Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 11d. 11:57

Klaipėdos daugiabučių kiemuose naktimis tapo šviesiau

Klaipėdos daugiabučių kiemuose taps šviesiau
Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr. / Klaipėdos daugiabučių kiemuose taps šviesiau

Įsibėgėja Klaipėdos daugiabučių kiemų infrastruktūros gerinimo programa: pernai buvo tvarkomi želdiniai, šiemet intensyviai klojami apšvietimo tinklai. Šiuo metu apšvietimas įrenginėjamas 10-yje teritorijų, o 5-iuose objektuose darbai baigti.

Įrengtu apšvietimu jau gali džiaugtis dviejų teritorijų Sportininkų mikrorajone, taip pat ir po vienos teritorijos ties Baltijos prospektu, ties Minijos bei Sulupės gatvėmis ir dar vienos teritorijos Lūžų gatvėje gyventojai. Kiekviena teritorija apima po 3–7 namus, tad iš viso šviesiau naktimis tapo prie 27 daugiabučių.

„Įgyvendindami daugiabučių kiemų infrastruktūros gerinimo programą sprendžiame pagrindines problemas: siekiame užtikrinti gerokai didesnį saugumą teritorijose, esančiose arčiausiai klaipėdiečių namų, kitas uždavinys – įrengti daugiau vietų automobiliams statyti. Šiais metais didžiausias dėmesys skiriamas apšvietimui, kitąmet bus didinamos kiemuose esančios automobilių stovėjimo aikštelės. Visada norisi greitų ir, žinoma, gerų rezultatų, bet yra ir kita, visuomenei dažniausiai nematoma darbų pusė – konkursų sąlygų rengimas, viešieji pirkimai, projektavimas, įvairūs derinimai. Ir tai joks ne pasiteisinimas, o nūdienos realybė, tačiau įgyvendinus programą, situacija kiemuose pasikeis iš esmės – bus ir erdviau, ir šviesiau, ir, žinoma, saugiau“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

15-ka teritorijų, kuriose per šiuos metus bus įrengtas apšvietimas, naudojasi 90-ties daugiabučių namų gyventojai, dar 26-ioms teritorijoms, kuriomis naudojasi daugiau nei 120-ties daugiabučių gyventojai, yra rengiami apšvietimo projektai, rangos darbai planuojami kitąmet. Šiuo metu taip pat vyksta viešųjų pirkimų procedūros dėl papildomų vietų automobiliams statyti daugiabučių kiemuose projektavimo. Preliminariai skaičiuojama, kad Klaipėdos miesto daugiabučių kiemuose bus galima įrengti per 1000 papildomų vietų automobiliams, tačiau tikslus skaičius paaiškės atliekant projektavimo darbus, kai bus įvertintos požeminės komunikacijos.

Visas daugiabučių, kurių kiemuose yra numatyti darbai, sąrašas yra skelbiamas savivaldybės interneto svetainėje. Iki 2018 metų pabaigos į kiemų infrastruktūros gerinimą numatoma investuoti apie 2 milijonus eurų. Šiai programai skiriamos lėšos, kurias seniau savivaldybė mokėdavo už kiemų priežiūrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min