Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 20d. 06:23

Linkėjimas baudų prisirinkusiems Klaipėdos studentams: „Daugiau vaikščiokite!“

Siūloma mažinti automobilių rezervavimo kainą mėnesiui.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Rinkliavų automatas Klaipėdoje

Vos prasidėjus mokslo metams pagausėja ir studentų, besiskundžiančių rinkliavų Klaipėdos gatvėse tvarka. Valdininkai baudų prisirinkusiems studentams linki dažniau persėsti į autobusus ir į paskaitas eiti pėstute.

Į 15min kreipėsi studentas Marius. Į Klaipėdą studijuoti atvykęs jaunuolis jau pirmą dieną gavo baudą už tai, kad neleistinoje vietoje pasistatė automobilį.

„Kaip ir, ko gero, kiekvienas studentas vos sukrapštau pinigų susimokėti už bendrabutį, maistą, dyzeliną automobiliui. Tačiau jau pusantro mėnesio persekioja problema – automobilio statymas“, – teigė studentas.

Tik atvykęs į Klaipėdą jis gavo 6 eurų baudą už tai, kad pasistatė automobilį neleistinoje vietoje. Ženklų, kad čia mokama zona, studentas nematė. Netrukus jis išsiaiškino, kad visas Klaipėdos centras – mokama zona.

Per pusantro mėnesio – 4 baudos

„Pagal esančias taisykles gyventojai turi teisę parkuotis nemokamai, tačiau tam reikia registruoti savo gyvenamąją vietą. Bandžiau ir tai, tačiau bendrabučio valdžia neleidžia studentams persiregistruoti savo gyvenamosios vietos į bendrabutį, o išsinuomoti butą neturiu galimybės“, – aiškino Marius.

Vaikinas pasiskambino į savivaldybę ir sužinojo, kad gali įsigyti parkavimo abonementą, kainuojantį 29 eurus per mėnesį. Studento kišenei tai – per didelė suma.

„Dabar automobilį tenka statytis gerokai toliau nuo bendrabučio gretimame rajone, kuris kelia saugumo klausimų. Už valytuvų paliekami grasinantys rašteliai, jog bus pradurtos padangos, jei statysiu automobilį ten, ir t.t.“ – pasakojo studentas.

Per pusantro mėnesio studentas gavo jau keturias baudas ir pats ironizuoja: „Na, bent jau kontrolieriai dirba gerai.“

Pasiūlymas – sėsti į autobusą

Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus teigė, kad prasidėjus mokslo metams kiekvienąkart tenka paaiškinti į miestą atvykusiems studentams, kokios yra rinkliavos taisyklės.

„Rinkliava įvesta tam, kad būtų reguliuojamas transporto srautas mieste. Tegu studentai paeina šiek tiek – juk tai nieko nekainuoja arba persėda į viešąjį transportą. Galima naudotis aikštelėmis, kur yra valandos ženklas. Tik reikia neužmiršti palikti raštelį, kada mašina buvo pastatyta“, – aiškino R.Mockus.

Jis taip pat priminė, kad studentai, gyvenantys bendrabučiuose Karklų ar Malūnininkų gatvėse, gali statyti automobilius nemokamoje aikštelėje Dariaus ir Girėno gatvėje.

Klaipėdos universiteto kancleris Evaldas Lukauskas teigė nė karto negirdėjęs, kad būtų kas iš studentų skundęsis dėl mokamo automobilių statymo Klaipėdoje. „Man ši problema – naujiena“, – aiškino pašnekovas.

Universiteto Infrastruktūros paslaugų centro vedėjas Arvydas Gužauskas pažymėjo, kad kiekvienas bendrabutis turi kiemą, kur galima statyti automobilius. „Tačiau atsiranda studentų, kurie stato mašinas po langais, tingi paeiti. Kadangi kontrolieriai netingi, tai ir gauna baudas. Štai šalia Karklų gatvės bendrabučio yra aptverta aikštelė. Studentai gali pasiimti aikštelės raktą ir ten laikyti mašinas saugiai. Pats esu ten laikęs automobilį. Niekada nebuvo problemos dėl vietos“, - aiškino pašnekovas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min