Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 10d. 15:21

Klaipėdoje – galimybė išbandyti žiemos Olimpinę sporto šaką akmenslydį

Akmenslydis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Akmenslydis

Šią vasarą klaipėdiečių ir miesto svečių laukia ypatinga proga ir pramoga – pažintis su Olimpine sporto šaka akmenslydžiu (kerlingu). Ypatinga tai proga ne tik todėl, kad net šios sporto šakos gimtinėje Škotijoje akmenslydis nėra žaidžiamas vasaros metu, bet ir todėl, kad ši sporto šaka į Klaipėdą atvyksta pirmą kartą po 2010 metų.

Liepos 13–16 dienomis Klaipėdos „Akropolyje“ vyks ne tik "Klaipėdos Akropolio taurė 2017" bei Lietuvos neįgaliųjų akmenslydžio čempionato finalinis etapas, tačiau ir pažintis bei nemokamos pamokos visiems norintiems susipažinti su šia, mūsų šalyje vis dar egzotiška, sporto šaka.

Pasak „Lietuvos Kerlingo Asociacijos“ generalinio sekretoriaus Vyganto Zaliecko, išgirdę žodį „kerlingas“ žmonės dažniausiai pasimeta, tačiau atmintis ir nuotaika pagerėja paminėjus ledu leidžiamus akmenis ir žaidėjus, kurie šluotelėmis šluoja kelią prieš akmenį. „O tada ir prasideda klausimai: kodėl jie šluoja prieš akmenis, kiek akmenys sveria, kas čia per speciali balta medžiaga ant batų padų, kuri leidžia slysti kelias dešimtis metrų ir kodėl ledą prieš žaidimą reikia palaistyti „laistytuvu“?“, – girdėtus klausimus prisimena Vygantas Zalieckas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Akmenslydis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Akmenslydis

Visa tai bus galima gyvai pamatyti, pabandyti ir pačiupinėti keturių dienų renginio metu, kuriame yra laukiamas kiekvienas, nes akmenslydis yra labai draugiška sporto šaka, kurios rėmuose vyksta ir vyrų bei moterų, ir mišrių komandų (du vyrai, dvi moterys), ir neįgaliųjų (vėžimėlininkų) bei senjorų pasaulio čempionatai. Renginyje yra laukiami tiek pavieniai entuziastai, tiek grupės draugų ir šeimos su vaikais.

Pasak „Lietuvos Kerlingo Asociacijos“ atstovo, Vilniuje ir Kaune, kur šis sportas egzistuoja jau beveik dešimtmetį, didžiausias pagausėjimas yra būtent šeimų ir vaikų tarpe – viskas prasideda nuo to, kad žaidėjai atsiveda savo vaikus, o tie prisivilioja savo draugus, kaimynus.

Pavyzdžiai aplinkinėse šalyse rodo, jog akmenslydžio populiarumas ir rezultatai yra tiesiogiai susijęs su kerlingo arenos turėjimu, o tokios nei Vilniuje, nei Kaune kol kas neturime.

Į klausimą kodėl akmenslydis į Klaipėdą atvyksta dabar, Vygantas Zalieckas atsako, jog tai susiję su Klaipėdoje planuojamomis grandiozinio sporto komplekso statybomis.

„Planuojamame SAB KLAIPĖDA (SAB – sporto aikštelių bazė – projekto part. past.) yra numatyti du akmenslydžio takeliai ir mes norime iš anksto tiek miesto gyventojams, tiek valdžiai parodyti, kokia tai yra įdomi ir įvairias visuomenės grupes įtraukianti sporto šaka. Pavyzdžiai aplinkinėse šalyse rodo, jog akmenslydžio populiarumas ir rezultatai yra tiesiogiai susijęs su kerlingo arenos turėjimu, o tokios nei Vilniuje, nei Kaune kol kas neturime. Kai tik arena atsiras Klaipėdoje, iš karto pajusite kauniečių ir vilniečių (žaidėjų, – red. past.) antplūdį“ – juokavo Vygantas Zalieckas.

Daugiau apie kerlingą ir renginį galima sužinoti kerlingas.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min