Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 5d. 09:16

Klaipėdoje priklausomybėms gydyti – naujas pastatas

Priklausomybėms gydyti Klaipėdoje – naujas pastatas.
„Vakarų ekspreso“ nuotr. / Priklausomybėms gydyti Klaipėdoje – naujas pastatas.

Per porą metų Bangų gatvėje turėtų iškilti naujas pastatas, kuriame įsikurs Respublikinio priklausomybės ligų centro Klaipėdos filialas, – rašo „Vakarų ekspresas“.

Šiuo metu priklausomybės ligomis sergantys žmonės gydomi daugiabutyje Taikos pr. 46 esančiose patalpose. Tame pačiame pastate dar veikia ir Jūrininkų sveikatos priežiūros centras, kuris planuoja išsikelti į būsimą naują polikliniką Birutės gatvėje.

Perkėlus priklausomybės ligų gydymą į naują pastatą pagerės sąlygos ir pacientams, ir darbuotojams. Numatoma, kad Bangų g. 6A šiuo metu esantis blogos būklės pastatas bus rekonstruotas ir pritaikytas pacientų poreikiams.

1900 m. pastatytas pastatas apsuptas Respublikinės Klaipėdos ligoninės komplekso pastatais. Jame šiuo metu jokia veikla nevykdoma. Nors sklypas yra senamiesčio paveldo teritorijoje, dabartinis pastatas į Kultūros vertybių registrą neįtrauktas ir neturi vertingųjų savybių.

Naujasis pastatas projektuojamas 3 aukštų su rūsiu, tačiau iš lauko statinys atrodys dviejų aukštų su mansardiniu stogu.

Fasadų apdailai naudojami fachverko konstrukcijos elementai, tad senamiesčio pašonėje esantis statinys atlieps senamiesčio pastatų stilių.

Naujame pastate įsikurs psichosocialinio gydymo (Minesotos programa), alkoholinės ir narkotinės abstinencijos gydymo, psichosocialinės reabilitacijos paslaugas teikiantys skyriai bei ambulatorinis skyrius. Ambulatorinėje dalyje numatomas atskiras įėjimas su laukiamuoju metodonui išduoti.

Stacionare numatomos 44 vietos pacientams, o ambulatoriniame skyriuje per metus planuojama suteikti paslaugas iki 1 300 žmonių.

Projektuojų UAB „Urban projects“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad bus tvarkomas ne tik pats pastatas, bet ir jo aplinka, įrengiamas atskiras įvažiavimas į kiemą iš Baltikalnio gatvės, atnaujinta veja, įrengtas apšvietimas.

Respublikinis priklausomybės ligų centras per šiuos ir kitus metus planuoja įrengti naujas patalpas Klaipėdos ir Panevėžio filialams. Iš Europos regioninės plėtros fondo šių dviejų filialų infrastruktūrai gerinti skirta per 2,8 mln. eurų.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min