Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugsėjo 24d. 10:38

Klaipėdoje bus įamžintas Litvakų sinagogos atminimas

Valstybės saugomas kultūros paveldo objektas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Saugomas objektas (asociatyvinė nuotr.)

Klaipėdoje bus įamžintas didžiausios Klaipėdoje veikusios sinagogos atminimas. Atminimo lenta numatoma paženklinti pastatą Daržų g. 9A. Šiai Žydų bendruomenės iniciatyvai rugsėjo 24 dienos posėdyje pritarė Savivaldybės taryba.

„Žydų bendruomenė – neatskiriama Klaipėdos dalis, o žydų tautos istorija – ypač sudėtinga ir skaudi, paženklinta išskirtiniais išbandymais ir netektimis, pravirkdanti net akmenį. Dar vakar minėjome Lietuvos žydų genocido atminimo dieną, o šiandien taryba išreiškė palaikymą Klaipėdoje veikusios sinagogos atminimo įamžinimui. Klaipėdoje nėra daug ženklų, žyminčių žydų istorinį paveldą, o pagarba ir palaikymas – tai mažiausia, ką galime ir privalome padaryti šios bendruomenės vardan“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Litvakų sinagoga buvo pastatyta 1875 m. ir stovėjo ant dviejų sklypų ribos: Daržų g. 7 ir Daržų g. 9A. Ant pastarajame sklype esančio pastato ir bus pakabinta atminimo lenta su atitinkamais užrašais lietuvių, anglų ir hebrajų kalbomis. Atminimo lenta bus įrengta Klaipėdos žydų bendruomenės ir rėmėjų lėšomis.

Lietuvos Respublikos Seimas 2020 metus yra paskelbęs Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais. Anot įamžinimo iniciatorių, siekiant saugoti žydų tautos paveldą, suteikti visuomenei galimybę susipažinti su buvusios sinagogos istorija, šie metai – tinkamas laikas pritarti Klaipėdoje veikusios Litvakų sinagogos atminimo įamžinimui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

04:10
15:03
13:00

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min