Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klaipėdos uoste prisišvartavo NATO kovinių laivų grupė

Klaipėdos uoste prisišvartavo NATO laivai
KAM nuotr. / Klaipėdos uoste prisišvartavo NATO laivai
Šaltinis: 15min
1
A A

Gegužės 26 d. Klaipėdos uoste prisišvartavo NATO nuolatinės parengties jūrinės grupės kovinių laivų junginio laivai (angl. Standing NATO Maritime Group 1, SNMG 1), fregatos „Roald Amundsen“ (Norvegija) ir „Evertsen“ (Nyderlandai), praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

„NATO kovinių laivų grupė Baltijos jūroje tęsia bendrus mokymus su regiono partnerėmis. Jau vyko mokymai su Estijos, Latvijos, Švedijos kariniais laivais, planuojamos pratybos ir su Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivais“, – sakė NATO laivų junginio vadas komandoras Ole Mortenas Sandquistas.

Klaipėdoje NATO laivų junginio vadas ir kitų laivų vadai susitiks su Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadu jūrų kapitonu Arūnu Mockumi, Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku bei dalyvaus kituose oficialiuose renginiuose.

Gegužės 27 d. Klaipėdos Centriniame keltų terminale NATO junginio laivuose kviečiami apsilankyti Klaipėdos miesto gyventojai ir svečiai.

NATO yra keturios nuolatinės parengties laivų junginių grupės. Dvi iš jų (SNMG1 ir SNMG2) apjungia didelius antvandeninės kovos laivus, tokius kaip fregatos ir eskadriniai minininkai. Kiti du junginiai (SNMCMG1 ir SNMCMG2) yra laivų junginiai apjungiantys priešmininės kovos laivus.

Prie grupių pavadinimo esantis skaičius reiškia, kad grupės su skaičiumi 1 veiklą vykdo Šiaurės Europos vandenyse, o su skaičiumi 2 – Pietų Europos vandenyse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min