Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos universitete užsieniečiai lietuvių kalbą perkando per mėnesį

KU lietuvių kalbos mokėsi 9 užsieniečiai
Ritos Gorodeckienės nuotr. / KU lietuvių kalbos mokėsi 9 užsieniečiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Sausio mėnesį Humanitarinių mokslų fakulteto Kalbų ir kultūrų centre vyko intensyvūs lietuvių kalbos kursai kitakalbiams – Lietuvių kalbos ir kultūros žiemos mokykla. Juose mokėsi 9 įvairių tautybių užsieniečiai. Jie sėkmingai įveikė 60 auditorinių valandų mokymo kursą ir atliko nemažą kiekį savarankiško darbo užduočių. Kartu dalyvavo ir 30 valandų apimties kultūrinėje programoje.

Tokia žiemos mokykla suorganizuota pirmą kartą. Iki šiol Klaipėdos universitetą garsino analogiškos vasaros mokyklos. Šių žiemos kursų rezultatai pranoko ne tik kursantų, bet ir organizatorių lūkesčius.

Šalia puikių kalbos mokymo pasiekimų reikia paminėti ir suteiktą gausų kultūrinių žinių bagažą.

Užsieniečiai susipažino su Lietuvos istorija, žymiausiomis vietomis, tradicijomis. Per etnografinę vakaronę, kurioje buvo supažindinami su kalendorinėmis šventėmis, kursantai spėjo apkeliauti visą metų ciklą: jie būrėsi tradiciniais Kūčių burtais ir ragavo dvylika patiekalų, stebėjosi Užgavėnių kaukėmis ir Lašininio bei Kanapinio kova, vaišinosi blynais; rideno Velykų margučius ir trypė smagius lietuviškus šokius. Nors mokymo programa buvo itin intensyvi, kursantai aplankė Nidą, svečiavosi lietuvių šeimoje Kretingoje, ten patys virė cepelinus ir susipažino su kryždirbyste; paviešėjo Karklės gyventojų namuose, kur sužinojo negirdėtų dalykų apie gintarą ir, žinoma, vaikštinėjo gintariniais pajūriais.

Užsieniečių atsiliepimai apie kursus, apie jų organizatorių ir kursų dėstytojų, Klaipėdos universiteto lituanistų, darbą – kuo geriausi. Padėkos laiškuose Klaipėdos universiteto rektoriui ir Humanitarinių mokslų fakulteto dekanui jie teigė, jog dar nė vienam savo šalyse neteko girdėti apie tokius turiningus kalbos kursus – aukšto mokomojo lygio, motyvuojančius, linksmus ir su kaupu išpildančius visus lūkesčius. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min