Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 15d. 15:21

Kultūros sostinėje Klaipėdoje – 150 renginių

Programos „Neužšalantis kultūros uostas“ pristatymo akimirka
"Klaipėdos švenčių" nuotr. / Programos „Neužšalantis kultūros uostas“ pristatymo akimirka

2017-aisiais Klaipėda pradeda ypatingus metus, paženklintus Lietuvos kultūros sostinės titulu. Siekdama skatinti bendruomeniškumą, aktualizuoti miesto istoriją ir šiuolaikinę uostamiesčio kultūrą, Klaipėda pristato programą „Neužšąlantis kultūros uostas“.

Programoje apie pusantro šimto įvairių renginių – tradicinių ar specialiai kultūros sostinės metams gimusių, įtraukiančių miesto bendruomenę bei skatinančių vėl atrasti savo miesto kultūrą. Kultūros sostinės titulas patvirtina kryptingą miesto ambiciją siekti dar didesnių tikslų – 2022 m. tapti ir Europos kultūros sostine.

„Klaipėda žengia į miestui išskirtinai svarbius metus, neabejotinai paliksiančius didelį pėdsaką istorijoje. 2017-iaisias uostamiesčio kultūrinė bendruomenė pakvies klaipėdiečius ir miesto svečius ne tik į gausybę įvairių, skirtingoms visuomenės grupėms skirtų kultūrinių renginių bei projektų, bet ir į naujas ar atsinaujinusias miesto kultūrines erdves – rekonstruotą Jūrų muziejų, II pasaulinio karo muziejų piliavietėje „39-45“, kūrybinę platformą „Menų zona“ bei kt. Kartu, pristatydami atvirą „Neužšąlančio kultūros uosto“ programą, kviečiame ir visus klaipėdiečius savo iniciatyvomis tapti tikraisiais ledlaužiais, laužančiais abejingumo, skepsio, nepasitikėjimo ar uždarumo ledus“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Programa pristatoma penkiomis platformomis

Programą „Klaipėda – neužšąlantis kultūros uostas 2017“ iš viso sudaro 5 skirtingos platformos – Neužšąlanti istorija, Neužšąlanti klasika, Neužšąlanti jūra, Neužšąlantis menas ir Neužšąlantis miestas, kurios atspindi svarbiausias miesto kultūros ir meno sritis.

„Klaipėdos švenčių“ nuotr./Telšiškiai kaip relikviją klaipėdiečiams perdavė gintaro medį
„Klaipėdos švenčių“ nuotr./Telšiškiai kaip relikviją klaipėdiečiams perdavė gintaro medį

„Kultūra – teisingiausias pasaulio evoliucijos matas, nekintamas jau tūkstančius metų. Kultūros svarbos suvokimas, susitapatinimas su ja, jos ieškojimas – didelis laimėjimas kiekvienai bendruomenei. Metus pradedame priimdami didelį iššūkį ir norą ją „atvesti“ arčiau, supažindinti, pristatyti. Kultūra – tai vienintelė neginčijamai teisinga ir skatintina priklausomybė“, – sako kultūros sostinės programos koordinaciją įgyvendinančios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys.

Kultūros sostinės programos ašį sudaro apie pusantro šimto renginių, tarp kurių 20 specialiai sostinės metams rengiamų didžiųjų projektų, tačiau tai – tik starto pradžia. Projekto koordinatoriai tikina, jog svarbiausia ne renginių kiekis, o kokybė ir bendruomenės įtrauktis.

„Kultūra ateinančiais metais įvairiais pavidalais užlies miesto erdves, o tarp daugybės renginių sau tinkamus ras ir meno gurmanai, ir tie, kam kultūra vis dar neatpažintas objektas. Tačiau programos esmė – atvira kūrybinėms idėjoms ir bendruomenės iniciatyvoms platforma. Todėl kviečiame jungtis visus ir kartu kurti unikalų kultūros metų turinį“, – sako VšĮ „Klaipėdos šventės“ projektų vadovė Goda Giedraitytė.

Projekto vizualizacija patikėta jauniesiems kūrėjams

Vienas pagrindinių programos „Neužšąlantis kultūros uostas“ tikslų – aktualizuojant miesto istoriją ir šiuolaikinę uostamiesčio kultūrą, atskleisti savitą, unikalų miesto veidą.

„Visa Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės programa nukreipta į bendruomeniškumo skatinimą, todėl ir ieškant tinkamo vizualinio turinio sostinės pristatymui, nuspręsta leisti jauniesiems Klaipėdos dizaineriams sukurti Lietuvos kultūros sostinės stilistiką. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto studentai pateikė apie dešimt skirtingų, individualių projektų, kūrybingai pristatančių Klaipėdą ir jos išskirtinumą“, – sako Klaipėdos miesto kultūros skyriaus vedėjas Narūnas Lendraitis

Pirmieji vizualiniai kultūros sostinės projekto darbai pristatyti dar metų pradžioje. Vėliau, atrinkus tinkamiausiai miestą reprezentuojančius darbus, gauti baigiamieji pasiūlymai. Lietuvos kultūros sostinės logotipą ir vizualinio stiliaus vadovą kūrė Vilniaus Dailės Akademijos Klaipėdos fakulteto absolventai Vestina Petrauskaitė, Karolina Kniukštaitė ir Jonas Kupė.

Logotipe ir visoje projekto stilistikoje vaizduojami miesto spalvomis paryškinti bangolaužių kontūrai Klaipėdą pristato kaip svetingą meno ir kultūros, minties ir darbų, žmonių ir laivų uostą, kuris pasitinka naujas idėjas bei laužo nusistovėjusius standartus.

Sausio 1-ąją startuos internetinė svetainė www.kulturosuostas.lt, kurioje bus pateikiamos visos svarbiausios naujienos, renginių kalendorius, galerija. Šiuo metu jau veikia socialinio tinklo „Facebook“ paskyra KULTŪROS UOSTAS.

Sausio 13–15 dienomis Klaipėda kviečia į Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės 2017 atidarymo savaitgalį. Nors Klaipėdos krašto diena minima sausio 15-ąją, didysis atidarymo renginys numatytas jos išvakarėse, kai kartu su gausia bendruomene bus duotas startas kultūros sostinės metams.

Numatoma, kad Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės 2017 programos „Neužšąlantis kultūros uostas“ įgyvendinimui bus skirta apie 1 mln. eurų – 500 tūkst. eurų specialiems NVO ir valstybinių kultūros įstaigų projektams; 300 tūkst. eurų specialiems savivaldybės biudžetinių kultūros įstaigų projektams, 200 tūkst. eurų programos administravimui, rinkodarai, miesto puošybai ir specialios kultūros vartotojo kortelės sukūrimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:58
00:29
25:55
Parašykite atsiliepimą apie 15min