Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 12d. 16:50

Lietus skandina Klaipėdos parką: guminių nepakaks, reikia valties

Patvinęs „Draugystės“ parkas
G.Jonauskytės nuotr. / Patvinęs „Draugystės“ parkas

„Guminių neužtenka, reikia valtelės“, – sako redakcijai nuotraukų atsiuntusi klaipėdietė, kuriose matyti vandenyje paskendęs parkas. Skęstantys suoleliai, po vandeniu panirę du tilteliai ir nepraeinami takai. Tokia situacija dėl lietaus susidarė Klaipėdoje, „Draugystės“ parke. Šiame parke esantys tvenkiniai buvo sutvarkyti prieš kelerius metus. Svarstoma, ar liūtis neatvėrė darbo kokybės spragų.

„Rudenį norint nueiti į mokyklą, iki kurios kelio vos 5 minutės, dabar reikia eiti per aplinkinius takus, per kuriuos kelias pailgėja dvigubai. Guminių neužtenka, reikia valtelės!

Viskas prasidėjo, kai „Draugystės“ parko tvenkinių tvarkymui buvo skirta 450 tūkstančių litų. Buvo išretinti karklai, iškirsti krūmai, padarytas pakietinimas, kad žmonės galėtų prieiti prie gulbių ir neliptų į purvyną.

„Draugystės“ parko tvenkiniai plyti tarp Debreceno gatvės ir Statybininkų prospekto, visai netoli Vėtrungės gimnazijos. Su mokytojais juokaujame, kad nuo pelkių greit supus visi batai“, – sako gimnazijos vienuoliktokė Gitana Jonauskytė.

Ar čia sutapimas, ar čia po tų renovacijų, – svarstė jauna klaipėdietė. – Tvenkinys yra sudarytas iš trijų dalių, jis prisipildo vandens, patvinsta, net suoleliai po vandeniu, ant jų sėdi žuvėdros. Du iš trijų tiltelių taip pat vandenyje.

Anot merginos, problema išryškėjo prieš porą metų, nors anksčiau parke tiek vandens niekada nebūta.

„Ar čia sutapimas, ar čia po tų renovacijų, – svarstė jauna klaipėdietė. – Tvenkinys yra sudarytas iš trijų dalių, jis prisipildo vandens, patvinsta, net suoleliai po vandeniu, ant jų sėdi žuvėdros. Du iš trijų tiltelių taip pat vandenyje“.

Kaltas lietus ar brokas?

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda juokauja tokių parkų trečiadienį keliaudamas iš Vilniaus į Klaipėdą matęs šimtus, nes nuo lietaus patvinusi visa Lietuva ir jau nebėra kuo stebėtis.

„Danė buvo pradėjusi tvinti, šiandien jau atslūgęs vanduo, bet jau grįžta į savo vagą. Taip pat ir su tvenkiniais, pribėgo į daubą vanduo, iš visų aplink esančių plotų bėga į žemesnę vietą.

Nereiktų sureikšminti, tai susiję su perdėm dideliu kiekiu vandens, praeis savaitė ir vanduo nuslūgs. Paprasčiausiai nebuvo tiek lietaus, kiek šiemet. Šiemet visa Lietuva paskendusi, 16 savivaldybių paskelbė ekstremalią situaciją. Tiesiog šiuo metu reiktų suprasti, galima pasinaudoti kita puse, kur tvenkinio nėra, padaryti lanką, – sakė L.Dūda.

G.Jonauskytės nuotr./Patvinęs „Draugystės“ parkas
G.Jonauskytės nuotr./Patvinęs „Draugystės“ parkas

Ūkio departamento direktorius neslėpė, jog tikrinama versija, ar prieš penkerius metus sutvarkytame parke viskas buvo atlikta teisingai. Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ buvo paprašyta patikrinti parke esančius šulinius. Turimais duomenimis, lietaus kanalizacija parke niekada nebuvo įrengta.

Prašiau vadovų, kad dėl „Draugystės“ parko paieškotų sąsajų, nes žmonės tvirtina, kad vanduo nubėgdavo, – sakė L.Dūda.

„Lietaus kanalizacija yra perduota „Klaipėdos vandenims“ operuoti, prašiau vadovų, kad dėl „Draugystės“ parko paieškotų sąsajų, nes žmonės tvirtina, kad vanduo nubėgdavo. Šiuo metu bendrovė turi daug avarinių iškvietimų iš gatvių ir panašiai, kur vanduo nespėja nutekėti. Analizuosime, žiūrėsime, prašiau išsiaiškinti, kur praeina šuliniai“, – sakė direktorius.

Išsiaiškinus aplinkybes L.Dūda tikino inicijuosiąs, kad parke būtų sutvarkyta lietaus nuotekų sistema.

„Draugystės“ parkas buvo sutvarkytas prieš penkerius metus, tam skirta apie 130 tūkstančių eurų. Tuomet buvo išvalyti abu tvenkiniai, iškirsti menkaverčiai krūmai, ligoti medžiai, naujai suformuoti krantai, pastatyti nauji suoleliai ir šiukšliadėžės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min