabrėžė dviejų mokymo įstaigų bendradarbiavimo svarbą: „Ši sutartis mūsų jaunai mokyklai bus kaip padrąsinimas ir palaikymas. Mums labai svarbu, jog mūsų vaikai turėtų galimybę naudotis Universiteto turimais ištekliais – pasibandyti save praktikose laivuose, semtis žinių iš Klaipėdos universiteto pedagogų“.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Burlaivis „Brabander“
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Burlaivis „Brabander“

Bendradarbiavimo sutartis sudaryta 2 metams. Joje numatyta, jog Universiteto bendruomenė galėtų prisidėti prie Jūrų kadetų mokykloje vykstančių jūrinės tematikos renginių – seminarų, konferencijų, drauge dalyvauti abiems pusėms aktualiuose projektuose, organizuoti moksleivių vasaros praktikas KU laivuose „Brabander“ ir „Odisėja“ bei kt.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavusi KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto dekanė doc. dr. Rima Mickevičienė atkreipė dėmesį, jog jūrinis sektorius jaučia jaunų žmonių, siejančių savo ateitį su uosto veikla bei jūrų verslais, deficitą. Tam, kad sudomintų moksleivius techninių mokslų studijų programomis, Universitetas dviejose Klaipėdos miesto gimnazijose jau yra įkūręs universitetines klases, kurių misija skatinti jaunuolius likti studijuoti uostamiestyje. Tikimasi, kad ir šis susitarimas taps tiltu, tvirtais ryšiais sujungiančiu dviejų mokymo įstaigų bendruomenes.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Škunoje „Brabander“
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Škunoje „Brabander“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min