Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos miesto savivaldybei – 14 mln. eurų „Danske Bank“ paskola

Klaipėda, Tiltų gatvė
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Klaipėda
Šaltinis: 15min
0
A A

„Danske Bank“ suteikė 14 mln. eurų vertės paskolą Klaipėdos miesto savivaldybei. Savivaldybės atstovų teigimu, ši kredito linija leis trigubai sumažinti skolai administruoti skirtas išlaidas.

„Dėl gauto finansavimo, per 2016-2020 metus bus sutaupyta virš 413 tūkst. eurų. Vien šiemet atsilaisvins apie 130 tūkst. eurų, kuriuos galėsime nukreipti miestiečių gerovei didinti. Vienas iš mano prioritetų yra kurti tinkamas sąlygas jaunimui ugdyti, plėsti ir gerinti švietimo, sporto ir neformalaus ugdymo įstaigų infrastruktūrą“, – sako Klaipėdos miesto administracijos direktorius Saulius Budinas.

„Klaipėdos miesto savivaldybė yra viena finansiškai atsakingiausių savivaldybių Lietuvoje, gebanti valdyti biudžetą, nesiimanti nepagrįstų projektų ir turinti protingą įsiskolinimo lygį“, – sako Rokas Grajauskas, „Danske Bank“ vyriausiasis Baltijos šalių ekonomistas.

Jo teigimu, auganti visos šalies, o tuo pačiu ir Klaipėdos ekonomika reiškia didesnes savivaldybės biudžeto pajamas. 2015 m. Klaipėdos savivaldybė jas padidino 8 proc. Atsižvelgiant į tai, kad šiemet prognozuojamas spartesnis ekonomikos augimas, tikėtina, kad miesto pajamos augs dar sparčiau.

Jau dabar Klaipėdos miesto ekonominiai rodikliai, tokie kaip užimtumas, vidutinis atlyginimas ir tiesioginės užsienio investicijos vienam gyventojui, lenkia šalies vidurkį ir atsilieka tik nuo sostinės. R. Grajauskas prognozuoja, kad sėkminga uosto bei laisvosios ekonominės zonos veikla ir artimiausiais metais leis tikėtis gerų miesto ekonominių rezultatų. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min