Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 13d. 11:55

Klaipėdiečius kviečia kreiptis dėl būsto šildymo kompensacijų

Radiatorius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Radiatorius
Klaipėdos miesto savivaldybė kviečia miesto gyventojus pasinaudoti teise gauti priklausančias lengvatas – kreiptis dėl būsto šildymo išlaidų kompensacijos. Prasidėjus šildymo sezonui, atsižvelgiant į šilumos kainų augimą, ši parama yra ypač aktuali mažas pajamas gaunantiems gyventojams, pranešė savivaldybė.

Atkreipiame dėmesį, kad dabar būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas gali gauti daugiau gyventojų, nes laikinai nevertinamas nuosavybės teise turimas turtas. Toks palengvinimas galios dar 6 mėnesius po ekstremaliosios situacijos ir karantino pabaigos.

Svarbu: apskaičiuojant vidutines pajamas, iš turto gaunamos pajamos yra įskaitomos, nepriskaitomi vaiko pinigai, neįskaičiuojama ir dalis su darbo santykiais susijusių pajamų, nedarbo, socialinio draudimo ar darbo paieškos išmokos (priklausomai nuo šeimos sudėties ir vaikų skaičiaus – nuo 20 iki 40 proc.).

Teisės aktų numatytais atvejais, paramos gavėjų gali būti prašoma pateikti patikslinančius dokumentus (duomenis) apie pajamas ir turtą (banko sąskaitų išrašus, sutartis ir pan.), tikrinamos asmenų buities ir gyvenimo sąlygos.

Klaipėdos miesto gyventojai prašymus dėl kompensacijų (ir kitos piniginės socialinės paramos) kviečiami teikti elektroniniu būdu per Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS) svetainėje www.spis.lt.

Elektroniniu būdu teikti prašymus daug patogiau – sistema SPIS veikia visą parą. Svetainėje www.spis.lt yra aiškios video instrukcijos (su įgarsinimu ir titrais), kaip prisijungti prie sistemos SPIS, kaip užpildyti bei pateikti prašymus dėl kompensacijų skyrimo:

  • Prisijungimas prie SPIS: https://www.youtube.com/watch?v=fJ9hN7ORjV8
  • Prašymo skirti būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas pildymas (kreipiantis pirmą kartą arba kai pasikeičia anksčiau pateikti duomenys): https://www.youtube.com/watch?v=5qJnIbzWv_M
  • Prašymo skirti būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas pildymas (kai kreipiamasi ne pirmą kartą ir nesikeičia anksčiau pateikti duomenys): https://www.youtube.com/watch?v=TOVat9fihCk

  • Svetainėje www.spis.lt taip pat galima pasiskaičiuoti, ar asmeniui (šeimai) priklauso būsto šildymo išlaidų kompensacijos: https://www.spis.lt/Skaiciuokles/BustoSildymoIslaiduKompensacijos
  • Svetainėje https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/socialine-parama-kas-man-priklauso/patiriu-finansiniu-sunkumu-pinigine-socialine-parama skelbiama susisteminta informacija apie būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas (bei kitas piniginės socialinės paramos rūšis).

Asmenys, kurie neturi galimybės prašymų dėl kompensacijų pateikti per informacinę sistemą SPIS, juos gali pateikti nuotoliniu būdu – telefonu arba elektroniniu paštu.

Pageidaujantiems prašymą dėl kompensacijos (-ų) pateikti telefonu, prašymą užpildo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus Socialinių išmokų poskyrio padalinių darbuotojas.

Būtina išankstinė registracija.

  • Dėl išankstinės registracijos ir papildomos informacijos galima kreiptis: Tel. (8 46) 41 08 40 arba el. paštu parama.centras@klaipeda.lt Socialinės paramos skyriaus padalinys Klaipėdoje, Vytauto g. 13, – pareiškėjams, gyvenantiems centrinėje ir šiaurinėje miesto dalyje (nuo Kalotės iki Baltijos pr.);
  • Tel. (8 46) 32 46 96, (8 46) 39 10 68 arba el. paštu parama.filialas@klaipeda.lt Socialinės paramos skyriaus padalinys Klaipėdoje, Laukininkų g. 19A, – pareiškėjams, gyvenantiems pietinėje miesto dalyje (nuo Baltijos pr. iki Rimkų gyvenvietės imtinai).

Užsiregistruoti galima ir elektroniniu būdu Klaipėdos miesto svetainėje adresu http://registracija.klaipeda.lt.

Nesant galimybės kreiptis nuotoliniu būdu, pagal išankstinę registraciją kontaktiniu būdu Socialinės paramos skyriaus padaliniuose priimami tik asmenys, turintys Galimybių pasą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:05
00:53
01:15

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min