Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 27d. 14:56

Klaipėdos mero ataskaita: džiugesys dėl ekonomikos ir rūpestis dėl retėjančio miesto

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas gyventojams ir savivaldybės tarybai pristatė 2016 metų veiklos ataskaitą. Joje – pasididžiavimas dėl statomo baseino, lopšelio-darželio, piliavietės atgaivinimo ir rūpestis dėl mažėjančio gyventojų skaičiaus.

Anot V.Grubliausko, 2016 m. mieste pradėtos naujų svarbių socialinių infrastruktūros objektų statybos – naujo miesto baseino (50 metrų) su sveikatingumo centru ir realiai pirmojo naujo per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį Klaipėdoje lopšelio-darželio.

Intensyviai ruoštasi futbolo mokyklos ir baseino pastatų konversijai, Bastionų gatvės su nauju tiltu per Danės upę statyboms, daugelio kitų miesto gatvių rekonstrukcijai ar naujų tiesimui. Tęsti Klaipėdos piliavietės ir jos prieigų komplekso atgaivinimo darbai, baigti Klaipėdos universitetinės ligoninės akušerijos-ginekologijos korpuso rekonstrukcijos darbai, atnaujinta dalis miesto švietimo įstaigų, neatpažįstamai keitėsi miesto viešosios erdvės ir vėl sučiurleno kone kelis dešimtmečius neveikę miesto fontanai.

Ataskaitoje pažymima, kad 2016 m. toliau augo miesto ekonomika, steigėsi naujos oficialios užsienio valstybių atstovybės, mažėjo nedarbas, didėjo gyventojų pajamos, mažėjo nusikalstamumas, mieste įgyvendinti unikalūs Lietuvoje projektai ir kt.

„Tačiau, nepaisant visų miesto stiprybių, augančių ekonominių galių ir svarbos regioniniu bei šalies lygmeniu, Klaipėdai vis dar nepavyko suvaldyti didžiausios savo problemos – gyventojų skaičiaus mažėjimo. Tad miestui šiandien jau privalu rasti naują, savą ir efektyvų būdą šiam iššūkiui suvaldyti. Klaipėda – tai didžiulio dar neišnaudoto potencialo ir galimybių miestas. Todėl tą suprasdama miesto bendruomenė pradėjo rengti naują proveržio planą Klaipėdai. Tiksliau – net kelis jų“, – apgailestavo meras.

V.Grubliauskas pažymėjo, jog uostamiesčio savivaldos, uosto, verslo ir mokslo atstovai surėmė pečius tam, kad kartu parengtų naują Klaipėdos miesto ekonominės plėtros strategiją, padėsiančią į miestą pritraukti daugiau investicijų, skatinti jau esamo verslo plėtrą, inovacijų diegimą bei pasiekti gyventojų skaičiaus augimą.

Ataskaitoje paminėti ir Klaipėdos uosto plėtros planai ir pažymėta, kad jie vertinami nevienareikšmiškai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min