Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 30d. 09:47

Klaipėdiečius kviečia sušilti ir paragauti „Maltiečių sriubos 2018”

Valdas Adamkus
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Valdas Adamkus yra šios akcijos globėjas.

Šiemet jau tryliktą kartą rengiamos maltiečių paramos akcijos „Maltiečių sriuba“ tikslas – surinkti lėšų skurdžiai gyvenančių vienišų senelių globai ir maitinimui. Akcijos globėjas – kadenciją baigęs LR Prezidentas Valdas Adamkus.

Už akcijos metu surinktas aukas maltiečiai visus metus globoja daugiau kaip 2 600 vienišų, sunkiai sergančių senelių 40-tyje Lietuvos miestų. Senoliams į namus vežamas karštas maistas, juos lanko ir prižiūri maltiečių savanoriai.

Pagyvenusių žmonių atžvilgiu Lietuvos statistika yra tiesiog graudi – iš 2,8 milijono šalies gyventojų daugiau kaip pusė milijono yra pensinio amžiaus. Vidutinė valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija (2018 m. 2 ketv.) – 307 eurai, t.y. tokia pati suma, kaip 2017 m. nustatyta skurdo rizikos riba.

Vadinasi, vidutinę ar mažesnę pensiją gaunantys vieniši senoliai gyvena skurdžiai ir be kitų žmonių pagalbos neišsiverstų. Skaudu, kad visą gyvenimą sąžiningai dirbę, sulaukę garbaus amžiaus mūsų šalies pensininkai tampa priklausomi nuo aplinkinių gerumo. Jie kuklūs, nenori būti našta, bet yra priversti pasikliauti kitais. Tai, kaip jie gyvens, priklauso nuo mūsų visų pagalbos ir užuojautos.

„Maltiečių sriubos” projektas Klaipėdoje sėkmingai vyksta jau daug metų, – dalinasi mintimis Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Romas Abunevičius. – Jūsų akcijos metu surinktos lėšos visus metus padės išgyventi vargstantiems, sergantiems ir vienišiems klaipėdiečiams.”

„Tūkstančiams senų žmonių Lietuvoje reikalinga ne tik finansinė pagalba, bet ir dėmesys ar geras žodis ir kiekvieno mūsų atsakomybė yra prisidėti prie orios ir ramios mūsų senolių kasdienybės. – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė. – Vertiname jau daugiau nei dešimtmetį trunkančią partnerystę su Maltos ordinu ir šią bei kitas prasmingas maltiečių iniciatyvas, siekiant pagelbėti vienišiems ir skurstantiems senjorams“.

„Maltiečių sriubos” akcijos renginys Klaipėdoje vyks gruodžio 2 d. 12.00 – 15.00 val. Teatro aikštėje. Miestiečiai kviečiami paragauti gardžios maltiečių sriubos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:06
14:48
01:05

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min