Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 22d. 15:33

Klaipėdos valdžia apsisprendė rengti didžiuosius festivalius

The Tall Ships’ Races Baltic 2009“ liepos 31 dieną finišuos Klaipėdoje
Organizatorių nuotr. / Didieji burlaiviai sugrįš į Klaipėdą
Klaipėda nenuleidžia rankų ir neatsisako ambicijų surengti anksčiau suplanuotus, tačiau dėl pandemijos atidėtus tarptautinius renginius – didžiųjų burlaivių regatą „The Tall Ships Races“ bei Europos tautinės kultūros festivalį „Europiada“.

Savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė sutarties dėl didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ organizavimo Klaipėdoje 2024 m. projektui bei pavedė merui pasirašyti šią sutartį, o Savivaldybės administracija įpareigota organizuoti programos parengimą bei įgyvendinimą ir suplanuoti būtinas lėšas savivaldybės biudžete.

Taryba taip pat pritarė Europos tautų festivalio „Europiada“ organizavimui Klaipėdoje 2022 m. liepos 13–17 dienomis bei numatė, kad būtų suplanuotos festivalio organizavimui būtinos lėšos.

„Nors pandemija sutrukdė didžiųjų burlaivių regatai bei „Europiadai“ įvykti numatytų laiku, abiem atvejais sulaukėme tarptautinės bendruomenės pasitikėjimo ir palaikymo siekiui, kad renginiai Klaipėdoje vis tiek įvyktų. Miestas neatsisako ambicijos tapti prestižinių tarptautinių renginių šeimininku ir sukurti didžiulę šventę tiek klaipėdiečių bendruomenei, tiek čia apsilankysiantiems svečiams. Taryba apsisprendė, kad toliau turime kryptingai dirbti tam, kad jau ateinančiais metais į Klaipėdą atkeliautų tūkstančiai tautinės kultūros puoselėtojų iš užsienio šalių, o 2024-iaisiais į Klaipėdą suplauktų ir didieji burlaiviai“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Akvilės Bertulės nuotr./„The Tall Ships Races“ regata
Akvilės Bertulės nuotr./„The Tall Ships Races“ regata

Didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ Klaipėdoje buvo laukiama jau per šią Jūros šventę, tačiau dėl pasaulinės pandemijos regata buvo atidėta. Tiesa, dalis burlaivių, susibūrę po naujos regatos – „Baltic Regatta 2021” – vėliava, į Klaipėdą vis tiek atplauks. Tuo metu „The Tall Ships Races“ bus organizuojama 2024 metais. Tikimasi, kad tada didžiųjų burlaivių regata jau galės džiuginti Europos uostus ir miestiečius visu savo grožiu, kviesti bendrystei, jūrinės kultūros puoselėjimui, savanorystės skatinimui, buriavimo tradicijų perdavimui jaunajai kartai, puošti miestų senamiesčius tradiciniais burlaiviais.

Tarptautinė buriavimo mokymo organizacija (Sail Training International – STI) Klaipėdai suteikė išskirtines sąlygas priimti šią regatą neteikiant naujos, paprastai privalomos paraiškos. Klaipėdos miesto savivaldybę ir STI sieja ilgalaikis bendradarbiavimas bei ne vienos sėkmingai kartu įgyvendintos regatos patirtis (Tall Ships Races 2009, Tall Ships Races 2017 m. bei Kultūrinė didžiųjų burlaivių regata 2011 m.). Remiantis patirtimi galima tikėtis, kad Klaipėdos uostą 2024 m. pasieks apie 100 A, B, C ir D klasės burlaivių, renginio metu mieste planuojama sulaukti apie pusės milijono šalies ir užsienio svečių.

Tuo metu spalvingosios „Europiados“ Klaipėdoje buvo laukiama jau 2020 m., tačiau dėl pasaulinės pandemijos, renginys negalėjo įvykti nei praėjusiais metais, nei šiemet. Tarptautinis „Europiados“ organizacinis komitetas tikėdamas, kad pandemija nuslūgs, nusprendė sudaryti sąlygas Klaipėdai priimti festivalį 2022 m. liepos 13−17 dienomis.

Europos šalių tautinės kultūros festivalis „Europiade“ organizuojamas nuo 1964 m., pirmą kartą surengtas Belgijos mieste Antverpene, šiandien festivalis kasmet pristatomas vis kitame Europos mieste. Šventė pritraukia iki 4,5 tūkst. dalyvių iš įvairių Europos valstybių bei sulaukia keliskart didesnio žiūrovų antplūdžio. Festivalį visuomet lydi dalyvaujančių šalių žiniasklaidos atstovai.

Klaipėdos šventės nuotr./Europos folkloro kultūros festivalis „Europeade“.
Klaipėdos šventės nuotr./Europos folkloro kultūros festivalis „Europeade“.

Pagrindinis festivalio tikslas – puoselėti nacionalinių kultūrų įvairovę ir stiprinti tautų draugystę, sudarant betarpiškas sąlygas skirtingų Europos šalių gyventojams pažinti senojo žemyno kultūrinį palikimą ir tradicijas. Festivalyje pristatoma daugiau nei 20-ies Europos valstybių tautinės kultūros formos: šokiai, dainos, kostiumai, nacionalinės tradicijos.

2009 m. šis festivalis jau vyko Klaipėdoje. Tuomet festivalis sulaukė daugiau nei 4500 dalyvių iš daugiau nei 27 Europos šalių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Žiniasklaidai išplatintas pranešimas spaudai, publikuojamas be redakcijos įsikišimo rubrikoje „Pranešimai“
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min