Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 24d. 21:06

Klaipėdos šimtukininkams – simbolinės palydėtuvės laivu

Gabiausi Klaipėdos abiturientai leidosi į išvyką „Brabander“ laivu.
Klaipėdos miesto sav. nuotr. / Gabiausi Klaipėdos abiturientai leidosi į išvyką „Brabander“ laivu.

Sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusiems klaipėdiečiams abiturientams pirmadienį surengtas išskirtinis Klaipėdos miesto Vytauto Grubliausko priėmimas – padėka ant miestą reprezentuojančio laivo „Brabander“ denio.

Pirmadienio orai uostamiestyje buvo permainingi. Iš ryto smarkiai lijo, paskui giedrijosi ir vėl niaukstėsi, todėl buvo aišku, kad plaukti laivu nuobodu tikrai nebus. Ir tikrai: pūtė stiprokas vėjas, bangos ties jūros vartais Klaipėdos universiteto mokomąjį laivą „Brabander“ smagiai pašokdino per bangas ir privertė šalia susirasti tvirtą atramą. Grįžtant dar nudulkė ir smulkus vasariškas lietus.

Tačiau uostamiesčio abiturientų, kuriems buvo skirtas šis pasiplaukiojimas, permainingas oras neišgąsdino. Sėkmingai Klaipėdos mokyklose valstybinius brandos egzaminus išlaikę jaunuoliai, tarp kurių – būsimieji ekonomistai, informacinių technologijų specialistai, odontologai, programuotojai ir kt., mėgavosi nekasdienėmis emocijomis, kurių akimirkas įsiamžino išmaniuosiuose telefonuose. Paklausti, ar nebaugina pasiplaukiojimas pasišiaušusia jūra, abiturientai tikino, jog – ne: panaršę internete jie iš anksto išsiaiškino, kad laivui „Brabander“ vadovauja patyrusi komanda. Kai kurie atviravo turėję kitų planų, bet, artimiesiems pritarus, nusprendę nepraleisti galbūt vienintelės tokios progos gyvenime – miesto vadovo pagerbimo laive.

„Šiandienos kelionė iki jūros vartų – simbolinė. Toliau turėsite plaukti patys“, – sakė Klaipėdos meras V. Grubliauskas, linkėdamas, kad tolimesnė kelionė ieškant savo tikrojo kelio kiekvienam būtų ir įdomi, ir sėkminga. Jis kvietė, kur benuneš gyvenimo vėjai, nepamiršti savo šaknų – savo gimtojo miesto, nes jis „kaip mama – yra vienas“.

Abiturientams čia pat, ant laivo, šniokščiant bangoms ir vėjui, įteiktos mero padėkos už aukštus mokymosi pasiekimus ir sėkmingai išlaikytus brandos egzaminus, taip pat – simbolinės dovanos.

Kalbinti abiturientai sakė nesitikėję dovanų už aukštus mokymosi rezultatus. Tačiau, kaip prisipažino, kai kurių mamos iš susijaudinimo ir ašaras nubraukė, išgirdusios, kaip bus padėkota sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusiems jaunuoliams, o ir jiems patiems, kaip vėliau prisipažino, tokia netikėta dovana buvo ypač maloni.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min