Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdiečiai: „Kodėl valdžia keičia požiūrį lietuviškas raides?“

Klaipėdoje surengto piketo dalyviai atkreipė dėmesį, kad dar prieš rinkimus dalis politikų aiškiai pasisakė tik už lietuviškas raides oficialiuose dokumentuose.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Klaipėdoje surengto piketo dalyviai atkreipė dėmesį, kad dar prieš rinkimus dalis politikų aiškiai pasisakė tik už lietuviškas raides oficialiuose dokumentuose.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Klaipėdos Atgimimo aikštėje surinkto piketo metu piktintasi Seimo narių planais tam tikrais atvejais leisti vardus ir pavardes rašyti lotyniškais rašmenimis, kaip raidės „q“, „w“ ir „x“. Piketo dalyviai apgailestavo, jog prieš rinkimus sklandžiusi retorika dabar staiga pasikeitė.

Pikete dalyvavę klaipėdiečiai atkreipė dėmesį, jog dar prieš kelerius metus per 6 tūkst. uostamiesčio gyventojų pasisakė, jog oficialiuose dokumentuose būtų naudojamos tik lietuviškos raidės.

„Tada mus parėmė ir rinkimams besirengę politikai. Dabar staiga kažkas pasikeitė ir matome, jog 70 Seimo narių iš įvairių frakcijų įregistravo Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymo projektą“, – teigė pikete dalyvavusi Virginija.

Anot klaipėdiečių, Lietuvai derėtų įvertinti Latvijos pavyzdį, kur pirmame paso puslapyje vardas ir pavardė rašomi latviškais rašmenimis, o lotyniškais – antrame puslapyje.

„Mes daug neprašome. Tik tiek. Manome, kad visokios raidės kaip „q“ ar „x“ įneš daug sumaišties, pavyzdžiui, kai reikės registruotis pas gydytoją ar panašiai“, – aiškino piketo dalyviai.

Pikete dėl lietuviškų raidžių išsaugojimo dalyviai taip pat atkreipė dėmesį ir į statomą Astravo atominę elektrinę. Anot piketuotojų, Lietuvos politikai turėtų rodyt tvirtesnę poziciją dėl šalies pašonėje statomos elektrinės.

A.Jašinskienės/15min.lt  nuotr./Piketas Klaipėdoje dėl lietuvių kalbos išsaugojimo
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Piketas Klaipėdoje dėl lietuvių kalbos išsaugojimo

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min