Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 kovo 28d. 13:35

Klaipėdiečiai kviečiami į arbatos popietę Skulptūrų parke

Klaipėdiečiai kviečiami prisiminti L.J.Vynerį.
Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus nuotr. / Klaipėdiečiai kviečiami prisiminti L.J.Vynerį.

Juliaus Liudviko Vynerio labdaros ir paramos fondas drauge su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi kviečia miestiečius į tradicinę „Vynerio arbatėlę“ Skulptūrų parke (tarp K. Donelaičio, Liepų, Trilapio ir S. Daukanto gatvių, Klaipėda).

Julius Liudvikas Vyneris (Julius Ludvick Wiener) gimė 1795 m. balandžio 1 d. Dancige (dabartiniame Gdanske), vėliau apsigyveno Memelyje (Klaipėdoje).

Būdamas žydų tautybės, J. L. Vyneris ilgai kovojo dėl Klaipėdos miestiečio teisės, vėliau pats dalyvavo miesto valdymo procese kaip magistrato narys. Per gyvenimą jis sukaupė didžiulį kapitalą ir visus nustebino 1855 m. surašytu testamentu, pagal kurį miestui paliko milžinišką 300 000 talerių palikimą (apie pusė milijono JAV dolerių). Ant Vynerio kapo iškaltas užrašas: „... jo atminimą gerbia draugai, jį laimina vargšai“. J. L. Vyneris mirė 1862 m. vasario 24 d.

Apsilankydami balandžio 1 d. 12 val. Skulptūrų parke, kur yra palaidotas J. L. Vyneris, pagerbsime šį emancipuotą modernų europietį, stambų verslininką, pirklį, prekiavusį gėlių sėklomis ir savo palikimu praturtinusį Klaipėdos miestą.

Renginio programa:

12 val. J. L. Vynerio pagerbimas prie kapo Skulptūrų parke
12.15 val. arbata centrinėje parko aikštelėje (prie Tautinių kultūrų centro) apie benamystę, J. L. Vynerį ir žydų kultūrą (Klaipėdos žydų bendruomenės atstovai)

novelė „Lapės širdis“ apie šiuolaikinę benamystę (rašytoja Nijolė Kepenienė)

istorinės įdomybės apie Senąsias miesto kapines (Kęstutis Mickevičius, Skulptūrų parko sutvarkymo projekto vienas iš autorių)

12.35 val. gerumo sėklų pasidalinimas

12.45 val. naujos edukacinės ekskursijos šeimoms „Paukščio akimis“ pristatymas (Ieva ir Laura, Turizmo ir rekreacijos katedros studentės, Klaipėdos valstybinė kolegija)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min